• benchmark.pl
  • Gry
  • Sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy
Gry

Sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2018-12-24

Nikt z twórców nie ukrywa satysfakcji. A skoro mowa o sukcesie, na jego fali Celeste zostanie rozbudowane o dodatkowe poziomy.

Słyszeliście o Celeste? Niektórzy zdali sobie sprawę z istnienia tego tytułu dopiero po wręczeniu nagród The Game Awards 2018. Chociaż Celeste nie zdobyło najważniejszej statuetki (ale było do niej nominowane) to zostało wyróżnione w innych kategoriach. Teraz twórcy mają kolejne powody do zadowolenia.

Wedle oficjalnego komunikatu, sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Wprawdzie na pierwszy rzut oka nie można mówić tu o imponującym wyniku, ale sytuacja zmienia się nieco jeśli dodamy, iż Celeste to gra przygotowana przez niezależne studio Matt Makes Games.

Nikt z twórców nie ukrywa satysfakcji. A skoro mowa o sukcesie, na jego fali gra doczeka się rozwoju. Zapowiedziano dodatkowe poziomy, które mają charakteryzować się wysokim poziomem trudności. Wszystko wskazuje na to, ze trafią one do gry na początku przyszłego roku.

Celeste zadebiutowało w styczniu. Platformówka trafiła na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W jej klimat oraz założenia dotyczące rozgrywki dobrze wprowadza chociażby poniższy zwiastun.


Źródło: Matt Thorson - twitter, PlayStation

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    podobno kiedys były gry w których to pomysły i fabula odgrywały główną role a nie grafika i rozdzielczosac.
    Zaloguj się
    -1