Na topie

Valve świętuje - Steam ze 125 milionami aktywnych użytkowników

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Steam Valve

Naprawdę sporo, a warto przypomnieć, iż bariera 100 milionów przekroczona została mniej więcej pół roku temu.

Steam

AA

Lada dzień Valve świętować będzie 13 rocznicę zapowiedzi platformy Steam. Jubileusz zapowiada się na bardzo szczęśliwy, ponieważ cieszy się ona ogromną i cały czas rosnącą popularnością.

Valve pochwaliło się dziś, iż Steam ma już 125 milionów aktywnych użytkowników (logowanie w ciągu ostatniego miesiąca). Naprawdę sporo, a warto przypomnieć, iż bariera 100 milionów przekroczona została mniej więcej pół roku temu. Doskonale zatem widać, iż Steam cały czas zyskuje nowych sympatyków.

Baza Steam to obecnie ponad 4500 gier, a także 400 milionów elementów przygotowanych przez fanów. Jest zatem z czego wybierać, a biorąc pod uwagę liczne promocje (kuszące zwłaszcza na zachodzie) wystarcza to do wzbudzania zainteresowania graczy.

Na początku marca odbędą się targi GDC 2015. Valve przedstawić ma tan kilka swoich nowych pomysłów i wielce prawdopodobne, że wreszcie dowiemy się czegoś więcej o losach Steam Machines.

Źródło: vg247, reddit

Odsłon: 4611 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    -13    

    Opublikowano: 2015-02-24 17:59

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    nikt nie wspomina o tym że niektórych gier bez założenia konta na steam NIE DA SIE URUCHOMIĆ!!!!!
    tak czy tak człowiek zostaje zmuszony do zalogowania sie na takim koncie i jeszcze jedno polacy za wszystko musza płacic głownie w euro, kolejny rozbój w biały dzień a ruscy płaca w we własnej walucie, chyba

    Skomentuj

    1. legoras
      Oceń komentarz:

      19    

      Opublikowano: 2015-02-24 18:04

      CIęzko obejść założenie konta i zalogowanie się na koncie steam w grach które sa wydawane.. TYLKO PRZEZ STEAM.

      Skomentuj

    2. JustWet
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-02-24 18:05

      Poprawiasz mi humor na wieczór, dzięki ;) hahahahaha

      Skomentuj

      1. lyman11
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-02-24 19:05

        Ale jeżeli chodzi Euro to ma rację na Steamie w Euro płacimy 2x tyle co za wersję pudełkową po premierze. Jedynie co nam pozostaje na Steamie to kupować za 1$ na Humble Bundle albo czekać z rok aż nowa gra będzie przeceniona.

        Skomentuj

        1. Sharimsejn
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-02-24 20:10

          Kto ci każe kupować na Steam za 50 euro? Są sklepy z cenami normalnymi z aktywacją na Steam.

          Skomentuj

          1. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-02-25 09:18

            Można też poczekać na przeceny które są kilka razy do roku

            Skomentuj

          2. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-02-26 10:47

            Do minusujących - to nie czekajcie. Kupujcie za pełną cenę. Ja wam nie bronię.

            Skomentuj

  2. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-02-24 18:19

    Pięknie, master race się rozrasta w zastraszającym tempie ;-) Nic dziwnego, że tyle ekskluzywnych tytułów z konsol wychodzi też na PC. A także odwrotnie, jest już wiele ''exów'' na PC, choćby z ''early access'' na Steam, niektóre z nich są nawet nawet XD

    Skomentuj

  3. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-02-24 18:34

    Szkoda tylko że klient Steam to jedna wielka pomyłka i z czasem ilość błędów rośnie w zastraszającym tempie. Nieźle się wkurzyłem gdy po przedostatniej aktualizacji, kiedy to klient skasował mi save game'y i konfiguracje we wszystkich grach. Ostatni patch naprawił ten błąd ale support oczywiście wciskał mi kit że to coś z moim kompem jest nie tak - podobnie jak przy innych błędach które zgłaszałem.

    Skomentuj

    1. neo937
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-24 20:50

      To może rzeczywiście jest coś z Twoim kompem nie tak?

      Skomentuj

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-24 21:55

        To dlaczego to naprawili kolejnym patchem ???

        Skomentuj

      2. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-24 21:59

        I dziwne że nie miałem nigdy żadnego problemu z Origin, WFGL czy Uplay, natomiast Steam ma ciągle jakieś problemy z klientem (wystarczy chociażby poczytać logi ile jest błędów jak ktoś nie wierzy) i do tego nie kończące się konwersje kontentu i tym podobne bzdury, które wcale nie uprzyjemniają grania.

