Na topie

Sapphire ujawnia ostateczną specyfikację Radeona VII - są niespodzianki

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Radeon AMD Vega Producenci: Sapphire

Producent na początek przygotował referencyjną konstrukcję. Nowy Radeon to topowa konstrukcja dla graczy i profesjonalistów, ale na jego premierę przyjdzie nam poczekać do przyszłego miesiąca.

  • Sapphire ujawnia ostateczną specyfikację Radeona VII - są niespodzianki
A A

Kolejni producenci gotowi do premiery karty Radeon VII. Niedawno pisaliśmy o modelu firmy ASRock, natomiast teraz mamy wersję od Sapphire.

Producent przygotował referencyjną konstrukcję, która wykorzystuje standardowe chłodzenie z trzema wentylatorami (całość zamknięto w srebrnej obudowie, a z tyłu dodatkowo umieszczono płytkę backplate).

Sapphire Radeon VII

Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Vega z 3840 procesorami strumieniowymi oraz 16 GB pamięci HBM2 4096-bit. Co ciekawe, karta pracuje z niższymi taktowaniami niż pierwotnie podejrzewano – rdzeń ma 1400 MHz (w trybie Boost 1750 MHz), a zegar pamięci to efektywne 2000 MHz.

Sapphire Radeon VII

Do dyspozycji oddano cztery złącza wideo: HDMI 2.0b i trzy DisplayPort 1.4. Zasilanie doprowadzają dwa 8-pinowe złącza, a współczynnik TDP oszacowano na 300 W (producent zaleca tutaj wykorzystanie zasilacza co najmniej o mocy 650 W).

Sapphire Radeon VII

Specyfikacja karty graficznej Sapphire Radeon VII

  • układ graficzny: AMD Vega 20
  • procesory strumieniowe: 3840
  • taktowanie rdzeni: 1400/1750 MHz
  • pamięć wideo: 16 GB HBM2 4096-bit
  • taktowanie pamięci: 2000 MHz
  • złącze zasilające: 2x 8-pin
  • wyjścia wideo: HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
  • chłodzenie: referencyjne (2-slotowe)

Przypominając, Radeon VII ma zadebiutować 7 lutego w cenie 699 dolarów. Wersje referencyjne pojawią się w ofercie firm partnerskich.

Źródło: Sapphire

Odsłon: 9689 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. musslik
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2019-01-23 23:14

    Niech się zacznie coś dziać bo ceny sprzętu kosmiczne :)

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-23 23:41

      to jeszcze musisz sobie poczekać do navi
      chociaż z przecieków wynika że to co maja pokazać za te pół roku to niska i średnia półka gdzie amd i tam ma konkurencyjne karty wiec na spadek cen będzie trzeba jeszcze poczekać

      Skomentuj

      1. bodziokrak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-24 13:17

        O co chodzi z tymi cenami, oczywiście zawsze lepiej byłoby jakby było taniej. W 2013 roku, zakupiłem intela i3570 płyta pamięci z tego co pamiętam wydałem coś koło 1500zł, pamięci wtedy były wyraźnie tańsze (proc na premiere 850-900zł płyta ciut lepsza 350 no i pamięci). Zestaw nadal daje radę, ale czekam na premierę kolejnych ryzenów, zaznaczam że nie gram w gry. W tym momencie za tą samą cenę jestem w stanie nabyć solidnego ryzena 6-rdzeniowego z płytą i jeszcze na pamięci zostanie 16gb, wtedy kupiłem 8gb (do amd 2600 niestety grafika jeszcze, ale można kupić 2400g). O ile dobrze pamiętam kupiłem ssd samsunga za 230-250zł, teraz za 150 i mniej kupię 120gb. W 2013 nawet w Polsce, wyraźnie mniej się zarabiało niż w dniu dzisiejszym, jeśli wtedy było mnie stać na podzespoły za 1500 to w dniu dzisiejszym tym bardziej. Oczywiście gracze mają lekki ból dupy, ale tylko tutaj ceny są wysokie przez brak konkurencji i główny gracz dyktuje co chce, a na jakąkolwiek grafike od amd jest w stanie błyskawicznie zareagować. Jeśli nie mam racji czegoś nie dostrzegam proszę mnie naprostować ale bez hejtu.

