Na topie

Aparat z wideo 8K i sensorem Mikro 4/3 - projekt Sharp w fazie rozwojowej

Autor:

Szef strefy Foto

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Aparaty cyfrowe Bezlusterkowce Tematyka: 8K CES 2019

Firma Sharp zajmuje się produkcją sprzętu różnorodnego. I telewizorów i oczyszczaczy powietrza. Ma też swoje smartfony. A teraz chce zaistnieć na rynku aparatów cyfrowych z wideo 8K.

 • Aparat z wideo 8K i sensorem Mikro 4/3 - projekt Sharp w fazie rozwojowej
A A

Przechadzając się po salach wystawienniczych w trakcie CES 2019 można spotkać zarówno głośno reklamowane sprzęty, które mają swoją premierę podczas dużych konferencji, ale też inne produkty. Takie o których nie usłyszelibyśmy gdyby ktoś ich nie zobaczył i nie uznał za warte uwagi. Sharp to co prawda firma (a raczej marka) uznana, ale jej aparat cyfrowy, który przypomina produkty Blackmagic, to małe zaskoczenie.

Na razie Sharp jedynie wspomina o pracach rozwojowych, które prowadzi wspólnie z Foxconn, i nie promuje intensywnie produktu. To ma nastąpić dopiero podczas targów NAB 2019 w kwietniu. Co nieco jednak już wiemy.

Czym jest aparat Sharp

Urządzenie klasy bezlusterkowiec wyposażono w sensor Mikro Cztery Trzecie i możliwość stosowania wymiennych obiektywów (pokazywany model ma podłączony obiektyw marki Olympus).

Sztandarową funkcją „aparatu” będzie tryb wideo 8K (co wskazuje na minimalną rozdzielczość jaką musi mieć sensor - 8K to około 33 Mpix). Dane mają być kompresowane za pomocą kodeka H.265. Na razie mamy tylko 30 kl/s, lecz Sharp zapowiada że docelowo będzie też 60 kl/s.

Urządzenie nie dysponuje wbudowanym wizjerem elektronicznym, za to ma uchylno-obrotowy ekran o sporej przekątnej 5 cali. Na lewej ściance znajduje się pełnowymiarowe gniazdo HDMI, port USB typu C, złącza typu minijack dla mikrofonu i słuchawek, a także port wejścia audio typu XLR.

Uchwyt aparatu jest klasyczny, a komora na kartę pamięci pomieści pojedynczy nośnik typu SD.

Źródło: Kinotika

Odsłon: 14782 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
  1. Dudzio993
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-14 11:39

   I będziemy mogli oglądać pojedyncze filmy w internecie. W Polsce nawet FullHD nie jest standardem a gdzie dopiero 4k i więcej :/

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!