Na topie

SilentiumPC Armis AR3, AR3 TG i AR3 TG RGB - nowe obudowy w dobrej cenie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy Producenci: SilentiumPC

Seria Armis AR3 występuje w trzech wersjach, które zostały dostosowane do wymagań klientów. Producent przygotował wersję bez dodatków, z przeszklonym bokiem, a także z dodatkowym podświetleniem RGB LED.

  • SilentiumPC Armis AR3, AR3 TG i AR3 TG RGB - nowe obudowy w dobrej cenie
A A

Firma SilentiumPC poszerzyła ofertę o obudowy Armis AR3, AR3 TG oraz AR3 TG RGB. Nowe modele występują w wersjach dostosowanych do potrzeb klientów, a przy tym zostały korzystnie wycenione. Czym jeszcze próbuje nas zachęcić producent?

Seria Armis AR3 została utrzymana w jednolitej, stonowanej i eleganckiej stylistyce, która nawiązuje do innych obudów z rodziny Armis, a w szczególności do flagowego modelu AR7. Wersje TG i TG RGB dodatkowo zostały wyposażone w panel boczny z hartowanego szkła.

SilentiumPC Armis AR3 TG RGB

Innowacyjną, wprost zapożyczoną z większego przedstawiciela serii Armis – AR7 – funkcją jest możliwość przemontowania przedniego panelu z portami wejścia/wyjścia ze standardowej górnej pozycji na dolną. Dwa złącza USB 3.1, wejście i wyjścia audio, regulator obrotów wentylatorów, a także przełączniki mogą znajdować się w dogodnej dla użytkownika pozycji niezależnie czy komputer stoi na biurku czy pod nim. W obudowach Armis AR3 oraz AR3 TG jeden z przełączników realizuje funkcję „Blackout”, która całkowicie wyłącza przednie diody.

SilentiumPC Armis AR3 TG RGB

W środku przewidziano miejsce dla płyty głównej ATX i siedmiu długich kart rozszerzeń. Osłona zasilacza standardowo wyposażona jest w stylowe wycięcie ukazujące jego walory estetyczne. Możliwe jest także zdjęcie górnej części tej komory. Boczna także jest demontowalna, co jest konieczne do poprawnego montażu dysków twardych 3,5 cala (maksymalnie dwa nośniki). Dodatkowo, Armis AR3 pomieści aż cztery nośniki SSD 2,5 cala, jak również jeden wewnętrzny napęd 5,25 cala.

SilentiumPC Armis AR3 TG RGB

O przewiewność i czystość SilentiumPC Armis AR3 dbają dwa, seryjnie zamontowane wentylatory Sigma Pro 120 mm (w AR3 TG RGB jeden z nich jest w wersji Corona RGB), liczne wloty powietrza, a także cztery filtry przeciwkurzowe. Dwa w łatwo zdejmowalnym froncie obudowy, trzeci na górze (magnetyczny) oraz czwarty pod zasilaczem.

SilentiumPC Armis AR3 TG RGB

Wersja Armis AR3 TG RGB dodatkowo została wyposażona w wentylator Sigma Pro Corona RGB 120 mm oraz dwa paski LED RGB wspierany jest przez zaawansowany kontroler, do którego można podłączyć aż 8 wentylatorów i kolejne 8 urządzeń wyposażonych w podświetlenie (np. pasków LED). Sterowanie może odbywać się ręcznie za pomocą przycisku z przodu obudowy. Możliwe także jest zsynchronizowanie kontrolera Armis AR3 TG RGB z systemami podświetlenia na płytach głównych i w ten sposób zarządzanie podświetleniem całego komputera. Kompatybilne rozwiązania to: Asus Aura Sync, ASRock RGB LED, MSI Mystic Light Sync, Gigabyte RGB Fusion (4-pinowe).

