Na topie

Studio Boss Key Productions kończy działalność

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: Boss Key Productions

Założone przez Cliffa Bleszinski'ego studio przetrwało niespełna 4 lata. Sukcesu nie odniosło debiutanckie LawBreakers, nie udał się również ratunek w postaci Radical Heights.

 • Studio Boss Key Productions kończy działalność
A A

Oficjalnie poinformowano o tym, o czym od pewnego czasu głośno spekulowano. Studio Boss Key Productions przechodzi do historii, co doskonale pokazuje nam, że uznane nazwisko na pokładzie nie jest gwarantem sukcesu.

Studio Boss Key Productions powstało w 2014 roku, z inicjatywy Cliffa Bleszinski'ego. Jeden z ojców Unreal Tournament czy Gears of War po odejściu z Epic Games miał bardzo ambitne plany, ale ich realizacja okazała się trudniejsza niż przypuszczano.

Sukcesu nie odniosło debiutanckie LawBreakers, nie udał się również ratunek w postaci Radical Heights oferującego zmagania battle royale. Z oficjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, iż studio Boss Key Productions kończy działalność (serwery Radical Heights będą jeszcze przez jakiś czas aktywne), sam Cliff Bleszinski nie ma póki co planów na dalszy etap swojej kariery.

„Od dzisiaj, Boss Key Production nie istnieje. [...] Jeśli mowa o mnie, planuję wolne na refleksję. Muszę skupić się na sobie oraz rodzinie, a także owczarku australijskim, który powoli od nas odchodzi. Gry wideo zawsze będą częścią mnie i mam nadzieję, że kiedyś zrobię coś nowego, ale teraz muszę się wycofać i zrobić sobie przerwę. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich latach wspierali mnie i studio, jak również tym, którzy ze mną pracowali.”

Jesteście zaskoczeni takim obrotem spraw? Mieliście kontakt z którąś z gier Boss Key Productions?

Źródło: twitter - Cliff Bleszinski

Odsłon: 1954 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. chotnik2
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-05-15 18:54

  Spóźnili się na arena shootera, potem spóźnili na BR... Cliffy się chyba starzeje...

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!