Na topie

Siri - nie tylko asystentka, ale też terapeutka

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: sztuczna inteligencja Producenci: Apple

Apple chce zatrudnić inżynierów, którzy jednocześnie mają przynajmniej podstawową wiedzę z psychologii. Dla poprawy doświadczenia użytkowników Siri.

Siri - nie tylko asystentka, ale też terapeutka

A A

„Jak mogę stać się szczęśliwszy?” czy też „jaki jest sens życia?” – to tylko dwa spośród wielu pytań zadawanych Siri, czyli głosowej asystentce Apple. Poznać odpowiedzi chce podobno wielu ludzi i dlatego też gigant z Cupertino poszukuje inżynierów, którzy są jednocześnie specami od psychologii. Mają oni pomóc w poprawie „doświadczenia użytkownika”.

Pytamy, by poznawać odpowiedzi i firma Apple (a pewnie nie tylko ona) chce, by udzielane wskazówki były tak pomocne, jak to tylko możliwe. Celem jest uzyskanie „rewolucji w interakcjach człowieka z maszyną”, w czym pomóc mają właśnie uzdolnieni programiści i inni inżynierowie, którzy patrzeliby na zagadnienie nieco głębiej.

Podobnie jak inni giganci Apple ma nadzieję, że głosowa asystentka będzie miała szerszy zakres możliwości. Ma ona nie tylko pomagać w ustalaniu planu dnia, uczyć czy służyć do kontrolowania domowych urządzeń, ale też pełnić funkcję terapeutki, która pomoże uporać się problemami. 

Choć taka oferta pracy może zaskakiwać, to ...właściwie nie powinna. Naukowcy zajmujący się rozwojem sztucznej inteligencji od dawna próbują bowiem uczynić swoje rozwiązania „bardziej ludzkimi”. To zaś ma zostać osiągnięte poprzez zwiększenie poziomu współczucia i zrozumienia dla człowieka. Zdolna do symulowania uczuć maszyna może być przełomem – można się jednak tylko zastanawiać, czy aby na pewno pozytywnym.

Źródło: Quartz, CNBC. Ilustracja: Apple

Odsłon: 3019 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. hynio
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2017-09-16 16:35

  - "Hej siri, Jak mogę stać się szczęśliwszy?"
  - "Kup nowego iPhona"
  xD

  Skomentuj

 2. Hektor^
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-09-16 17:10

  Alexa odpowiada:
  "42"

  Skomentuj

 3. Yaceek
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-17 23:07

  Siriously?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!