Aplikacje mobilne

Spotify wywołuje spore zamieszanie w związku z przesiadką na Windows 10

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2016-03-14

Spotify jeszcze dziś pojawić ma się na Windows 10 Mobile. Jednocześnie nie znika z Windows Phone 8.

Spotify Windows Phone

Spotify to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych. Jego twórcy wydali komunikat, po którym część użytkowników zacisnęła pięści ze złości. Wypada ich chyba uspokoić, ponieważ na tragedię się jednak nie zanosi.

Przez chwilę wydawało się pewne, iż Spotify wycofuje się z Windows Phone. Mobilna aplikacja serwisu na tę platformę nie miała wprawdzie zniknąć, ale osoby z niej korzystające nie mogłyby nastawiać się na jakąkolwiek aktualizację. Rewelacje te nie wzięły się znikąd, ponieważ taki właśnie obrót spraw sugerował wydany przez twórców komunikat.

Jednocześnie brakowało w nim wzmianki odnośnie nowej wersji aplikacji na Windows 10 Mobile. Obstawiający najczarniejszy scenariusz zaczęli zatem wieścić całkowitą śmierć Spotify na mobilnych okienkach. Nic z tego.

Dość szybko się zreflektowano i opublikowano kolejną informację, która jasno już mówi nam, iż Spotify będzie dostępne na Windows 10 Mobile. Stosowna aplikacja pojawić ma się szybko, być może nawet jeszcze dziś. Zanosi się też na to, że wciąż aktualizowana będzie wersja na Windows Phone. Przynajmniej do momentu, w których zdecydowana większość osób z niego korzystających nie przeskoczy na Windows 10 Mobile.

„Naszym głównym celem jest oferowanie najlepszych wrażeń muzycznych na rynku, obejmujących wszystkie platformy. [...] Rzeczywiście poprawiamy nasze wsparcie dla Windows 10 w aktualizacji 5.2, która będzie dostępna już od dziś.”

Źródło: phonearena, winbeta

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A Spotify Connect dodać do obecnej wersji to już nie łaska...
 • avatar
  No i całe szczęście bo ani mi się widzi rezygnować z WP dla Spotify, prędzej zmieniłbym apkę z muzyką.
 • avatar
  Z mojej perspektywy żadna tragedia. Spotify to (poza W10) największy chłam jaki w życiu miałem okazję użytkować. Jak dla mnie może przestać istnieć za 5 minut.
 • avatar
  Brakuje ten funkcji