        Skomentuj

        1. musslik
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-01-25 12:03

          Nie no serio ceny to kosmos, VooDoo1 kupiłem za jakieś 600-700 zł, 17 lat temu topowa karta graficzna kosztowała 1,7k PLN dziś to średni niski segment, 12 lat temu laptop z topowymi podzespołami kosztował 5k PLN
          Laptop którego teraz używam z topową kartą graficzną 880M kupiony 5 lat temu kosztował mnie 5,8k PLN, dziś taka wydajność dostępna jest za 4k PLN a do laptopa z topowymi komponentami bez przynajmniej 12k PLN nie ma co podchodzić...

          Skomentuj Historia edycji

    1. xbk123
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-24 10:10

      Jak grasz w 1080p/60hz, to na tym "wiekowym" sprzęcie nadal odpalisz 99% gier na ultra. Nie ma potrzeby modernizacji.

      Skomentuj

    2. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-01-24 10:16

      narazie to nie masz za bardzo po co wymieniac

      a jak bys bardzo chciał to nie przesadzaj z tymi cenami

      masz tanie ryzeny a do tego taki rtx 2060 to jedna z najbardziej opłacalnych kart teraz i nie jest drogi

      Skomentuj

  2. sebmania
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-24 09:47

    W dzisiejszych czasach ceny i rozwój kart graficznych zależny jest od rozwoju konsol oraz krypto walut.

    Jak każdy wie konsole rozwijają się strasznie wolno, a krypto waluty powodują zwiększanie się cen kart graficznych, dlatego mamy na rynku drogie karty z małymi skokami wydajności.

    Skomentuj

  3. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2019-01-24 22:50

    "...Nowy Radeon to topowa konstrukcja..."

    hahahaha badziew nad badziewie !!!!

    300W w 7nm, ale mi TOP

    jak się bunie to 1kW ?

    buaahahahaa

    ja bym się tak nie błaźnił !

    KARY powinni dawać !

    jak za GREEN ZONE dla aut !

    Skomentuj

    1. Geriavit
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-01-25 02:45

      I cyk minusik dla somsiada xD

      Skomentuj

    2. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-25 13:47

      już się zbłaźniłes

      Skomentuj

  4. Shifter
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-25 10:03

    Dać ludziom coś i słuchać jak narzekają. Nie chcesz - nie kupuj. Pomyśl, że jeśli AMD zabraknie to niedługo będziesz odpowiedniki 2060 za 5k kupował bo Nvidia będzie mogła sobie na to pozwolić. Pomyśl zanim coś napiszesz a nie bezmyślnie wyśmiewasz.

    "ja bym się tak nie błaźnił !"

    ZA PÓŹNO!!! :D

    Skomentuj

    1. PITUCH3
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-02 20:27

      Nvidia gdyby chciała , już dawno by wygryzła AMD z rynku, jak na razie dokłada do AMD !
      Patrzcie z drugiej strony, "monopolizm" każdy sie s..... , że karty po 5K będą, Nvidia czesze kasę dzieki AMD , a AMD dzieki Nvidia podbija własne ceny!
      kurde to jest biznes , nie ma czarno na białym , musi istnieć szara strefa !
      Jak zieloni zarzucą karty po 10K to AMD po 8.99k biznes dalej się kreć a wy czytacie głupoty o monopoliźmie !i AMD zniknie !
      AMD tylko czeka aż Nvidia podniesie ceny, bo komsumenci i tak kupią, "taniej" !
      Tylko potem widać w rocznym rozliczeniu za prąd jak to się każdy nachapał !

      Wejdzie INTEL , w low i medium segment, takie 1050 czy rx 550 po 120 zeta będą latać, booooo Intel ma na to kasę !