Na topie

Pre-order gry SimCity już dostępny: sprawdź ceny, zobacz zwiastun i wymagania sprzętowe

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
benchmark.pl

Kategoria: Producenci: EA

Premiera w przyszłym roku

SimCity gra pre-order

AA

Co prawda premiera gry SimCity będzie miała miejsce dopiero w przyszłym roku, ale jeśli ktoś ma trochę oszczędności to już teraz może zakupić pre-order.

Ten dostępny jest na platformie Origin w dwóch wersjach: specjalnej i limitowanej. Pierwsza wyceniona została na 169,90 złotych, a druga na 219,90 złotych. Oczywiście osoby, które zdecydują się na ich zakup, otrzymają kilka dodatków, które dodawane będą jedynie do zamówień przedpremierowych.

Poza tym w edycji limitowanej znajdzie się pakiet „Heroes and Villains” (bandyta Zły dr Vu i superbohater MaxisMan oraz ich kwatery), a w edycji specjalnej dodatkowo jeszcze zestawy miast brytyjskich, francuskich i niemieckich.

Opublikowany został też nowy zwiastun gry. Jest on o tyle ciekawy, że skupia się na katastrofach naturalnych, jakie sprowadzić będzie można na nasze miasto. Jeśli jesteście ciekawi, jak miejska aglomeracja zniesie tornada, trzęsienia ziemi czy nawet wizytę UFO, to obejrzeć powinniście poniższe wideo.


Znane są również minimalne wymagania sprzętowe produkcji. Nie powinna ona sprawić kłopotu nawet starszym komputerom, a więc bawić będzie mógł się niemal każdy.

  • Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ / Intel Core 2 Duo 2,0 GHz lub lepszy
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Wolne miejsce na dysku: 10 GB
  • Karta graficzna: minimum 256 MB pamięci RAM i obsługa Shader 3.0 - ATI Radeon HD 2x00 / nVidia 7800 / zintegrowana karta grafiki Intel Series 4 lub lepsza
  • Internet szerokopasmowy: pobieranie z szybkością co najmniej 256 kb/s, wysyłanie 64 kb/s

SimCity zadebiutuje w lutym przyszłego roku. Gra powstaje oczywiście z myślą o platformie PC.

Źródło: youtube, hex19, origin

Odsłon: 8867 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. szymek1987
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2012-10-16 10:31

    Aż trudno uwierzyć, że ta seria ma 23 lata... Pamiętam Simcity na moim 286 jak wczoraj...

    Skomentuj

    1. wormadam
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-10-16 11:16

      Dokładnie, tornado i naprzód ;)

      Skomentuj

      1. sklorpion
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2012-10-16 12:21

        taaa "FOUNDS" i tornoda, trzęsienie ziemi czy powódź jak "amen w pacierzu".

        Skomentuj

        1. Varso
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2012-10-16 17:24

          a potem przyjdą spece od marketingu wprowadzą achivmenty, odblokowywanie budowli no i DLC żeby mieć nowy teren zamiast generatora terenu ...
          oby nie

          Skomentuj

  2. Wiscoo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-10-16 11:09

    Seria przepiękna, pierwszą i drugą część wspominam z podobnymi emocjami jak Transport Tycoon.:)

    Skomentuj

  3. Pipes
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 11:24

    Na myśl o takiej cenie aż mam gęsią skórkę. Grałem namiętnie w SimCity 3000, ale nie jestem aż tak wielkim optymistą "V", by wydać na nią 170 zyłków. Poczekam aż wyjdzie, wtedy opadnie hurraoptymizm, pojawią się rzetelne recenzje i może wtedy wysupła się na grę trochę grosza.

    Skomentuj

  4. Marecki_CLF
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-10-16 11:43

    Bogu dziękować, że Maxis nie popełnił tego grzechu z SimCity, co Firaxis z XCOMem (czyt. ukonsolowienie).

    Skomentuj

  5. Eddek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 13:05

    Ja pamietam SimCity jeszcze z C64 :D Zacna seria, po 12 latach az sie chce nastepnej czesci :)


    @autor: SimCity w preorderach jest dostepne od chyba czerwca czy maja, refleks panowie, refleks ;)

    Skomentuj

  6. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 13:41

    Tez jestem fanem Sim City, gralem juz w nie na AMidze. Teraz jednak, jak widze model zniszczen, to ciesze sie, ze gra powstanie dopiero w lutym, bo chlopaki maja naprawde wiele do zrobienia, a chwala sie czyms naprawde cienkim. No i konkurencja depcze im po pietach - Cities XL, wiec niech dopracuja grafike i te kwadratowa animacje na ulicach. Trza sie wysilic, panowie, zeby z legendy dalej cisnac pieniazki.