Model SilentiumPC
Armis AR3
SilentiumPC
Armis AR3 TG
SilentiumPC
Armis AR3 TG RGB
Typ Midi Tower Midi Tower Midi Tower
Panel I/O » 2x audio
» 2x USB 3.0
» 3-stopniowy regulator obrotów
» 2x audio
» 2x USB 3.0
» 3-stopniowy regulator obrotów
» 2x audio
» 2x USB 3.0
» 3-stopniowy regulator obrotów
Obsługiwane płyty główne mini-ITX, mATX, ATX mini-ITX, mATX, ATX mini-ITX, mATX, ATX
Miejsca dla kart rozszerzeń » 7x 375 mm » 7x 375 mm » 7x 375 mm
Zatoki zewnętrzne » 1x 5,25 cala » 1x 5,25 cala » 1x 5,25 cala
Zatoki wewnętrzne » 4x 2,5 cala
» 2x 3,5 cala
» 4x 2,5 cala
» 2x 3,5 cala
» 4x 2,5 cala
» 2x 3,5 cala
Wys. coolera CPU do 159 mm do 159 mm do 159 mm
Miejsca na wentylatory » Przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm
» Góra: 2x 120/140 mm
» Tył: 1x 120 mm
» Przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm
» Góra: 2x 120/140 mm
» Tył: 1x 120 mm
» Przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm
» Góra: 2x 120/140 mm
» Tył: 1x 120 mm
Wentylatory w zestawie » Przód: 1x SilentiumPC Sigma Pro 120
» Tył: 1x SilentiumPC Sigma Pro 120
» Przód: 1x SilentiumPC Sigma Pro 120
» Tył: 1x SilentiumPC Sigma Pro 120
» Przód: 1x SilentiumPC Sigma Pro 120
» Tył: 1x SilentiumPC Sigma Pro Corona RGB 120 mm
Miejsce na zasilacz do 240 mm do 240 mm do 240 mm
Wymiary 452 x 203 x 433 mm 452 x 208 x 433 mm 452 x 208 x 433 mm
Waga 4,98 kg 5,78 kg 5,91 kg

Obudowy Armis AR3 są już dostępne w sklepach. Rekomendowane ceny to odpowiednio:

  • SilentiumPC Armis AR3: 159 złotych
  • SilentiumPC Armis AR3 TG: 189 złotych
  • SilentiumPC Armis AR3 TG RGB: 239 złotych

Na koniec jeszcze prezentacja nowych modeli.

Źródło: SilentiumPC

Odsłon: 6462 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Sith[PL]
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-25 13:17

    Z myślą o nowym PC myślałem o Aquarius od SPC.
    Jednak Armis AR3 TG RGB do mnie teraz bardziej przemawia.
    Ciekawe jak będzie z filtrem pod zasilaczem, tacka wyjmowana wygodnie jak w Aquarius X70T czy zwykła siateczka na zaczepy?

    Skomentuj

  2. Guczi04
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2018-06-25 14:31

    A po jaką cholerę oni wciąż ładują do tych obudów zatoki 5.25? Przecież toż to w dzisiejszych czasach jak napęd dyskietek i siara na całego. Jak idę do kumpli, którzy mają napędy optyczne to ich wyśmiewam. To tylko zwiększa gabaryty obudów.

    Skomentuj

    1. Sith[PL]
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-06-25 15:08

      Jak wyśmiewasz się z kolegów to raczej świadczy o Tobie a nie o kolegach.

      Nie każdy ma Neta 512MB/s i niektórzy korzystają jeszcze z takich wynalazków ...
      po to jest zaślepka ...

      Skomentuj

    2. sebmania
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-06-25 15:30

      Sterowanie ledami za pomocą pokręteł i masz odpowiedź
      dlaczego montuje się kieszenie w dzisiejszych czasach.

      Skomentuj

      1. Guczi04
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-26 15:30

        Że co? Do takich rzeczy pilociki są, a nie zatoki 5.25 ehehehe!

        Skomentuj

    3. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-06-25 16:39

      Ty sobie wyśmiewasz ludzi z zatokami 5.25, a ja sobie oglądam filmy z BD i jak chcę nagrać film z wakacji rodzince to kupuję płytę za 4zł, a nie kombinuję dwa dni jak z materiału FHD zejść z jakością by wyszło ładnie i się zmieściło. I nie muszę latać za jakimś napędem pod USB przerzucającym się po półkach tylko naciskam guziczek na obudowie i działa.

      Chcesz obudowę bez zatoki, to kup bez zatoki, ale nie opowiadaj głupot bo w sumie to śmiejesz się z innych, a sam jesteś śmieszny.

      Skomentuj

      1. Guczi04
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2018-06-25 21:30

        Jak chcę oglądać film na bluray, to idę do salonu jak człowiek i oglądam na TV 60" do którego jest podłączony odtwarzacz bluray, a nie jaram się komputerową pikselozą mkv z wykastrowanym do bólu dźwiękiem i to na 27" haha. A jak chcę fotki nagrać, to wrzucam w NASa RAID 2x 4TB. Pozdrawiam myślących.