        Skomentuj

    2. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-24 22:11

      Ciekawe co za matoły mnie minusują skoro jest to napisane wyraźnie w change logu z 18 lutego "- Fixed case where running a game that has Cloud Sync disabled, when in Offline Mode, could cause existing Cloud files to be overwritten" ?

      Skomentuj

      1. projectdarkstar
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-02-25 09:24

        Z opisu wynika że jest to dość specyficzna sytuacja.
        Rozbawiło mnie mówienie, że Origin ma lepszego klienta. Z litości pominę fakt, że ich klient zajmuje dobre 200MB RAM nie robiąc nic. Większym problemem jest uporczywe twierdzenie, że nie mam licencji na grę którą kupiłem przez klienta Origin. Czasem gry się uruchamiają, czasem jest "nieznany błąd", czasem "twoja licencja jest już w użyciu" a czasem inny kwiatek.
        Do tego klient Origin nie jest w stanie zapamiętać jaki miał rozmiar okna przy poprzednim zamknięciu więc uruchamia się w malutkim okienku.
        No i na koniec - po kiedy grzyba Origin automatycznie chce zainstalować grę którą właśnie kupiłem przez klienta?

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-02-25 11:13

          Nie rozumiem dlaczego specyficzna, mam prawo się przełączyć do trybu offline, nikt mi tego nie zabrania, robiłem to wiele razy, ale po przedostatniej łatce taka operacja kończyła się skasowaniem wszystkich savegamów i konfigów. Skoro wcześniej działało a nagle nie to chyba jest to oczywisty błąd, i go zresztą naprawili. Nie mówiąc o tym że gdzieś z rok temu po łatce Steam się całkowicie mi rozsypał i w ciągu chyba czterech dni, wyszły chyba z trzy updaty i dopiero wtedy zaczął normalnie działać. Nie pamiętam abym miał podobne problemy z innymi klientami. Wszystkie problemy zaczęły się od czasu jak zaczęli kombinować i dodawać kompletne zbędne funkcje do klienta, czyli jakieś ostatnie 4-5 lat, wcześniej klient Steam działał idealnie. Co do Origin to można go sobie sprawnie skonfigurować w opcjach, można nawet grać w gry bez instalacji jakichkolwiek patchy, co na Steam jest niemożliwe - a jest niejednokrotnie irytujące bo często patche mają po kilkanaście GB.

          Skomentuj

          1. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-02-26 10:47

            "a game that has Cloud Sync disabled, when in Offline Mode" czyli gra musi mieć cloud sync wyłączony i musisz być w trybie offline. Dla mnie specyficzna kombinacja.

            Mam Steama od początku i biorąc pod uwagę, że nie przeinstalowywałem go między 3 kompami (tylko przegrywam folder) i dalej działa to trzyma się całkiem nieźle

            Na steam nie trzeba updatować gry. Wystarczy odznaczyć "keep this game up to date" w opcjach.

            "Sprawnie" to nie jest słowo którego bym użył opisując jakąkolwiek opcję Origina a problemy z licencjami są tak wkurzające, że omijam szerokim łukiem większości gier EA.

            Skomentuj

          2. randallandhopkirk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-02-26 22:05

            Odznaczenie tej opcji nic nie daje, bo po instalacji gry patch i tak jest zaciągany czy ktoś tego chce czy nie chce. Owszem klient Steam działa, ale często trzeba czekać do kolejnego update - problemy z odpalaniem konkretnych gier czy niemożność zalogowania na konto to bardzo częste problemy. Sama ilość poprawek w każdym update + częstotliwość takowych jednak mówi o tym że klient jest dziurawy. Bo skoro jest idealny to po co go tak często łatać ?

            Skomentuj

          3. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-02-27 09:49

            A gdzie ja napisałem że jest idealny?

            Steam ma swoje problemy ale wieszanie na nim psów to mocna przesada.

            Skomentuj

  4. khazad92
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-02-24 18:36

    Święto świętem ale gdzie jest Half Life 3 ja się pytam?

    Skomentuj

    1. Hedrox
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-24 23:59

      Hajsy się zgadzają, klienci są urobieni "tanizną" ze Steam Sale gdzie i tak często jest drożej niż w innych sklepach, a fanboje robią darmowy PR Valve i Gabenowi. Po co w ogóle cokolwiek robić? Na miejscu Valve leżałbym do góry jajami i liczył pieniądze.