Gry

Shadow of the Tomb Raider ma być większym wyzwaniem niż poprzednie odsłony serii

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2018-05-28

Wedle zapewnień twórców, rozgrywka w Shadow of the Tomb Raider będzie bardzo wymagająca. Biorąc pod uwagę rynkowe trendy, bez wątpienia zasługuje to na podkreślenie.

Trudno przypuszczać, aby Shadow of the Tomb Raider narzekał na brak zainteresowania. Wprawdzie twórcy dalecy są od określania gry mianem propozycji wyłącznie dla największych fanów serii, ale niewykluczone, że to oni będą czuć się tu najlepiej.

I nie chodzi o samo uniwersum i ulubioną bohaterkę, ale o fakt, iż rozgrywka będzie wymagająca. Daniel Chayer-Bisson ze studia Eidos stwierdził nawet, iż Shadow of the Tomb Raider będzie najtrudniejszą odsłoną serii.

„To będzie, powiedziałbym, najtrudniejszy Tomb Raider z całej serii. To ważne, ponieważ Lara jest bardziej doświadczona. Względem poprzedników gra jest większa i będzie trudniejsza, już pierwszy grobowiec skrywa zagadkę, której rozwiązanie jest bardzo trudne.”

W związku z tym punkty automatycznego zapisu stanu rozgrywki mają być bardzo dobrze przemyślane. Zapewne z czasem ujawnione zostaną kolejne informacje, tego typu deklaracje wielu graczy powinny jednak ucieszyć. Często pojawiają się przecież narzekania, iż gry są coraz łatwiejsze.

Premierę Shadow of the Tomb Raider zaplanowano na 14 września tego roku. Gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: comicbook

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Oby nie był downgrade graficzny przez konsole.
  Zaloguj się
 • avatar
  Trzymam kciuki, chociaż jeśli taktycznie będzie trudna to czuje sporo negatywnych ocen :)
 • avatar
  mam nadzieję ze tym razem bez microsoftu gra zrobiona będzie
  Zaloguj się
  -2