Na topie

Tak wygląda Satisfactory - budowanie i zarządzanie fabryką w FPP

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: e3 Gry symulacyjne strategia Zwiastuny gier

Satisfactory to najnowsza, nieźle zapowiadająca się gra studia Coffee Stain, o którym naprawdę głośno zrobiło się przy okazji Symulatora Kozy. Tym razem jest nieco poważniej, ale nie mniej emocjonująco.

 • Tak wygląda Satisfactory - budowanie i zarządzanie fabryką w FPP
A A

Ekipa Coffee Stain Studios, która kojarzona jest przede wszystkim z Symulatorem Kozy, otworzyła PC Gaming Show na E3 2018 prezentacją swojej nowej gry zatytułowanej Satisfactory. Będzie to symulacyjna strategia, w której wcielimy się w inżyniera odpowiedzialnego za rozwój koncernu i choć może nie brzmieć to szczególnie emocjonująco, twórcy postarali się o urozmaicenia, dzięki którym zabawa ma być pierwszorzędna.

Przede wszystkim akcję będziemy oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Jako inżynier dokładnie będziemy mogli ustalić gdzie powinny stanąć kolejne maszyny, budynki i elementy zasilające, a następnie przejść się po naszym „dziele”.

Kolejną fazą rozgrywki będzie automatyzacja, rozwój i optymalizacja produkcji. Będziemy tworzyć nowe produkty oraz wykorzystywać je (i to co powstanie przy okazji). 

Być może jeszcze lepiej zapowiada się etap numer trzy polegający na eksploracji otoczenia i próbach wykorzystania tego, co oferują kolejne lokalizacje. Równocześnie będzie to walka o przetrwanie, jako że planeta, na której będziemy poszukiwać surowców i materiałów, nie do końca należy do nas.

Satisfactory będzie więc czymś w rodzaju uproszczonego, ale też bardziej emocjonującego Factorio. Ciekawostką może być też możliwość tworzenia fabryk ze znajomymi w trybie kooperacji. Na szczegóły nadejdzie pora, na razie zostawiamy was ze zwiastunem...

Satisfactory – zwiastun gry z E3:

Źródło: PC Gamer, Coffee Stain Studios

Odsłon: 2210 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Stashqo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-06-12 05:39

  Eee tam, wolę Factorio ;)

  Skomentuj

  1. SirMichael
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-12 09:50

   factorio jest fajne, ale trzeba iść do przodu.

   Skomentuj

   1. Stashqo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-12 13:46

    Spłycenie i mocne uproszczenie rozgrywki tylko po to żeby wyjść z praktycznego i schludnego rzutu z góry i wsadzić tam nikomu niepotrzebne fpp, jak dla mnie to żaden postęp. Oczywiście nie skreślam, factorio mega mi się podoba, może i to mi podejdzie, po prostu jestem sceptyczny co do wkładania w nowoczesną formę rzeczy, które niekoniecznie w nią pasują.

    Skomentuj Historia edycji

   2. palmall
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-13 10:59

    No też nie widzę opcji tworzenia jakichś mega skomplikowanych linii w takim trybie, ale może sobie jakoś poradzą. Z drugiej strony fajni by takie factorio zobaczyć w trybie fpp. Na pewno zerknę na tą produkcję.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!