    Skomentuj

    1. lordjim
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-10-17 10:03

      Czy Cities XL depcze po piętach? Moim zdaniem jeszcze dużo pracy im zostało. Aktualnie nadal preferuję SimCity 4 nad Cities XL (posiadam wersję 2012). Fakt, że Cities XL jest przyjemne jednak cały czas brakuje masy elementów zarządzania, które czynią SimCity 4 (lub wcześniejsze) bardziej wymagającymi od gracza.

      Skomentuj

  7. iras584
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-10-16 14:55

    No tak, a w wymaganiach "internet szerokopasmowy".
    Ciekawe do czego?
    Następna produkcja, w którą nie będzie można sobie pograć na laptopie w pociągu?

    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2012-10-16 15:30

      O ja... A ile razy w zyciu grales na laptopie w pociagu?
      RAZ?

      Skomentuj

      1. jacy4
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2012-10-16 17:04

        To może dam lepszy przykład. Wyłączą mi internet. Jak wtedy w tą grę zagrać? To jest akurat gra na jednego gracza więc wymaganie połączenia internetowego to według mnie bezsens.

        Skomentuj

        1. mgkiler
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2012-10-16 18:08

          Ile razy w roku masz awarie dostepu do internetu?

          Ja w tym roku chyba raz nie mialem przez kilka minut dostepu do internetu i tyle.

          A komputer chodzi 12 godzin na dobe.

          Skomentuj

          1. jacy4
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-10-16 22:38

            Nie wszyscy mają taki dobry dostęp do internetu. U mnie mogą bez zapowiedzi na 2 godziny albo i na więcej wyłączyć. Oczywiście nie jest to często ale zdarza się.

            Skomentuj

          2. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-10-17 11:47

            Ja mam zwykłą Neostrade.

            Widać Neostrada jest najstabilniejsza. Awarię prawie nie istnieją. Może jedna na rok.

            Skomentuj

          3. Szymon331
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-10-17 15:55

            Ja też mam stabilny internet ale wiele gier odpalam na netboku, który przeważnie nie ma dostępu do internetu.

            Dlaczego by zagrać w singla muszę mieć internet? To jest nieporozumienie i nie przekonasz nas że jest inaczej.

            Pociąg, szpital, wieś etc. Przez takie głupoty wielu legalnych musi zaopatrywać się w cracki.

            Skomentuj

          4. Wielkikatz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-10-17 17:45

            Kolega mieszka na terenie Parku Narodowego (Ojcowski) i nie ma w ogóle dostępu do internetu tam ;] No i gra często ostatnio na piratach...

            Skomentuj

    2. MarTum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-10-16 19:38

      pociagi i autobusy coraz czesciej maja WIFI

      Skomentuj

  8. palusik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 22:57

    Rozumiem ze nie bedzie na Steam, tylko i wyłacznie na Orgin. ehhh

    Skomentuj

  9. Viperus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-17 13:07

    Te miasta jakoś strasznie biednie wyglądają i jakoś nie zdaje mi się że będą miasta tak zagęszczone jak w SC4

    Skomentuj

  10. mgtan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-17 16:21

    internet jest potrzebny przy pierwszym odpaleniu i do sprawdzania updat`ów. To samo było przy obecnej części. W zasadzie jak nie chcesz poprawek to net nie potrzebny i działa bez netu i na laptopie.

    Co do wymagań sprzętowych - mocno wątpie żeby przy podanych parametrach dało się uzyskać pokazaną na filmie grafikę. Podjerzewam że komponenty x2 i mamy efket jak na filmie. 4GB ramu to minimum. Obecnie dobre miasto w SimCity zajmuje 2GB+ bez żadnego ale...

    Skomentuj

  11. tiges
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-17 16:34

    na Commodore 64 byly takie pola z coraz większymi kwadratami zamiast budynków :) za to piksele fajnie udawały samochody.

    Na Amidze to już był full wypas ;)

    Skomentuj

    1. quasimodo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-11-17 12:59

      Zacytuję tylko zasadę panującą na tym portalu: "Od komentujących wymagamy przestrzegania netykiety i regulaminu." Twój komentarz w mojej opinii rażąco narusza regulamin i ogólne zasady poszanowania godności drugiego człowieka. Swoje uwagi można wyrażać w sposób kulturalny, nie obrażając nikogo, jednak jak widać nie każdy posiada tą jakże trudną umiejętność.

      Skomentuj

  12. Obiektor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-18 09:28

    to zaprezentowali, eh katastrofy. Tak katastrofy to chyba będzie najlepsza rozrywka z całej gry.