Na topie

Skype 8 staje się jedyną opcją - klasyczny komunikator musi ustąpić miejsca aktualnemu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Microsoft postanowił, że nadszedł już czas pożegnać się z „klasycznym Skype’em”. Jego miejsce zajmuje Skype 8 – znacznie lepiej wyposażony i bardziej estetyczny komunikator.

  • Skype 8 staje się jedyną opcją - klasyczny komunikator musi ustąpić miejsca aktualnemu
A A

Skype był kiedyś synonimem internetowego komunikatora. Dziś jest już praktycznie zmiażdżony przez konkurencję, ale Microsoft nie zamierza dawać za wygraną. Program będzie rozwijany, a pierwszą próbkę już otrzymaliśmy.

Microsoft wierzy w Skype’a - będzie go rozwijał

Microsoft poinformował, że „klasyczny Skype” (czyli ten z siódemką) zostanie całkowicie wyłączony na przełomie sierpnia i września, a domyślnym i właściwe jedynym dostępnym będzie ten z ósemką. Będzie on w dodatku dynamicznie rozwijany. Co należy rozumieć jako gonienie konkurencji. Dowody?

Skype 8 doczekał się niedawno funkcji… oznaczania przeczytanych przez odbiorców wiadomości. Inne nowości jakie zostały przygotowane z myślą o „ósemce” to obsługa rozdzielczości Full HD, funkcja wywoływania użytkowników poprzez „@” oraz galeria multimediów:

Skype 8 s3

Oprócz tego użytkownicy mogą liczyć na ekran podzielony na maksymalnie 24 okienka, system reakcji (opisywany przez producenta w następujący sposób: „swoje odczucia możesz wyrażać, korzystając z emotikonów podczas rozmów wideo lub reagując na wiadomości w konwersacjach”).

Skype 8 s1

Pojawiła się także możliwość nagrywania rozmów oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików metodą „przeciągnij i upuść” (o ile tylko „ważą” mniej niż 300 MB), a dopełnieniem całości jest odświeżony interfejs.

Skype 8 s2

Komunikator Skype na Windows 10 – pobieranie (download):

Pobierz Skype

Źródło: Skype, Engadget, The Verge

Odsłon: 6444 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. MrAve
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2018-07-17 12:47

    Po zainstalowaniu Win10, z marszu miałem najnowszą wersję Skype. Kto to wymyślił...Nowi użytkownicy, nie przyzwyczajeni do poprzednich funkcjonalności, napiszę pewnie, że ludzie niepotrzebnie się czepiają, bo wszystko jest super.

    Dla osób, które korzystały ze Skype'a od kilku lat, wszystkie te zmiany są kompletnie niefunkcjonalne i pozbawione sensu. Wywaliłem nowego Skype'a i korzystam z 7, albo 8. Wyłączyłem wszystkie aktualizacje i nie zamierzam niczego ruszać. M$ już dawno i wielokrotnie udowadniał, że nie robią niczego na potrzeby użytkowników, tylko wbrew ich oczekiwaniom.

    Skomentuj

    1. slo1q
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-07-17 12:55

      Zgadza się.
      Dawniej Skype był prostym w obsłudze, super intuicyjnym programem. Każdy umiał się nim posłużyć, czy to dziadek, czy dziecko.
      A obecnie to kompletnie zagmatwany, skomplikowany i przerośnięty do granic możliwości bloatware.

      Mimo, iż jeszcze mam starą wersję Skype na komputerze, czas się z nią pożegnać.
      Jest tyle dobrych alternatyw, że z łatwością można go zastąpić.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-07-17 16:13

        Największym problemem Skajpa stała się ociężałość. Jak za czasów Athlonów 1C ten program smigał to obecnie na 4C laptopie rusza się jak wóz z węglem... Do tego ciągłe zwiechy, gdzie trzeba go z poziomu managera zadań restartować. Masakra normalnie - teraz dołożą podział na 24 okienka - jakby więcej niz 0.01% uzytkowników tego potrzebowała.

