Na topie

Signal to teraz także bezpieczny komunikator na komputer

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Jest już Signal Desktop na Windows, Linux i macOS – samodzielna aplikacja komunikatora, który poprzez szyfrowanie zapewnia rozmówcom prywatność.

 • Signal to teraz także bezpieczny komunikator na komputer
A A

Zespół rozwijający komunikator Signal długo kazał nam czekać na desktopową aplikację. Ci jednak, którym prywatność nie jest obojętna, z pewnością ucieszą się (nawet pomimo tego, że ich cierpliwość została poddana próbie) z powodu debiutu takiego programu.

Od kilku dni dostępny do pobrania jest już Signal Dekstop, czyli przystosowana do komputerów stacjonarnych i laptopów wersja komunikatora internetowego. Pozwala on prowadzić konwersacje bez konieczności uruchamiania przeglądarki na urządzeniach z systemami Windows 10, 8.1 i 7, macOS (od wersji 10.9 wzwyż) oraz dystrybucjach Linux obsługujących APT (np. Ubuntu czy Debian).

Pobierz Signal na komputer z systemem Windows, Mac lub Linux

Pobierz Signal Desktop

Signal, czyli bezpieczny komunikator z szyfrowaniem do prywatnych rozmów

To, co wyróżnia Signal na tle innych komunikatorów, to podkreślone znaczenie prywatności użytkowników. Konkretnie wykorzystywane jest tutaj szyfrowanie typu „end-to-end”, co oznacza, że praktycznie nie ma możliwości, by ktoś podsłuchał wiadomość „po drodze”. 

Signal to także prosty, ale estetyczny interfejs i intuicyjna obsługa. Dodajmy, że aplikacja w wersji desktopowej pozwala wyłącznie na prowadzenie rozmów tekstowych (w duecie i w grupie, stałych i tymczasowych). Dostępna jest jednak również aplikacja mobilna Signal Private Messenger (z obsługą rozmów głosowych i wideo).

Źródło: Signal Blog

Odsłon: 10566 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
  1. Fenio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-04 12:52

   Laicy nie mający pojęcia o bezpieczeństwie dzielą się na dwa typy. Pierwszy nie widzi zagrożenia i ufa wszystkiemu. Drugi widzi zagrożenie we wszystkim i myśli że żaden sposób ochrony nie działa a tylne furtki ma absolutnie wszystko.

   Skomentuj

 1. władek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-04 13:27

  Wersja na androida "zjadała" mi smsy, tzn. nie było ich, a nadawca otrzymywał potwierdzenie o odebraniu.

  Skomentuj

  1. Q'bot
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2017-11-04 16:33

   Jądrojad i wszystko jasne...

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!