        Skomentuj

        1. wojciechu15
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-06-26 09:29

          Widzę, że twoje ograniczenie nie pozwoliło ci wpaść na to, że mam PC z dobrą dźwiękówką podłączonego do TV w salonie. ;)

          Powodzenia z przekazywaniem tych zdjęć i filmów na NAS'ie mniej obcykanym z elektroniką rodzicom i (w moim przypadku) dziadkom. W moim przypadku włożą sobie płytę nagraną przeze mnie płytę do odtwarzacza za 200zł i działa z autostartu, ty na pewno byś im NAS kupił i robił szkolenie jak tego używać.

          Jedną decyzją o likwidacji zatoki komplikujesz banalne rzeczy, ustawiasz, dodatkowe odtwarzacze, nas'y, dyski itp a tak naprawdę nie zyskujesz nic.

          Skomentuj

          1. Guczi04
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-06-26 23:16

            Choćbyś miał najlepszą dźwiękówkę pod Słońcem, to nic Ci to nie da głąbie kapuściany, jeśli materiał masz nagrany w skompresowanej i wykastrowanej jakości ehehe co za 'znaffca' forumowy jprd...

            A co do NASa, to nic nie musiałem ustawiać, tylko podłączyłem i używam ehehehe ale widać, że i z tym nie miałeś nigdy styczności.

            Skomentuj

          2. wojciechu15
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-27 13:05

            Niby jesteś ze wszystkim obeznany, ale czytanie ze zrozumieniem i myślenie chyba ci obce.

            Co ty mi wyjeżdżasz z jakimś skompresowanym filmem? Jak kupię film blu ray w sklepie i odtworzę go w pc to jest inny niż w odtwarzaczu z kina domowego? Zakodowałeś sobie w głowie, że napęd w PC'cie służy tylko do nagrywania pirackich kopii z torrentów i twój ograniczony mózg nie ogarnia kompletnie innych zastosowań. "Głąbie kapuściany".

            NAS'a podłączyłeś i działa? Super. To teraz niech sobie z tego nasa puści twoje zdjęcia/filmy osoba nie mająca dostępu do internetu mieszkająca 2km dalej.

            Pomijam zresztą ekonomię tego nasa. Musisz mieć NAS i dwa dyski żeby być pewnym, że jak jeden padnie to nie stracisz danych, nie ważne czy masz 2gb danych, czy 200, czy 2000. Ja w zatoce mam napęd za 300 i kupuję płyty tylko wtedy kiedy są potrzebne.
            Nie twierdzę, że NAS to coś złego, bo to super sprawa. Ale stawianie nas'a tylko dlatego, że "napęd to siara na całego" by przechować trochę zdjęć/filmów z wakacji to idiotyzm.

            Skomentuj

          3. Sith[PL]
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-06-27 13:18

            Panowie,
            szkoda nerwów na niekulturalnego trolla :)

            "
            wiek: 14
            Guczi04
            Czesc jestem Piotrek lubie grac na konsoli, star wars i hip hop. Konsole 4eva!!! PC is dead!!!
            "

            Skomentuj

          4. Guczi04
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-06-27 21:27

            Widać, że nawet nie masz pojęcia czym są macierze RAID, o których wspominałem ehh... Wracaj do szkoły lepiej i to jeszcze przed końcem wakacji. A poza tym, to tak, owszem. Film na płycie Bluray także jest skompresowany nieuku.

            Skomentuj

          5. wojciechu15
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-28 16:04

            Kończę, bo ciężko dyskutować z kimś kto nie umie czytać ze zrozumieniem. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej rozumu.

            Skomentuj

  3. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-25 17:12

    Szkoda ze nie dopracowali tych obudow

    Skomentuj Historia edycji

    1. Guczi04
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-25 21:25

      Nie za tą "biedronkową" cenę. To są obudowy na maksymalnym budżecie.

      Skomentuj

      1. Balrogos
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-06-26 23:25

        Czy ja wiem 3 stowki to budzet :

        Skomentuj

  4. HelmuD
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-06-25 20:59

    Ja się wypowiem w kwestii filmików promocyjnych. Bardzo profesjonalna robota, filmy bardzo czytelne, dobrze dobrana muzyka i jeden mały minus - ostatnia plansza ze specyfikacją techniczną. Świetna robota 5+ w skali 6.