Na topie

Smartwatch z aparatem - LG ma kilka pomysłów

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Ciekawostki Gadżety Tematyka: Patenty SmartWatch wearables Producenci: LG

Zdaje się, że firma LG poważnie zastanawia się nad tym, czy smartwatch z aparatem mógłby być dobrym pomysłem. We wniosku patentowym przedstawia kilka różnych rozwiązań.

  • Smartwatch z aparatem - LG ma kilka pomysłów
A A

„Inteligentne zegarki” od dłuższego czasu pozwalają już na robienie zdjęć w takim sensie, że istnieje możliwość zdalnego wciśnięcia spustu migawki smartfonowej kamery. Firma LG zamierza jednak pójść dalej, a jej pomysł to smartwatch z aparatem ...choć właściwie nie jest to wcale taki nowy pomysł.

Być może część z was pamięta bowiem, że na rynku wylądował już smartwatch z wbudowanym aparatem – i to w 2013 roku. Był to Samsung Galaxy Gear pierwszej generacji. Koreański producent wycofał się jednak z tego rozwiązania w kolejnych modelach, a inni również nie wydawali się nim zainteresowani. Aż do teraz, kiedy o takiej opcji przypomniało sobie LG i postanowiło to opatentować.

Patent złożony przez LG w USPTO (czyli amerykańskim urzędzie patentowym) zawiera kilka projektów dotyczących integracji aparatu ze smartwatchem. Wśród pomysłów widzimy między innymi demontowalny moduł oraz regulowaną opaskę na pasek. Ma to być rozwiązanie problemu związanego z koniecznością obracania nadgarstka w celu ustawienia optymalnego kąta kamery. 

LG smartwatch patent 01

Firma LG pomyślała więc o tym, jak poradzić sobie z jedną z największych przeszkód, które uniemożliwiły wcześniej popularyzację takiego rozwiązania. Od razu też postarała się o przedstawienie kilku potencjalnych zastosowań: oprócz zwykłego robienia zdjęć, może to być korzystanie z czytnika kodów QR czy też używanie aplikacji służących na przykład do monitorowania spożywanych kalorii na podstawie fotografii potraw.

LG smartwatch patent 02

Źródło: USPTO, BGR, GSMArena

Odsłon: 2202 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!