Gadżety

Sony zadowolone z przejęcia Oculusa przez Facebooka

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2014-04-12

Według szefa Sony to pomoże w rozwoju całej technologii rzeczywistości wirtualnej.

Morpheus

Wielu ludzi – zarówno potencjalnych użytkowników, jak i przedstawicieli firm – bardzo negatywnie przyjęło informację o przejęciu projektu Oculus przez Facebooka. Zdecydowanie nie należy do nich szef Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida. Podczas przemówienia w kalifornijskim Computer Hisory Museum powiedział on, że transakcja ta potwierdza słuszność prac Sony nad projektem Morpheus oraz pokazuje, że technologia rzeczywistości wirtualnej naprawdę może odnieść spory sukces.

„Obudziłem się rano i zobaczyłem tę zapowiedź. Moją reakcją było ‘yeah!’. Dla mnie to jak potwierdzenie, że rzeczywistość wirtualna faktycznie ma przyszłość” – powiedział Yoshida. W dalszej części mówi on, że choć wielu przyjęło informację o przejęciu Oculusa przez Facebooka z mieszaniną oburzenia, zmartwienia i poczucia zdrady, to jednak zakup ten ostatecznie wszystkim wyjdzie na dobre. Jak to możliwe? A no tak, że dzięki ogromnej popularności portalu Marka Zuckerberga, o technologii rzeczywistości wirtualnej usłyszeć może więcej osób, a także napędzająca rozwój konkurencja będzie starała się przyciągać klientów, dzięki czemu wszystko będzie się działo szybciej.

Shuhei Yoshida miał oczywiście na myśli przede wszystkim produkt Sony – projekt Morpheus. To gogle rzeczywistości wirtualnej stworzone z myślą o konsoli PlayStation 4. Choć te nie są raczej bezpośrednią konkurencją dla Oculus Rift, które przeznaczone są do użytku z komputerami osobistymi, to jednak użytkownicy będą pewnie wymagać podobnych możliwości od obu tych urządzeń. 

Źródło: DigitalTrends

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Prędzej ucieszył się dlatego, że dużo osób zrezygnuje z zakupu OR z niechęci do facebooka i kupi produkt sony.
  Zaloguj się
  16
 • avatar
  Ale pierdoły gadasz. Rozwiązanie sony jest dedykowane konsoli PS4 a nie PC. Na końcu masz wyraźnie napisane że jeden i drugi nie stanowią dla siebie konkurencji!

  Ja jako pecetowiec napewno kupię oculusa a nie konsolę + gogle od sony!
  Zaloguj się
 • avatar
  Czekam na NerveGear :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie wiem moaja mama nie jest jakas "komputerowa" a wie ze takie urzadzenia instniaja i to od lat co prawda ceny zaporowe ale instnieja, niech juz nie gadaja ze nikt o tym nie slyszal chyba kazdy ma NG czy discovery albo kiedys conajmniej takie kanaly ogladal.
 • avatar
  Pomysł am potencjał morze nawet wyprze monitory. Wątpię aby Google maiło technologie aby to rozwijać prędzej nVidia albo amd. Rozwój tej technologi namiesza na rynku