Na topie

Specjalistki z branży IT zapraszają do Gdańska

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: IT Konferencje i szkolenia IT Producenci: Komputronik

Już w najbliższy poniedziałek w gdańskim O4 Coworking Olivia Four odbędzie się 45. Geek Girls Carrots meetup, czyli spotkanie ze specjalistkami z branży IT – tym razem będą to Anna Skowina i Katarzyna Gajewska.

  • Specjalistki z branży IT zapraszają do Gdańska
A A

Specjalistki z branży IT podzielą się doświadczeniami w obszarze technologii sieciowych, cyberbezpieczeństwa czy programowania, by zwrócić uwagę na potrzeby kobiet w tym sektorze i wspierać rozwój innowacji. Kiedy? Już 21 maja. Gdzie? W gdańskim O4.

Gdańskie Geek Girls Carrots meetup to wydarzenie organizowane wspólnie przez Fundację Carrots (promującą kobiety w środowisku informatycznym) oraz Komputronik Biznes (będący integratorem rozwiązań IT). W programie są prelekcje prowadzone przez specjalistki IT, ale też networking

Wśród zaplanowanych wykładów znajdują się: „Inny kolor marchewki… czyli o kobietach w IT z punktu widzenia pre-sales inżyniera w obszarze technologii sieci LAN i WLAN Komputronik Biznes” Anny Skowiny oraz „Czy humanistka może być dobrą programistką” Katarzyny Gajewskiej prowadzącej warsztaty dla przedsiębiorców. 

Na razie zaplanowane zostały trzy takie spotkania, będące owocem współpracy Fundacji Carrots i Komputronik Biznes, na które wstęp będzie bezpłatny. Pierwsze odbędzie się w poniedziałek, 21 maja, o godzinie 18.00 w O4 Coworking Olivia Four przy al. Grunwaldzkiej 472B w Gdańsku. Kolejne będą miały miejsce we Wrocławiu i Poznaniu. 

„Spotkania Geek Girls Carrots w całej Polsce to bardzo dobra okazja do poznania potrzeb i oczekiwań kobiet pracujących w branży IT. Chcemy aktywnie angażować się w inicjatywy, które przybliżają nas do ich zrozumienia i stwarzać warunki, w których odsetek płci żeńskiej na tym rynku będzie się zwiększał. Nasze programistki i inżynierki IT chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami” – komentuje Magdalena Kaczmarek, HR Biznes Partner w Komputronik Biznes.

Źródło: Komputronik Biznes, Q&A Communications

Odsłon: 3467 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!