Na topie

Słuchawki z redukcją hałasu - firmy Sony i AKG pokazały nowe modele na IFA 2018

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Audio

Przedstawiciele firmy Sony przywieźli ze sobą do Berlina słuchawki Sony WH-1000XM3 z zaawansowanym procesorem redukcji hałasu HD QN1. Na innym stanowisku można było zobaczyć równie dobrze zapowiadające się AKG N700NC.

 • Słuchawki z redukcją hałasu - firmy Sony i AKG pokazały nowe modele na IFA 2018
A A

Dobre słuchawki z technologią redukcji hałasu pozwalają cieszyć się ulubioną muzyką praktycznie w każdym miejscu na świecie. Podczas targów IFA 2018 swoimi najnowszymi osiągnięciami na tym polu pochwaliły się firmy Sony i AKG.

Sony WH-1000XM3 to słuchawki oferujące „inteligentne słuchanie”

Zaprezentowane w Berlinie słuchawki Sony WH-1000XM3 zostały wyposażone w procesor redukcji hałasu HD QN1. Odbiera on informacje od dwóch mikrofonów wychwytujących odgłosy z zewnątrz i w czasie rzeczywistym blokuje wszystko to, co mogłoby zakłócać słuchanie muzyki. Dzięki dodatkowym czujnikom ciśnienia urządzenie ma też dobrze działać na dużych wysokościach, na przykład w samolocie.

Sony WH-1000XM3 samolot

„[Nowo opracowany procesor] jest około czterech razy wydajniejszy od swojego poprzednika i dlatego pozwala wyciszać zewnętrzne dźwięki nie tylko w środkach transportu, lecz również w życiu codziennym: na ulicy lub w pobliżu rozmawiających osób” – zachwala producent. 

Wspomniany procesor pełni również funkcję przetwornika C/A i wzmacniacza z 32-bitowym przetwarzaniem sygnału. To plus 40-milimetrowe przetworniki z membranami LCP (z polimeru ciekłokrystalicznego) zapewniać ma czyste i wierne brzmienie. Atutem słuchawek ma być również długi czas pracy (sięgający 30 godzin).

Sony WH-1000XM3

Dodatkowo pojawiła się tutaj funkcja „inteligentnego słuchania”, a konkretnie „adaptacyjnego sterowania dźwiękiem”. Działa to tak, że słuchawki wykrywają aktywność użytkownika i automatycznie dostosowują do niej tryb słyszalności muzyki. W efekcie rozmaite szumy są blokowane, ale mimo to do słuchacza docierają na przykład komunikaty. 

AKG N700NC – słuchawki, które pozwalają zanurzyć się w muzyce

Swoje „inteligentne rozwiązania” na IFA 2018 zaprezentowała również firma AKG. Podobnie jak u Japończyków, pozwalają one równocześnie na pełne zanurzenie się w muzyce, jak i skorzystanie z opcji pośredniej, w której pewne kluczowe dźwięki z otoczenia również docierają do uszu użytkownika.

AKG N700NC

Adaptacyjne wyciszanie szumów oferowane przez słuchawki AKG N700NC można włączać i wyłączać za pomocą jednego przycisku. Oprócz tego urządzenie ma się cechować – oczywiście – „znakomitym brzmieniem”, „doskonałą łącznością”, bezproblemowymi rozmowami głosowymi i długim czasem pracy (23 godziny). Wszystko to zaś przy wadze na poziomie 270 g.

Źródło: Sony, AKG, TechRadar, What Hi-Fi?

Odsłon: 7320 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. piccardo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-02 06:11

  Pytanie czy te słuchawki mają mikrofon do prowadzenia rozmów? Jeżeli tak to czy występuje u nich taki sam problem jak w przypadku sennheiser pxc 550 gdzie moc BT jest dzielona a spadek jakości dźwięku jest nieakceptowalny, bo wybaczcie ale takie słuchawki są drogie i samym słuchaniem ciężko się zadowolić a i porozmawiać czasem się przyda w szczególności że najczęściej parujemy urządzenia z smartfonem. Więc jeżeli robicie recenzje czy opisujecie urządzenia proszę o uwzględnianie tej kwestii.

  Skomentuj

  1. randallandhopkirk
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-09-02 16:58

   W ogóle jak ktoś lubi dobrej jakości dźwięk to słuchawki bt to kompletna pomyłka, i niech mi nikt nie mówi że nie słychać różnicy na ulicy, bo chyba nigdy nie słyszał dobrej jakości słuchawek. Na dobrej jakości słuchawkach nawet będzie słychać różnice między formatami w hałasie ulicznym i to bez jakiejkolwiek redukcji zakłóceń otoczenia.

   Skomentuj

   1. xchaotic
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-09-03 11:36

    Wez sobie potestuj w ciemno i zobaczymy jak rozpoznajesz roznice. Ja zwykle tych sluchawek uzywam w samolocie gdzie jest kilkadziesiat urzadzen BT i nie ma problemu z jakoscia czy zakloceniami...

    Skomentuj

   2. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-09-03 17:36

    Chodzi mi o jakość dźwięku nie o zakłócenia pasma radiowego, ale trudno w ogóle mówić o rozróżnialności skoro się słucha z telefonu, tutaj jest potrzebny dedykowany player - wtedy porozmawiamy o tym czy słychać czy nie. Wbudowany ekonomiczny DAC w słuchawkach bt nigdy nie dorówna zawodowemu AKM'owi i dobrym opiakom, to zupełnie inny świat.

    Skomentuj

  2. PioMX
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-05 15:26

   Mają mikrofon, natomiast jak przychodzi rozmowa to muzyka jest wyciszana wiec trudno mówcie o jakości samej rozmowy

   Skomentuj

 2. Misio38
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2018-09-02 10:55

  To już nie AKG. Nie ma siedziby w Austrii - zamknięta fabryka i biura projektowe. Wszyscy inżynierowie zwolnieni. To tylko Samsung wykorzystujący logo i nazwę jednego z czołowych niegdyś obok Beyerdynamic i Sennheiser producentów słuchawek.

  Skomentuj Historia edycji

  1. figer
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-09-02 11:45

   Szkoda. Dobrze wiedzieć. Dziękuję.

   Skomentuj

 3. royal90
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-09-02 12:37

  "... lecz również w życiu codziennym: na ulicy lub w pobliżu rozmawiających osób..."
  A to wcześniejsze tego nie miały? O jaka szkoda. Boose QC35 w wersji I nawet to miały dawno temu.

  Skomentuj

  1. PioMX
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-09-05 15:21

   To raczej kwestia większej skuteczności wycinania pasma zakłóceń. Bo wycinać wycinają i to bardzo fajnie. Ale być może nowsze, są skuteczniejsze.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!