Na topie

Regionalna dwulatka wśród najszybciej rosnących firm IT w Polsce

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Innowacje w firmie IT

Firma SoftwareHut po dwóch latach obecności na rynku wskoczyła na podium rankingu Computerworld TOP200 w kategorii największego wzrostu przychodów.

Regionalna dwulatka wśród najszybciej rosnących firm IT w Polsce

A A

Czy w dwa lata regionalna firma IT może stać się jedną z najszybciej rosnących? Jak już zdradziliśmy w tytule – może. Udało się to białostockiej spółce SoftwareHut. Jej prezes postanowił zdradzić swoją receptę na sukces.

Robert Strzelecki stojący na czele SoftwareHut uważa, że sukcesu w IT nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie analiza trendów rynkowych oraz myślenie wybiegające na kilka kroków wprzód. – „Branża IT jest jedną z niewielu tak szybko rozwijających się branż na całym świecie. Śledzimy trendy i zdajemy sobie sprawę z potencjału, który drzemie w rynku oraz z kierunków, jakie należy obrać aby skutecznie zaspokoić potrzeby naszych obecnych i przyszłych klientów” – mówi.

W jakich konkretnie kierunkach zamierza podążać firma, by kontynuować dynamiczny wzrost przychodów? Strzelecki wymienia przede wszystkim aplikacje i usługi, które wiążą się z e-biznesem, w którego kierunku zwraca się coraz więcej przedsiębiorstw. Znaczenie, według niego, będą miały również szybko zyskujące popularność gałęzie technologiczne, takie jak Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja (na czele z uczeniem maszynowym) oraz rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona.

O jakim sukcesie jest w ogóle mowa? Otóż obecne na rynku dopiero od dwóch lat SoftwareHut zajęło trzecią pozycję w rankingu Computerworld TOP200 w kategorii „Firmy informatyczne o największym wzroście przychodów z IT w latach 2015-2016”. Znalazło się też w pierwszej pięćdziesiątce w innych kategoriach: dostawców usług wynajmu pracowników IT, firm informatycznych o największym wzroście zatrudnienia oraz dostawców rozwiązań i usług IT dla sektorów informatycznego, edukacyjnego i naukowo-badawczego.

„Kategoria »Firmy informatyczne o największym wzroście przychodów z IT« jest wyjątkowo ważna, bo to właśnie ona najlepiej pokazuje skalę biznesu i jego potencjał. Znalezienie się w najlepszej trójce firm w tej kategorii niesłychanie nas motywuje do dalszej pracy. To czytelny znak, że rozwój firmy jest na właściwej, ekspresowej drodze” – skomentował Robert Matyszewski, wiceprezes ds. sprzedaży w SoftwareHut.

Swoją wysoką pozycję w rankingu firma zawdzięcza wypracowaniu przychodów na poziomie 624 tysięcy złotych w pół roku od powstania i zwiększeniu ich o 523 proc. w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Kolejnym (po analizie i podążaniu za trendami) powodem, dla którego to mogło się udać, jest według zarządców SoftwareHut jej przynależność do większej grupy kapitałowej (TenderHut) i współpraca z pozostałymi spółkami zależnymi, co otwiera też drzwi do kolejnych potencjalnych klientów.

Czym w ogóle jest SoftwareHut? Jest to firma, która zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych, projektowaniem, obsługą stron internetowych i wdrażaniem rozwiązań ograniczających koszty prowadzenia biznesu, na zasadach outsourcingu.

Źródło: Synertime, inf. własna

Odsłon: 3022 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. spocco
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-07-01 14:55

  "analiza trendów tynkowych" a to ciekawe zadanie ;)

  Skomentuj

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-07-01 15:03

   Nie, o tym chyba jednak pan Strzelecki nie wspominał. ;)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!