Gry

Europejskie PlayStation 4 produkowane w Japonii?

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2013-11-25

Na niektórych forach internetowych pojawiły się ciekawe wpisy oraz zdjęcia dotyczące europejskiej wersji PlayStation 4.

PlayStation 4 konsola

Pod koniec tego tygodnia konsola PlayStation 4 zawita na rynek europejski. Wygląda na to, że będzie ona różniła się jednym elementem od tej, która dostępna jest już w Ameryce Północnej.

Nie jest tajemnicą, że konsole, które trafiły do sklepów w USA i Kanadzie wyprodukowane zostały w Chinach. Właśnie dlatego część graczy obawiała się o ich jakość i w pewnym stopniu okazało się to uzasadnione, ponieważ około 1% egzemplarzy trzeba wymienić na nowe.

Poprzez błąd Blue Light Of Death nie nadają się bowiem one do użytku i chociaż trudno stwierdzić, czy winę za to ponosi produkcja w Chinach, to jednak najnowsze doniesienia wywołują wiele pozytywnych komentarzy.

Na niektórych forach internetowych pojawiły się bowiem wpisy oraz zdjęcia dotyczące europejskiej wersji PlayStation 4. Jasno wynika z nich, że na pudełkach skrywających nową platformę Sony znajdzie się lubiany przez klientów napis "Made in Japan".

PlayStation 4 produkowane w Japonii

Japońskie wykonanie kojarzy się dużo bardziej pozytywnie niż to chińskie i dla wielu osób oznacza jedno - solidność wykonania. O tym, czy europejska wersja PlayStation 4 rzeczywiście powstaje w Japonii przekonamy się w piątek, ponieważ właśnie wtedy trafi ona na Stary Kontynent.

Źródło: gearnuke

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Co za różnica, które ręce składają konsolę? W obydwóch fabrykach prawdopodobnie panują jakieś normy jakościowe i i tak trzeba je spełnić. Made in China nie zawsze oznacza gorszą jakość ;]
  Zaloguj się
 • avatar
  pierwsze Sony PSX miałem Made in Japan i działało świetnie, aktualnie nie sądzę by była to jakaś różnica między konsolami z Chin i Japonii (bo czasy gdy Chiny produkowały tylko tandetę już minęły i aktualnie robią wszystko od tandety po dobre rzeczy) ale zawsze fajniej mieć konsolę z Japonii gdzie przecież mieści się siedziba główna Sony a także trochę ośrodków r&d Sony i fabryk (tak! Sony nadal sporo produkuje w Japonii tylko raczej głównie na rynek azjatycki), ciekaw jestem czy konsolę w Japonii składa bezpośrednio Sony bo w Chinach składa ją Foxconn
 • avatar
  Oby sie nie okazało ,że tylko pudełko do konsoli jest z Japonii ;)
  i jeszcze sprawa Blue Light Of Death - Dlaczego ... of Death skoro konsola się wyłącza żeby się nie spalić a nie psuje się tak jak X360 gdzie RRoD oznaczał śmietnik dla konsoli.
  Zaloguj się
 • avatar
  Chyba z Tobą tak było skoro takie durnoty piszesz.
 • avatar
  MOGLI PRZENIEŚĆ PRODUKCJE DO POLSKI BYŁO BY DOBRZE I TANIO :)
  Zaloguj się
 • avatar
 • avatar
  Zaloguj się
  -13
 • avatar