Na topie

San Andreas na silniku GTA IV - można grać

Autor:
Jakub Kralka

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Producenci: Rockstar

GTA IV z jednej strony zachwyciło graczy swoim rozmachem, nowym silnikiem graficznym i możliwościami, ale też nie brakło głosów, że Liberty City jest smutne i ponure.

AA

Zwłaszcza, że wielu miłośników Grand Theft Auto zdążyło już zapomnieć o wirtualnym odpowiedniku Nowego Jorku, mając w pamięci kolorowe Vice City i gorące San Andreas. Tym razem mamy zresztą okazję powrócić właśnie do tego drugiego miasta.

Grupka zapalonych moderów przy wykorzystaniu silnika o nazwie RAGE (nie mylić z grą id Software), który zasilał między innymi czwartą część GTA, tym razem zdecydowała się na własny remake San Andreas. Nowe San Andreas jest ładne, efektowne, ale co najważniejsze - grywalne.
 


Tak, tak. Gra jest już dostępna w sieci. Wprawdzie póki co w wersji BETA, ale jak na robotę amatorów to i tak niezły efekt. Cóż, pozostaje czekać aż fani skończą pracę nad analogicznym projektem w kwestii jeszcze wspanialszego Vice City (choć co do tej ostatniej kwestii wśród miłośników GTA panuje spór w doktrynie).
 

Więcej o grach:

Źródło: gamefaqs

Odsłon: 12888 Skomentuj newsa
Komentarze

39

Udostępnij
  1. creative357
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 11:34

    ładnie ładnie jeszcze poczciwe vice city i będzie git :P cała kolekcja na jednym silniku :D










    czuje trolla chyba

    Skomentuj

    1. Pshemas
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 11:37

      Ludzie uciekajcie Czarny Troll nadchodzi! - if u know what I mean ;)

      Skomentuj

  2. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 11:43

    A ten, tego, co z fabuła i postaciami?

    Skomentuj

  3. Tanis20
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 11:46

    Trzeba mieć GTA IV więc spasuję ;/

    Skomentuj

  4. Qadir
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 11:47

    Troll pewnie gra dla odmiany w Kilzona 3.

    Skomentuj

  5. Tanis20
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 11:53

    Dzień schizofrenii na benchmarku? Oo

    Skomentuj

    1. Tanis20
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 11:54

      wszyscy widzą trolla? :p


      ps. a ta grafika jakaś taka niezbyt wspaniała ;]

      Skomentuj

  6. TymonPRO
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 11:53

    Dla mnie GTA 4 było najlepszą częścią,a grałem we wszystkie
    Teraz tylko niech wyjdzie GTA 5,dużo już czasu minęło,jak dobrze pamiętam premiera gta 4 była w 2008 roku a mamy 2011 więc już czas

    Skomentuj

    1. Boncorek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 18:25

      Raczej nie inaczej każda kolejna część jest lepsza, no ale dziwne, żeby było inaczej, technika tak samo gry idą do przodu, ale jeśli wziąć pod uwagę czasy w jakich gra wyszła to zdecydowanie bardziej szalałem z radości na widok Vice City i to one jest grą wszech czasów!

      Skomentuj

  7. Melman1980
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 11:57

    Trolle dzielą się na dwie grupy:

    1. Troll idiota, który kocha konsole
    2. Troll idiota, który nienawidzi PC ( chociaż i tak wiem, że udaje)

    a i jeszcze jedna grupa troll "bezczelny" który śmie nazywać się AWESOME :)

    Skomentuj

    1. michal13225
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 12:05

      Racja ale niestety zjawisko trollowania nei tylko ma miejsce tutaj ;d

      Skomentuj

      1. Piterskii
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-08-11 12:40

        Niestety tutaj jest rezerwat dla trolli, normalnie są one z miejsca odstrzelane.

        Skomentuj

        1. michal13225
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-08-11 12:46

          Co racja to racja :D

          Skomentuj

          1. Szymon331
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-08-11 13:50

            Dlaczego komentujecie trolle i trollice zamiast newsa o GTA? ;)

            Skomentuj

        2. CougarV6
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-08-11 15:21

          True :)

          Skomentuj

    2. IvyMike
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 12:44

      Dodałbym jeszcze fantyków jakichkolwiek firm lub sprzętu :D
      i tzw. bierny troll czyli osoba która wdaje się w dyskusje z trollami co jest totalną głupotą bo z nimi się nie rozmawia ;)

      Skomentuj

      1. aendrju
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-08-11 22:00

        +100

        Skomentuj

  8. marklar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 12:06

    Szkoda ze ci od moda Black Mesa nie maja takiego zapalu do skonczenia swojego dziela.

    Skomentuj

  9. HardcoreQ
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 12:30

    Na pewno fajnie się będzie grało ;D A co wy tak z tymi trollami ? xD

    Skomentuj

    1. Evil_Genius
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-12 09:23

      true, true.

