Na topie

Steam - najdłuższy tytuł gry i inne ciekawostki

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Gry Gry komputerowe Ciekawostki Internet Tematyka: Steam Valve

Jaki jest najdłuższy tytuł gry na Steamie? Jaki kolor przeważa na screenach? Ile osób korzysta z usługi? Jaki jest najpopularniejszy gatunek?

 • Steam - najdłuższy tytuł gry i inne ciekawostki
A A

Każdego dnia w usłudze Steam logują się 33 miliony użytkowników, co najlepiej świadczy o tym, że jest to niezwykle istotny element rynku gier komputerowych. Rzućmy więc okiem na kilka ciekawostek związanych z tą platformą (których sporo opublikował ostatnio producent gier Tim Garbos).

Zacznijmy od ciekawostki z tytułu newsa, a więc tej o najdłuższym tytule gry na Steamie. Liczy on mianowicie 96 znaków (ze spacjami) i brzmi Tales of Monkey Island Complete Pack: Chapter 4 - The Trial and Execution of Guybrush Threepwood.

Ogólnie jednak średnia liczba znaków w tytule sukcesywnie się zmniejsza. Jeszcze dziesięć lat temu wynosiła ona około 24, dzisiaj – zaledwie niecałe 17. Biorąc zaś pod uwagę statystyki SteamSpy tytuł dobrej gry najczęściej ma 6 znaków. 

Steam długość tytułów

Zostańmy jeszcze na momencik przy tytułach. Okazuje się bowiem, że gry z „The” w tytule zdobywają o 21,5 proc. mniej nabywców, a z „game” – o 11 proc. mniej, z kolei tytuły pisane wyłącznie wielkimi literami – o 5,2 proc. mniej.

Tim Garbos opublikował też kilka ciekawostek związanych z kolorystyką gier na Steamie. Analiza screenshotów wykazała, że zdecydowanie przeważającymi kolorami, które na nich widnieją, są: czerwony, żółty i czarny. Odkryto też, że na screenach ciemność przeważa nad jasnością (mniej więcej w stosunku 3:2). 

Steam kolory

Na koniec jeszcze kilka faktów od samej firmy Valve. Ze Steama każdego miesiąca korzysta około 67 milionów użytkowników, którzy dokonują w tym czasie średnio 1,5 miliona transakcji. Rekordowa liczba zalogowanych jednocześnie osób wynosi 14 milionów. Pierwszą grą w historii, w którą równocześnie grało ponad milion graczy, była zaś popularna Dota 2.

A ile w ogóle jest gier na Steamie? Valve ogłosiło pod koniec ubiegłego roku, że przekroczona została magiczna bariera 10 tysięcy. Tempo wzrostu rośnie jednak zdumiewająco, więc najbliższą prawy odpowiedzią byłoby „kilkanaście tysięcy”. Trzy najpopularniejsze gatunki zaś to: gry akcji, przygodówki i symulatory.

O tym, z jakiego sprzętu korzystają użytkownicy Steama, dowiecie się natomiast z tej strony.

Źródło: Steam, Kotaku, Tim Garbos na Twitterze

Odsłon: 5452 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. baca130
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-12 14:30

  Tak dużo, bo pełno Indyków.

  Skomentuj

 2. IVPANVZERVI
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-07-12 15:29

  STEAM i tak jest SUPER PLATFORMĄ!

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!