Na topie

Sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Nikt z twórców nie ukrywa satysfakcji. A skoro mowa o sukcesie, na jego fali Celeste zostanie rozbudowane o dodatkowe poziomy.

 • Sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy
A A

Słyszeliście o Celeste? Niektórzy zdali sobie sprawę z istnienia tego tytułu dopiero po wręczeniu nagród The Game Awards 2018. Chociaż Celeste nie zdobyło najważniejszej statuetki (ale było do niej nominowane) to zostało wyróżnione w innych kategoriach. Teraz twórcy mają kolejne powody do zadowolenia.

Wedle oficjalnego komunikatu, sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Wprawdzie na pierwszy rzut oka nie można mówić tu o imponującym wyniku, ale sytuacja zmienia się nieco jeśli dodamy, iż Celeste to gra przygotowana przez niezależne studio Matt Makes Games.

Nikt z twórców nie ukrywa satysfakcji. A skoro mowa o sukcesie, na jego fali gra doczeka się rozwoju. Zapowiedziano dodatkowe poziomy, które mają charakteryzować się wysokim poziomem trudności. Wszystko wskazuje na to, ze trafią one do gry na początku przyszłego roku.

Celeste zadebiutowało w styczniu. Platformówka trafiła na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W jej klimat oraz założenia dotyczące rozgrywki dobrze wprowadza chociażby poniższy zwiastun.


Źródło: Matt Thorson - twitter, PlayStation

Odsłon: 5172 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-12-25 19:46

  podobno kiedys były gry w których to pomysły i fabula odgrywały główną role a nie grafika i rozdzielczosac.

  Skomentuj

   1. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-26 11:46

    W 100% się z tobą zgadzam. O ile jeszcze kooperacja w multi to sprawa całkiem fajna (mimo że ogólnie wolę single) to tak naprawdę nawet klasyczny deathmatch czy to całe battle royale jest zbyt płytkie żeby na dłuższą metę się tym rajcowac.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!