Na topie

Programowanie dla dzieci - gra Scottie Go! Labirynt pomaga robić pierwsze kroki

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Scottie Go! Labirynt to nowa gra edukacyjna polskiej firmy BeCREO Technologies, która zachęca dzieci do nauki programowania, dając do zabawy klocki i aplikację mobilną.

 • Programowanie dla dzieci - gra Scottie Go! Labirynt pomaga robić pierwsze kroki
A A

Świetna mobilno-planszowa gra, która uczy logicznego myślenia i zachęca najmłodszych do nauki programowania, powraca w nowej wersji. Polacy z BeCREO Technologies zaprezentowali Scottie Go! Labirynt. 

Oryginalne Scottie Go! spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem i dziś jest dostępne w 35 krajach świata. Przy projektowaniu nowej wersji założenie twórców było więc proste: to, co dobre, musi zostać, ale wszystkiego powinno być więcej, tak by najmłodsi byli jeszcze bardziej zaangażowani w zabawę. Stąd nowe łamigłówki czy większa interakcja z otoczeniem.

Scottie Go! Labirynt app

W grze Scottie Go! Labirynt, która łączy kartonowe klocki do układania kodu z aplikacją mobilną, na młodych graczy (w wieku 6+) czekają 52 zagadki logiczne i łamigłówki, w których wykorzystano (urozmaicające zabawę) flagi i teleporty. Celem zabawy jest pomoc tytułowemu bohaterowi w jego międzygwiezdnej podróży, celem gry zaś – zachęcanie dzieci do rozpoczęcia przygody z programowaniem… 

„Na głównego bohatera czekają rozmaite misje, a zadaniem gracza jest pomóc Scottiemu je wypełnić, sterując nim przy pomocy kodów ułożonych z klocków. Po ich ułożeniu gracz skanuje skomponowany przez siebie algorytm za pomocą aplikacji, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. 

Scottie wykonuje zeskanowane instrukcje na ekranie urządzenia mobilnego, a gracz może przekonać się, czy misja została prawidłowo zrealizowana. Gracz może na bieżąco weryfikować swoje pomysły i samemu decydować jak dojdzie do celu” – czytamy w oficjalnym opisie tej nowej gry.

Scottie Go! Labirynt klocki

Cena Scottie Go! Labirynt z 57 klockami i aplikacją mobilną wynosi 139,90 zł. W planach twórców są kolejne zestawy i – co warte podkreślenia – klocki będą ze sobą kompatybilne.

Źródło: BeCREO Technologies

Odsłon: 3304 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. xchaotic
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-23 11:48

  haha duzo odpowiedzi "mam inne zdanie (odpowiedz w komentarzach) i 0 komentarzy :D

  Skomentuj

 2. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-23 12:27

  Wszystkie takie zabawy w programowanie i tak nie mają sensu jeśli osoba która to przedstawia robi to nieumiejętnie.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!