      Skomentuj

  10. TBorkovski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 12:35

    każde gta jest wieczne :) nie było takiej części, która mnie nie zachwyciła

    Skomentuj

    1. Boncorek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 18:27

      +

      Skomentuj

  11. krzysiek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 12:40

    wyglda to marnie. Co z tego ze silnik lepszy skoro modele, tekstury i szczegółowość terenu leżą i kwiczą.

    Na cryengine też da sie zrobić pacmana 2D…

    Skomentuj

  12. Melman1980
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 12:58

    Ale troll oczywiście nie zdaje sobie sprawy z tego, że z nim sie nie rozmawia :)

    Skomentuj

  13. Melman1980
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 13:04

    Czyli jak troll rozmawia z trollem to u obu na wejście binarne caly czas jest podawany sygnał "0" bo przecież z trollami się nie rozmawia. Gdyby przyjąć tą zasadę to wystarczy minimum dwa trolle zeby nie bylo trolowania ale niestety trolle jeszcze mają wyjścia binarne na innych użytkowników :)

    Skomentuj

  14. Spikeblade
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 13:28

    Cudze chwalicie własnego nie znacie ;)
    http://forum.gtasite.pl/index.php?topic=71851.0

    Skomentuj

  15. Szymon331
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 13:49

    Gra uboga w detale nie będzie wyglądać lepiej nawet gdyby ją robili na Frostbite 12...

    Skomentuj

  16. tomek123457
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 13:59

    a może ma ktoś ochotę na vice city stories na silniku san andreas???/ http://forum.gtasite.pl/index.php?PHPSESSID=80cdb72bc24b624927460993dbae71f4&topic=44105.0 gra świetna fakt to dopero beta ale jeśli kto niema konsoli a chce pozwiedzać miasto z vice city storie i pojeżdzić wózkami z vcs to niech ściąga. W modyfikacji zamiezczone są także radia z Vcs

    Skomentuj

  17. tomek123457
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 14:01

    http://modbase.pl/download/grand-theft-auto-san-andreas-gtasa/modyfikacje-gry-mods/vice-city-stories-pc-edition-beta-3

    Skomentuj

  18. freezoneq
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 15:19

    Na moim zestawie ( w profilu możecie zobaczyć ) nie da się grać na średnich ustawieniach w rozd. 1680x1050. Wszystkie detale w dół i rozdzielczość 800x600 pozwala na płynną grę (w GTA IV gram na średnich/wysokich w 1680x1050). Na ulicach nie ma niczego, zaczynamy w nocy w zupełnie pustym mieście. Dodatkowo na początku dostaję błąd "Aplikacja GTA IV przestała działać", nie "zamykam programu" więc mogę grać w owe San Andreas i zagrałem, na razie to tylko beta i NA RAZIE jestem na nie.

    Skomentuj

    1. jacy4
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 17:25

      U mnie wręcz przeciwnie jest, szybciej chodzi od GTA 4 zwykłego ;P

      Skomentuj

  19. jacy4
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 17:29

    Więc wytestowałem. Póki co jest bardzo dużo bugów ale fajnie to wygląda nawet. Mogę moonwalka robić na ścianie, przechodzić przez niektóre domy i śmietniki, nie ma ludzi chodzących po mieście i rower to tak naprawdę motor z modelem rowera. Krawężnik działa jak ogrodzenie i ciężko na niego wjechać, jak wjade ale tylne koła zostawie niżej to jak pojade dalej to ostro zaczyna się bugować. Samochód podskakuje, obraca się, teleportuje się itd.

    Skomentuj

    1. freezoneq
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-11 17:33

      Jakie opcje wybrałeś podczas instalacji ?

      Skomentuj

      1. jacy4
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-08-11 19:24

        Można jaśniej? Instalowałem normalnie.

        Skomentuj

        1. freezoneq
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-08-11 20:54

          Podczas instalacji do wyboru jest min. wys. lub niska jakość, ja wszystko zaznaczałem względem jak najwyższej jakości i... przeceniłem możliwości mojego sprzętu.

          Skomentuj

  20. xraykd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 21:57

    Dziwię się że ktokolwiek jeszcze reaguje na wypowiedzi Awesomemana... Oczywista prowokacja. Nie dotykaj syfa a sam zniknie.pzdr

    Skomentuj

  21. Jozio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-11 22:52

    Chamstwo zapomnieliście dodać iż tą przeróbkę rozpoczęli Polacy, a zakończyli wszyscy na świecie xd

    Skomentuj

  22. maciek2555
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-13 17:52

    jest jakiś sposób, żeby to działało na czwórce ściągniętej z neta, czy musze mieć oryginał?

    Skomentuj

  23. ^RaxJoris^
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-15 13:56

    Może i bedzie miał silnik RAGE ale i tak nie bedzie wygladało dokładnie jak GTA 4 .. ze starego nie da sie zrobic NOWEGO ;p