Na topie

Sixaxis i Dualshock 3 - pełna współpraca z PC

Autor:
rexar

więcej artykułów ze strefy:
Kontrolery do gier

Kategoria: Kontrolery do gier Tematyka: Programy do pobrania Producenci: SONY

W sieci pojawiły się nowe sterowniki przeznaczone dla systemów z rodziny Windows dające nam możliwość pełnej obsługi najnowszych kontrolerów SONY - Sixaxis i Dualshock 3. Do tej pory użytkownicy musieli się zmagać z różnorakimi problemami, to już przeszłość.

Nowe sterowniki oferują to co najistotniejsze w nowych kontrolerach:

AA
  • obsługo manetek R2, oraz L2 analogowo
  • obsługa technologii sixaxis
  • obsługa wibracji (w przypadku Dualshocka 3)
  • obsługa bluetooth

Dodatkową zaletą sterowników jest fakt, iż twórcy przygotowali je w dwóch wersjach 32 i 64 bitowej. Współpracują one z Windowsem XP, Vistą i najnowszą jeszcze wersją RC Windowsa 7.

Same sterowniki, jak i instrukcję instalacji można znaleźć na stronie ich twórców.

Odsłon: 35340 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. studencikus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-07-27 17:40

    jak dla mnie pad to zmarnowanie surowcow :P..

    Skomentuj

    1. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-07-27 18:09

      Nie rozumiem Cie.... Są gry które nie istnieją bez pada - przynajmniej ja nie wyobrażam sobie grania bez pada... To rzecz gustu ale jak dla mnie Sony ma najlepszego pada a możliwość podłączenie go do PC to super sprawa. Bo ja nie wyobrażam sobie gry np. jakieś wyścigi samochodowe na klawiaturze, a kółka nie będę za każdym razem przypinać do biurka......

      Skomentuj

      1. Towarzysz Komisarz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-07-27 19:27

        Prawda... spróbujcie w Overlord 2 pograć na padzie... od razu mysz pójdzie w kąt. W Call of Juarez też się na padzie świetnie gra. Już nie mówiąc o takich portach z konsoli jak Dead Space, albo teraz zapowiadany Force Unleashed.

        To tak samo jak nie wyobrażam sobie strategii na padzie :)

        Skomentuj

        1. Atak_Snajpera
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-07-27 21:05

          Ty napoważnie?! Ilekroć gram na padzie w FPP mam dziwne wrażenie jakbym sterował koparką. Góóóóra , Dóóóół , eeee leeewo , praaawo. Anemioza jak z tąd na księżyc. FPP oraz strategie tylko na klawie+mycha ewentualnie coś ala magiczna różczka Sony (ale to przyszłość). Wyścigi tylko na kierownicy! Zaś do całem reszty może być mistrzowski padzik od sony.

          Skomentuj

  2. jankesdh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-07-27 22:13

    Jupi :)
    Ciekawe czy sixaxis będzie działał w każdej ścigałce...

    Skomentuj

  3. jankesdh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-07-27 22:21

    Wystarczy mieć adapter bluetooth, żeby działał??

    Skomentuj

    1. rexar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-07-27 22:28

      Dokładnie tak. Wczoraj zakupiłem pierwszy lepszy za 25zł i śmiga. Wszystko pod Windowsem 7 x64. Jedyny problem w systemach 64 bitowych to to, iż trzeba uruchomić je w trybie niewymagającym podpisu cyfrowego sterowników. Jednak nie jest to wielki problem.

      Skomentuj

      1. Atak_Snajpera
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-07-27 23:45

        A próbowałeś tego zamiast ciągle walenia w F8?
        http://www.killertechtips.com/2009/05/06/disable-driver-signing-in-windows-7-using-group-policy-editor/

        Skomentuj

        1. rexar
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-07-28 10:02

          Kiedyś na Viście próbowałem różnych sztuczek, aby to ominąć i wiem z doświadczenia, że nie wszystkie działają. Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale wole nie sprawdzać. Jak włączam komputer to wiem czy mam zamiar grać, czy nie. Przy okazji oczywiście miałem na mysli cenę adaptera ;)

          Skomentuj

      2. jankesdh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-07-27 23:49

        Za 25 złotych?? Nowy i oryginalny Sony?
        Ja jedynie na ebay widziałem najtaniej za ~40 funtów...

        Skomentuj

      3. Maciej Gan
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-07-27 23:53

        Kolega miał zapewne na myśli adapter za 25 zł -.-

        Skomentuj

        1. jankesdh
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-07-28 01:08

          Racja :D
          Co by tu nie pisać i tak nie wybrnę z tego z twarzą ;)

          Skomentuj

    1. jankesdh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-07-27 23:50

      Nie kupuj w Argosie :PP Przepłacisz ;)

      Skomentuj

        1. jankesdh
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-07-28 01:09

          Tanio - dzięki za info :)

          Skomentuj

  4. scril
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-08-12 21:02

    po co bluetooth skoro mozna podlaczyc kabelkiem ???