Na topie

Ile kosztuje słaba ochrona danych? W przypadku Yahoo 350 mln dolarów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Bezpieczeństwo w firmie Ochrona danych Producenci: Yahoo!

O 350 milionów dolarów zmalała cena Yahoo po tym, jak na światło dzienne wyszły informacje o dwóch wyciekach danych użytkowników.

  • Ile kosztuje słaba ochrona danych? W przypadku Yahoo 350 mln dolarów
A A

Początkowo Verizon chciał zaproponować 4,8 miliarda dolarów za Yahoo (a właściwie kluczowe sekcje tej firmy). Dwa wycieki danych użytkowników sprawiły jednak, że operator postanowił zmodyfikować „nieco” swoją ofertę.

O przeszło 350 milionów dolarów obniżona została cena, jaką Verizon jest gotów zapłacić za przejęcie Yahoo. Teraz wynosi ona dokładnie 4,48 mld dolarów. Mało? Z jednej strony tak. Z drugiej niegdysiejszy gigant internetowy będzie musiał wziąć połowę finansowej odpowiedzialności za odszkodowania i inne następstwa rządowego śledztwa prowadzonego w sprawie wspomnianych już wycieków.

Yahoo i tak może mówić o szczęściu, bo chodziły nawet głosy, że Verizon będzie chciał zupełnie umowę zerwać po tym, jak na jaw wyszły dwa naruszenia z zakresu ochrony danych osobowych. Ostatecznie jednak osiągnięto porozumienie – finalizacja umowy ma mieć miejsce w drugim kwartale bieżącego roku.

O jakie wycieki konkretnie chodzi? Najpierw we wrześniu ubiegłego roku firma Yahoo ujawniła, że dwa lata wcześniej doszło do ataku, w wyniku którego wyciekły dane co najmniej 500 milionów użytkowników (bez haseł czy danych dotyczących płatności). Zaledwie kilka miesięcy później pojawił się kolejny komunikat, tym razem dotyczący sprawy z 2013 roku – wykradziono wówczas dane miliarda użytkowników (wraz z numerami i odpowiedziami na pytania pomocnicze).

Źródło: Quartz, CNN

Odsłon: 2562 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!