Na topie

SilentiumPC prezentuje obudowy Signum SG1 - tanio i dobrze?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy Producenci: SilentiumPC

Nowa seria obejmuje cztery modele, które zostały korzystnie wycenione. Możemy liczyć na nowoczesną stylistykę, dobrą funkcjonalność i efektywną wentylację.

  • SilentiumPC prezentuje obudowy Signum SG1 - tanio i dobrze?
A A

Firma SilentiumPC nie zamierza spoczywać na laurach i po obudowach z linii Armis wprowadza kolejną linię – Signum. Początkowo w ofercie producenta pojawią się modele z serii Signum SG1, które mają cechować się dobrym stosunkiem oferowanych możliwości do ceny.

Nowa seria obejmuje cztery modele: Signum SG1, Signum SG1 TG, Signum SG1M i Signum SG1M TG. Producent postawił tutaj na nowoczesną stylistyką, a cechą charakterystyczną jest heksagonalny front (w modelach SG1/SG1 TG z meshowym wykończeniem). Dodatkowo modele z dopiskiem TG zostały wyposażone w panel z hartowanego szkła, co powinny docenić osoby zwracające uwagę na wygląd komputera.

SilentiumPC Signum SG1

Panel ze złączami umieszczono na górze obudowy – udostępniono tutaj dwa porty USB 3.0, wyjścia/wejścia audio oraz przyciski: power i reset.

SilentiumPC Signum SG1

Wszystkie modele wykorzystują tę samą, zwartą i dwukomorową konstrukcję nastawioną na wysoki przepływ powietrza. W środku zmieści się płyta główna formatu ATX i siedem długich kart graficznych (do 325 mm). Jeżeli chodzi o dyski, przewidziano dwa miejsca na nośniki 2,5 cala i dwa kolejne na 2,5/3,5 cala (zatoka jest demontowalna, co pozwoli na instalację większej chłodnicy lub zasilacza).

W środku przewidziano osiem miejsc na wentylatory: trzy 120 mm z przodu, dwa 120/140 mm na górze, jeden 120 mm z tyłu i dwa 120 mm na osłonie zasilacza (miejsca z przodu, pod zasilaczem i na górze zabezpieczono filtrami powietrza). Standardowe wyposażenie obejmuje po jednym wentylatorze Sigma HP 120 mm z przodu i z tyłu.

SilentiumPC Signum SG1

Nie zapomniano również o odpowiedniej aranżacji okablowania – dba o nią dwukomorowa konstrukcja oraz specjalna zatoka serwisowa (głęboka nawet na 35 mm). Dodatkowo w ukryciu przewodów pomogą liczne zaczepy i przepusty.

SilentiumPC Signum SG1

Obudowy wkrótce pojawią się na sklepowych półkach. Standardowe wersje (Signum SG1/SG1M) zostały wycenione na 139 złotych, natomiast ze szklanym bokiem (Signum SG1 TG/SG1M TG) na 169 złotych. Model SG1 TG jest już w naszych rękach, więc niebawem będziecie mogli zapoznać się z jego testem.

Źródło: SilentiumPC

Odsłon: 7651 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij

Obudowy w marketplace

  1. Makkk
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-26 15:28

    Ładne, proste i schludne, jednak nie do końca jestem przekonany do tych meshowych frontów. Tzn. na pewno wymagają więcej uwagi użytkownika, poprzez częstsze odkurzanie ;)

    Skomentuj

    1. m.a.c.i.e.k.
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-26 17:57

      Jak nie chcesz meshowego frontu to jest też wersja SG1M bez niego :)

      Skomentuj

      1. Makkk
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-02-26 19:02

        Widzę, są 4 wersje tej obudowy, jednak ja w drugim zdaniu odniosłem się tylko do dwóch z nich ;)

        Skomentuj

    2. rulax
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-27 09:42

      Tak, chyba że mają filtry przeciw-kurzowe. Całkiem nieźle to działa i nie ma dużo syfu w środku. Dla wydajnych jednostek to dobre rozwiązanie. Minusem jest większy hałas niż w szczelnych budach.

