Na topie

Samsung też chce mieć smartfona z kamerą Super slow-motion

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Tematyka: fotografia smartfonowa Samsung Galaxy Producenci: Samsung SONY

Nowy sensor pozwolić ma na rejestrowanie wideo w 1000 klatek na sekundę. Być może zobaczymy to już w Galaxy S9.

 • Samsung też chce mieć smartfona z kamerą Super slow-motion
A A

Wedle obiegowej opinii, Sony dalekie jest od wyznaczania trendów na rynku smartfonów. Japoński producent potrafi jednak zaskoczyć rozwiązaniami, o których mówi się sporo. Zwłaszcza w kontekście kamer, czego dowód nie tak dawno otrzymaliśmy.

Ostatnie flagowce Sony mogą pochwalić się kamerami z trybem Super slow-motion. Umożliwia on nagrywanie filmów z prędkością 960 klatek na sekundę i trzeba przyznać, że efekty tego rozwiązania prezentują się ciekawie (sprawdzaliśmy to zresztą w recenzji Sony Xperia XZ Premium). Na tyle, że podobne rozwiązanie chciałby oferować także Samsung.

Takie, nieoficjalne informacje napływają z koreańskich mediów. Niestety nie można liczyć na większą dawkę szczegółów, poza tym, iż producent wykorzystać ma nowy sensor składający się z trzech warstw, w tym modułu DRAM. Pozwolić ma on na rejestrowanie wideo w 1000 klatek na sekundę.


Masowa produkcja wspomnianego sensora ruszyć ma w listopadzie. Tak, aby można było wykorzystać go w kolejnym topowym smartfonie, a więc Galaxy S9. Te same źródła podają, iż model ten wyposażony zostanie w podwójną kamerę główną. Tego można być jednak niemal pewnym po niedawnej premierze Galxy Note 8.

Źródło: gizmochina, Sony Xperia, phonearena

Odsłon: 5598 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Smartfony w marketplace

 1. kokosnh
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-19 14:19

  Jak powiększą bufor z 4 razy i dojdą do tych 10 sekund ciągłego filmu, to będzie to niezła zabawka, na ale trzeba na to poczekać pewnie kilka lat.

  Skomentuj

 2. SadSam
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-19 15:04

  wlasnie zastanawialem sie jakie jest ograniczenie czasowe bo nawet ogladajac to video widac iz ciecia sa nienaturalnie szybkie.

  Skomentuj

  1. kokosnh
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-20 10:50

   obecnie 2 sekundy dla 960 klatek, ograniczeniem jest wielkość bufora który jest zintegrowany w sensor (tam nie ma po prostu miejsca na więcej obecnie, a jak odsuną bufor od sensora, to nie otrzymają takiej szybkości)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!