Obudowy

SilentiumPC prezentuje obudowy Signum SG1 - tanio i dobrze?

przeczytasz w 1 min.

Nowa seria obejmuje cztery modele, które zostały korzystnie wycenione. Możemy liczyć na nowoczesną stylistykę, dobrą funkcjonalność i efektywną wentylację.

Firma SilentiumPC nie zamierza spoczywać na laurach i po obudowach z linii Armis wprowadza kolejną linię – Signum. Początkowo w ofercie producenta pojawią się modele z serii Signum SG1, które mają cechować się dobrym stosunkiem oferowanych możliwości do ceny.

Nowa seria obejmuje cztery modele: Signum SG1, Signum SG1 TG, Signum SG1M i Signum SG1M TG. Producent postawił tutaj na nowoczesną stylistyką, a cechą charakterystyczną jest heksagonalny front (w modelach SG1/SG1 TG z meshowym wykończeniem). Dodatkowo modele z dopiskiem TG zostały wyposażone w panel z hartowanego szkła, co powinny docenić osoby zwracające uwagę na wygląd komputera.

SilentiumPC Signum SG1

Panel ze złączami umieszczono na górze obudowy – udostępniono tutaj dwa porty USB 3.0, wyjścia/wejścia audio oraz przyciski: power i reset.

SilentiumPC Signum SG1

Wszystkie modele wykorzystują tę samą, zwartą i dwukomorową konstrukcję nastawioną na wysoki przepływ powietrza. W środku zmieści się płyta główna formatu ATX i siedem długich kart graficznych (do 325 mm). Jeżeli chodzi o dyski, przewidziano dwa miejsca na nośniki 2,5 cala i dwa kolejne na 2,5/3,5 cala (zatoka jest demontowalna, co pozwoli na instalację większej chłodnicy lub zasilacza).

W środku przewidziano osiem miejsc na wentylatory: trzy 120 mm z przodu, dwa 120/140 mm na górze, jeden 120 mm z tyłu i dwa 120 mm na osłonie zasilacza (miejsca z przodu, pod zasilaczem i na górze zabezpieczono filtrami powietrza). Standardowe wyposażenie obejmuje po jednym wentylatorze Sigma HP 120 mm z przodu i z tyłu.

SilentiumPC Signum SG1

Nie zapomniano również o odpowiedniej aranżacji okablowania – dba o nią dwukomorowa konstrukcja oraz specjalna zatoka serwisowa (głęboka nawet na 35 mm). Dodatkowo w ukryciu przewodów pomogą liczne zaczepy i przepusty.

SilentiumPC Signum SG1

Obudowy wkrótce pojawią się na sklepowych półkach. Standardowe wersje (Signum SG1/SG1M) zostały wycenione na 139 złotych, natomiast ze szklanym bokiem (Signum SG1 TG/SG1M TG) na 169 złotych. Model SG1 TG jest już w naszych rękach, więc niebawem będziecie mogli zapoznać się z jego testem.

Źródło: SilentiumPC

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Makkk
    3
    Ładne, proste i schludne, jednak nie do końca jestem przekonany do tych meshowych frontów. Tzn. na pewno wymagają więcej uwagi użytkownika, poprzez częstsze odkurzanie ;)
    • avatar
      slo1q
      2
      W zasadzie to trudno mi się do czegoś przyczepić.
      O wentylację zadbali, i to bardzo solidnie - można niezłą wichurę w środku rozpętać.
      Jakość wykonania pewnie będzie przeciętna, jak w zdecydowanej większości obudów SPC, jednak w pełni rekompensuje to bardzo niska, na tle konkurencji, cena.
      Za wielki plus uważam front w całości z siatki, co jest obecnie rzadkością - większość producentów daje płaski plastik, co nie pomaga w wentylacji.

      No i nie przepłaca się za zbędne bajery, typu milion diod LED, napisy G A M I N G i tym podobne bzdury.
      Miłym dodatkiem byłby za to regulator prędkości obrotów wentylatorów, chociaż obecnie większość płyt głównych potrafi obsłużyć sterowanie 4-8 wentylatorami, zależnie np od temperatury procesora, czy płyty głównej.

      Jak dla mnie mocno na plus. Teraz proszę tylko o coś takiego w formacie micro tower lub cube, dedykowane dla micro ATX i biorę dwie. (już mam SPC s35w)
      • avatar
        przemekdublin
        0
        tanio rzadko idzie w parze z dobrze raczej slaba jakos blach lakierowania (do tej pory) ladnej obudowy (ale tak to juz w chinach jest) do tej pory trzeba bylo uwazac przy skrecaniu kompow zeby nie zepsuc gwintow obudowy
        • avatar
          pawluto
          0
          Nie możliwości zainstalowania napędu dvd czy bluray.
          Przypominam że mamy 21 wiek...
          No i na koniec - Jak dla mnie - Przyciski włączania i slot usb - na górze - jeśli ma stać pod biurkiem czyli w slocie biurka przeznaczonym na kompa - to nie wygodne jest włączania a o podłącZeniu pendrive można zapomnieć albo będzie utrudnione.
          Obudowa nie dla mnie - Zdecydowanie bardziej podoba mi się Armis 7 choć o wiele droższa.
          • avatar
            Raider0001
            -1
            ja nie jestem przekonany do grubości blachy, jak obudowa ma starczyć na lata to gwinty nie mogą się wyrabiać po 1 użyciu
            • avatar
              mutissj
              -1
              niech ta piwnia demontowalna będzie...

              łatwiej się wtedy kable układa
              • avatar
                Blashix
                -2
                bez wejsc do napedow dvd?
                • avatar
                  sabaru
                  0
                  Ja jestem ciekawy jak one w rzeczywistości wyglądają. Na obrazku ładnie i piknie się świeci ale w realu to już nie tak świecąco. Ostatnio pewną obudowę sobie kupiłem to w realu gorzej już wyglądała.