        Skomentuj

        1. altronix
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-19 01:42

          Tu to samo, w trakcie rozmowy kraszuje sie normalnie, stary skajp, przed mikrosoftem byl ok, powaznie mysle o konkurencji teraz.

          Skomentuj

    2. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-17 14:17

      Pomijam fakt, że Skype to lipa jeśli patrzeć na jakość połączenia itp. Mówię z doświadczenia przy połączeniu dwóch komputerów z dobrym internetem.

      Skomentuj

  2. scooby
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-07-17 12:58

    Nowy skype znacznie lepiej wyposażony – chyba ktoś tutaj sobie jaja robi.
    Najpierw M$ musiałby zapewnić funkcjonalność z poprzedniej wersji aby cokolwiek porównywać i wypisywać, że jest lepiej wyposażony.

    Skomentuj

  3. PiCzerki
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-07-17 13:33

    Dawno nie rzucałem taką wiązanką po aktualizacji do nowej wersji Skype...
    Zastanawiam się jak oni sprawdzają tą funkcjonalność, na tablecie, telefonie to może zdać egzamin ale na komputerze? po aktualizacji wszystko jest wieeeeeeelkie, po co mi guziki/monity/suwaki itp zajmujące połowę monitora? Mało tego, to jeszcze można powiększyć, ale zmniejszyć? zapomnij...
    Kiedys były jakies alternatywnie softy bazujace na protokołach Skype, można z jakiegos jeszcze korzystac?

    Skomentuj

  4. jarekzon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 15:36

    Czyli z dobrego i sprawdzonego, zrobią badziewie.

    Skomentuj

  5. Biurokrata
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 16:31

    Komunikator dla mas schodzi na psy, w przeciwieństwie do Skype4Biznes, który jest świetny.

    Skomentuj

  6. abukiewicz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 17:38

    jest jeszcze Skype Preview w wersji 12.1815.210.0 - o tyle lepszy ze ma ciemne tło i nie wali po oczach jak się po ciemku siedzi przy komputerze

    Skomentuj Historia edycji

  7. rlistek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-07-17 18:37

    Lol, w sensie, że chcecie mi powiedzieć, że ktoś jeszcze Skype używa? oO

    Skomentuj

  8. Chiny_X
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 18:40

    Jakaś dobra alternatywa dla skype?

    Skomentuj

    1. MrAve
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-07-17 19:29

      Discord.

      Skomentuj

    2. Fenio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-18 20:01

      Signal.

      Skomentuj

  9. jacy4
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-18 09:51

    Nowe wersje skype zużywają 100% procesora na moim laptopie podczas, to jest jakaś tragedia.

    Skomentuj

  10. xxx.514
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-18 12:37

    Chwila, skype to komunikator głosowy, a przynajmniej był nim; po co w takim razie obsługa Full HD, nie wspominając o tych dodatkowych okienkach? To w końcu to jakaś hybryda z Windows Media Player, zdalny odtwarzacz You Tube, CCTV? Kolejny krok w tył, kiedy oni w końcu spadną z tego swojego stołka i się w ten głupi łeb walną...

    Skomentuj

  11. celorum
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-07-18 21:22

    Ma gówniany, nieczytelny wygląd. Nie mam zamiaru go instalować. Jeśli starszy skype przestanie działać, to będę używał innych programów, np .messengera.

    Skomentuj

    1. altronix
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-19 01:46

      Popieram, program typu skajp powinien byc maly szybki bez zbednych bajerow. Czas uciekac.

      Skomentuj

  12. EmsiFS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-24 11:37

    Zerowa możliwość personalizacji w tym nowym Skype 8... Do września pozostanę na Skype 7, a potem, jeżeli Windows nie zrezygnuje z blokowania, przesiądę się na Discorda.

    Chociaż i tak będę obserwował zmiany w Skype i poczekam na następną generację - Skype 10