Na topie

Samsung W2018 to zaskakująco mocny telefon z klapką - ma aparat f/1.5

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Producenci: Samsung

Samsung W2018 to bardzo interesujące urządzenie o mocnej specyfikacji. Cena będzie jednak naprawdę wysoka.

  • Samsung W2018 to zaskakująco mocny telefon z klapką - ma aparat f/1.5
A A

Samsung jako jeden z nielicznych producentów nie zapomniał jeszcze o telefonach z klapką. Co jakiś czas prezentuje nowe konstrukcje tego typu i są one czymś więcej niż jedynie „zapychaniem” oferty.

Najlepszym dowodem zaprezentowany właśnie Samsung W2018. Wspomniana już konstrukcja to tutaj nie tylko fizyczna klawiatura, ale również dwa wyświetlacze o przekątnych 4,2 cala oraz rozdzielczościach Full HD. Trzeba w tym momencie zaznaczyć, że producent skorzystał z technologii AMOLED.

I chociaż to właśnie sama konstrukcja powinna wysuwać się na pierwszy plan, uwagę przyciągają pozostałe elementy specyfikacji. Przede wszystkim aparat, ponieważ postawiono na matrycę 12 Mpix z przysłoną f/1.5. Rekordową na rynku mobilnym, gdzie do tej pory prym wiodły modele LG V30 oraz Huawei Mate 10 i Huawei Mate 10 Pro - f/1.6. Nie zabrakło przy tym optycznej stabilizacji obrazu.

Samsung W2018

Jednocześnie mówić można o bardzo wysokiej wydajności, bo takową bez wątpienia zapewni ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 współpracujący z 6 GB RAM. Samsung W2018 zadebiutować ma z Androidem 7.1.1 Nougat, ale z czasem pojawi się aktualizacja do wersji 8.0 Oreo.

Specyfikacja techniczna Samsung W2018:

  • Android 7.1.1 Nougat
  • dwa wyświetlacze AMOLED 4,2 cala o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • 6 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnetrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 12 Mpix f/1.5 i przednia 5 Mpix f/1.9
  • dual SIM (hybrydowy)
  • akumulator 2300 mAh, USB typu C
  • waga 247 g

Nie podano oficjalnych informacji na temat dostępności i cen. Można mieć jednak pewność, że będzie to sprzęt bardzo drogi. Spekuluje się o kwocie około 2000 dolarów.

Źródło: gsmarena, phonearena

Odsłon: 9295 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. kropak
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-12-01 18:04

    ho ho ho poczekamy na klony chińczyków po 200$ ;)

    Skomentuj

  2. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-12-01 18:06

    O co chodzi z tą ceną ? Będzie taki drogi, bo jest z klapką ?

    Skomentuj

  3. Filippo386
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-12-01 18:13

    Takie podzespoły i ekran(y) o przekątnej 4,2 cala?!
    Za mało!

    Skomentuj Historia edycji

  4. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-12-01 18:53

    2000 dolarów ? wtf ? to już półka cenowa Apple nowy galaxy s9 będzie kosztował pewnie ze 3000 $

    Skomentuj

    1. zakius
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-01 19:13

      na rynku azjatyckim ceny sa nieco inne, a że model jest przeznaczony tylko tam to pozwolili sobie na trochę więcej, niż przy globalnych

      Skomentuj

  5. NanoXen
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-01 20:10

    pewnie na rynek azjatycki...

    Skomentuj

  6. Silver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-01 22:31

    Nie wiem po co pakować topowy procek do telefonu, który nawet w połowie go nie wykorzysta.... Ten bzdurny prestiż, że wszystko high.

    Skomentuj

  7. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-02 12:30

    I ta mega wielka bateria do tych dwóch wyświetlaczy:)

    Skomentuj

    1. greghor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-02 15:28

      Ciekawi mnie jak ty byś chciał korzystać z obu na raz, oświecisz mnie? :)

      Skomentuj

  8. 1tapir
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-03 00:37

    Nigdy nie przepadałem za modelami telefonów z klapką. Byłem pewny, że to przeminie i nie wróci, dlatego jestem kategorycznie na nie. Jeśli producenci chcą do czegoś wracać co już było lepiej jak powrócą do na przykład fizycznego przycisku aparatu lub połączenie większego ekranu z funkcją slidera typu "SE C905" lub "Nokia 6280" z ekranem dotykowym.

    Skomentuj

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-12-05 17:46

      Na tobie na szczęście nie kończy się zainteresowanie producentów sprzętu. :)

      Telefony z klapką to nadal dość popularne urządzenia w pewnych kręgach [zwłaszcza na rynku azjatyckim], sam chętnie nabyłbym takiego Samsunga W2018, gdyby oczywiście cena była atrakcyjna [bo jednak 2000$ to dużo]. Dodajmy do tego jeszcze osoby które wręcz nienawidzą smartphonów i wolą wybrać nawet tanie telefony byle te miały fizyczna klawiaturę. Znam nawet osobę która ma problemy z obsługą dotykowców bo te przeraźliwie słabo reagują na dotyk jej palców.

      Skomentuj

    2. t_student
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-08 13:28

      Ja bym się chętnie skusił na coś w stylu HTC Desire Z. Jest wogóle jakiś współczesny telefon tego typu?

      Skomentuj

  9. CrisPL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-06 20:13

    Z taką baterią to nawet dzień będzie ciężko. Zwłaszcza, że posiada snapa nastawionego na wydajność.

    Skomentuj

  10. Eryk333
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-07 13:43

    Witam Ludzie kiedy wy zrozumiecie że jak nie wiadomo o co chodzi chodzi o pieniądze coraz więcej gówna za jak największą kasę a tak naprawdę ten telefon wart jest góra z 300 dolarów i to może nie teraz chodzi tylko o wyciągnięcie z klientów jak najwięcej kasy za jak najgorszy szajs na tym polega biznes firm małe koszty duży zysk ja mam też Samsunga S5 Neo kupiony w 2016 roku nowy i nie mam zamiaru zmieniać aż padnie pozdr myślących.