Na topie

Miniaturowy aparat Sony RX0, który może być kamerą akcji

Autor:

Szef strefy Foto

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Aparaty cyfrowe Aparaty kompaktowe Tematyka: Kamery sportowe Producenci: SONY

Sony RX0 to najnowszy przedstawiciel serii kompaktów RX. Wyposażony w sensor typu 1 cal i umieszczony w niewielkiej wzmacnianej obudowie.

 • Miniaturowy aparat Sony RX0, który może być kamerą akcji
A A

Sony ma w swojej ofercie bardzo dobre kamery akcji, chociażby polecany przez nas model FDR-X3000V. To jednak nie szczyt ambicji tego producenta, czego wyrazem jest premiera aparatu/kamery Sony RX0. Nazwa sugeruje związek z linią zaawansowanych kompaktów i tak jest w istocie, bo Sony RX0 wyposażono w sensor typu 1 cal (Exmor RS) o rozdzielczości 15,3 Mpix.

Obudowa o minimalistycznym, ale funkcjonalnym kształcie wydłużonej kostki kryje w sobie też obiektyw ZEISS Tessar T* o ogniskowej 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki) i jasności f/4.

Sony RX0

Sensor jest w stanie wykonywać zdjęcia w trybie seryjnym 16 kl/s i oczywiście filmować w rozdzielczości 4K (dokładnie 3840 × 2160 pikseli). Wbudowane złącze HDMI pozwala wyprowadzić nieskompresowany sygnał najwyższej jakości bezpośrednio do urządzeń zewnętrznych. Filmy mogą być odtwarzane w zwolnionym nawet 40-krotnie tempie (nagrywanie w tempie 1000 kl/s). Wbudowana elektroniczna migawka ma minimalny czas otwarcia 1/32000 sekundy.

W oprogramowaniu znajdziemy opcje pozwalające na zapis profili obrazu, ustawienia S-Log2, wyróżnianie fragmentów obrazu. Dostępne są także kody czasowe.

Sony RX0 tył

Aparat/kamera Sony RX0 może być połączony z innymi w system sterowany bezprzewodowo. Nagrania z kilku perspektyw można potem łączyć w ciekawe ujęcia. Na razie ograniczenie pozwala łączyć do 5 aparatów, ale Sony zapowiada, że już w styczniu 2018 roku zostanie ono zniesione przez aktualizację oprogramowania.

Sony RX0 konfiguracja

Ponieważ mówiąc o Sony RX0 odnosimy się do serii kamer akcji należy wspomnieć, że to porównanie wynika przede wszystkim z rozmiarów i wagi. Wynoszą one 59 x 40,5 x 29,8 mm przy wadze 110 gramów. Takie urządzenie powinno raczej nazwać kamerką sportową, jednak Sony podkreśla, że chce by Sony RX0 był traktowany jako miniaturowy aparat kompaktowy z wytrzymałą obudową.

Wytrzymałą bo wodoodporną bez dodatków do 10 metrów, z obudową MPK-HSR1 aż do 100 metrów. Sony RX0 wytrzyma upadek z 2 metrów i nacisk z siłą 200kG (można powiedzieć, że da się na nim położyć 200 kg odważnik i nic się nie stanie). Całość jest też zabezpieczona przez zanieczyszczeniami.

Sony RX0 trafi do sprzedaży w Europie w październiku 2017 roku. Aparat jest kompatybilny z platformą PlayMemories Mobile, a w ofercie oprócz obudowy podwodnej znajdą się takie akcesoria jak uchwyt na filtry, ochraniacz obiektywu, osłona przewodu, obejma pozwalająca połączyć aparat z innymi dodatkami i stworzyć przenośne miniaturowe studio filmowe.

Sony RX0

Spodziewana cena aparatu to około 700 dolarów.

Źródło: Sony

Odsłon: 5235 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. xchaotic
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-31 22:53

  Jaki sensor tam jest?

  Skomentuj

   1. silvver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-02 07:46

    To się dowiedz.

    Skomentuj

 2. Malyniedzwiedz
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-09-04 22:36

  Ciekawe czy ma to sens montować to na drona? Miałem brać Lamax Taurusa, chociaż ceny z 2 innych światów. Tylko z tego co widzę to nie nagrywa w 4k... więc sportowa bardziej mnie przekonuje

  Skomentuj

 3. benutzer
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-09-05 23:29

  f/4? Prima aprilis jest chyba w kwietniu a nie we wrześniu.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!