      Skomentuj

  2. Raider0001
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-02-26 16:00

    ja nie jestem przekonany do grubości blachy, jak obudowa ma starczyć na lata to gwinty nie mogą się wyrabiać po 1 użyciu

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-02-26 16:36

      umółwmy sie, to nie są obudowy na lata tylko tanie budżetówki

      Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-02-26 16:27

    niech ta piwnia demontowalna będzie...

    łatwiej się wtedy kable układa

    Skomentuj

  4. slo1q
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-26 16:33

    W zasadzie to trudno mi się do czegoś przyczepić.
    O wentylację zadbali, i to bardzo solidnie - można niezłą wichurę w środku rozpętać.
    Jakość wykonania pewnie będzie przeciętna, jak w zdecydowanej większości obudów SPC, jednak w pełni rekompensuje to bardzo niska, na tle konkurencji, cena.
    Za wielki plus uważam front w całości z siatki, co jest obecnie rzadkością - większość producentów daje płaski plastik, co nie pomaga w wentylacji.

    No i nie przepłaca się za zbędne bajery, typu milion diod LED, napisy G A M I N G i tym podobne bzdury.
    Miłym dodatkiem byłby za to regulator prędkości obrotów wentylatorów, chociaż obecnie większość płyt głównych potrafi obsłużyć sterowanie 4-8 wentylatorami, zależnie np od temperatury procesora, czy płyty głównej.

    Jak dla mnie mocno na plus. Teraz proszę tylko o coś takiego w formacie micro tower lub cube, dedykowane dla micro ATX i biorę dwie. (już mam SPC s35w)

    Skomentuj Historia edycji

  5. przemekdublin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-26 17:24

    tanio rzadko idzie w parze z dobrze raczej slaba jakos blach lakierowania (do tej pory) ladnej obudowy (ale tak to juz w chinach jest) do tej pory trzeba bylo uwazac przy skrecaniu kompow zeby nie zepsuc gwintow obudowy

    Skomentuj

  6. Blashix
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-02-26 18:44

    bez wejsc do napedow dvd?

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-26 19:53

      Dokładnie, zrezygnowano z zatok 5,25 cala

      Skomentuj

    2. darioata
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-26 20:17

      Jak jestes majsterkowiczem to sam sobie taka zatoke zrobisz! Gorzej jak masz dwie lewe rece i nie potrafisz nawet zarowki wymienic bez pomocy elektryka!

      Skomentuj

  7. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-26 18:54

    Nie możliwości zainstalowania napędu dvd czy bluray.
    Przypominam że mamy 21 wiek...
    No i na koniec - Jak dla mnie - Przyciski włączania i slot usb - na górze - jeśli ma stać pod biurkiem czyli w slocie biurka przeznaczonym na kompa - to nie wygodne jest włączania a o podłącZeniu pendrive można zapomnieć albo będzie utrudnione.
    Obudowa nie dla mnie - Zdecydowanie bardziej podoba mi się Armis 7 choć o wiele droższa.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-26 20:09

      >Przypominam że mamy 21 wiek...

      no własnie, i praktycznie nikt nie używa już napędów optycznych

      ten trend w obudowach nie wynika z jakiegoś sztucznego wypychania z rynku tylko z tego że nikomu to nie potrzebne a miejsce można zagospodarować inaczej

      jak nadal masz cos 5.25 to jesteś w promilu userów wiec nikt nie będzie takiego mainstreamowego produktu do ciebie dopasowywał, kup sobie jakaś obudowę zaprojektowana 10 lat temu albo używaj napędu usb jak normalny człowiek

      Skomentuj

    2. Smuga
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-27 11:11

      Tak jak mój przedmówca napisał - bredzisz już w pierwszym zdaniu. 21 wiek - właśnie DLATEGO nie ma już napędów. Nikomu nie są potrzebne. A jak już - zwykły na USB wystarczy. Uniwersalny, do podpięcia do różnych sprzętów i nie zabiera bez sensu miejsca w obudowie.

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-02-27 19:55

        No ja mam nagrywarkę BR i jej używam...
        To co cofnęłam się do XX wieku ?

        Skomentuj

  8. sabaru
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-26 21:33

    Ja jestem ciekawy jak one w rzeczywistości wyglądają. Na obrazku ładnie i piknie się świeci ale w realu to już nie tak świecąco. Ostatnio pewną obudowę sobie kupiłem to w realu gorzej już wyglądała.