Na topie

Sukces pierwszej randki może zależeć od tego, jakiego masz smartfona

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Telefony Ciekawostki Smartfony Tematyka: Na Topie społeczeństwo

...I jak z niego korzystasz. Dożyliśmy czasów, w których smartfon może mieć wpływ na ocenę naszej atrakcyjności u płci przeciwnej. Choć wiele osób zdaje się z tym nie zgadzać, dziwniejsze byłoby raczej gdyby było inaczej.

  • Sukces pierwszej randki może zależeć od tego, jakiego masz smartfona
A A

To, jakiego masz smartfona, może świadczyć o twojej atrakcyjności dla potencjalnego partnera czy potencjalnej partnerki. Więcej niż dziewięciu na dziesięciu ankietowanych w badaniu serwisu Match przyznało, że posiadana komórka może mieć wpływ na ocenę drugiej osoby.

Nie chodzi tylko o to czy jest to nowy/stary smartfon, z niskiej/wysokiej półki, ale też to, czy ma zainstalowany system Android czy też iOS. Z ankiety Match wynika, że w tym przypadku przeciwieństwa niekoniecznie się przyciągają.

Znaczenie ma również to, jak dana osoba korzysta z tego smartfona. Nikogo nie zdziwi pewnie fakt, że pisanie podczas randki czy w ogóle położenie telefonu na stole nie jest oceniane zbyt pozytywnie przez osobę siedzącą po drugiej stronie. 

Oczywiście można krzyknąć, że to wszystko to stek bzdur, że statystyki z Ameryki i że człowiek człowiekowi nierówny. Z drugiej jednak strony większość bez smartfona czuje się jak bez ręki – to najważniejszy nasz gadżet i ocena człowieka przez jego pryzmat wcale nie byłaby taka dziwna.

Wszak oceniamy ludzi po stroju, fryzurze, zegarku na ręce czy kolczykach – to wszystko to tylko dodatki, które nie świadczą o tym, jakimi jesteśmy ludźmi, ale mają wpływ na to jak postrzegamy drugą osobę i przy pierwszym kontakcie mogą zadziałać na plus lub na minus. Dlaczego więc w przypadku smartfona miałoby być inaczej?

Źródło: PhoneWorld, Match. Foto: nastya_gepp/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2616 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Dizzy
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-02-14 12:12

    Pokaż mi swój telefon a powiem Ci kim jesteś. Już widzę te "gimbusiary" jak wyjmujesz swojego zaj%^&&% "ajfona" a im miękną kolana :D

    Skomentuj

    1. Lord_NeReVaR
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-02-14 15:11

      Twierdzisz że z automatu klęka do loda ?

      Skomentuj

  2. 88ww88
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-02-14 12:26

    Ocena człowieka przez pryzmat posiadanego telefonu. Wyrabianie sobie zdania o kimś na podstawie kolczyków i zegarka. Nie ważna jest osoba tylko kupa szrotu jaki ma na sobie i jakich gadżetów używa. Bo tak najprościej zamanifestować swoją "wartość". I to właśnie min. tajemnica marketingowego sukcesu Apple. Byle drogo i byle się pokazać. Choćby to miało się odbyć na kredyt. Dla mnie nie do ogarnięcia, ale ja jestem jak widać w 10% ankietowanych wiec co ja tam wiem.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-15 02:48

      Przeczytałeś chociaż artykuł poza clickbatiowym tematem ?? W skrócie podsumowanie głosi najlepiej jak nie masz smartphone.

      Skomentuj

  3. Q'bot
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-02-14 12:28

    Teoretycznie coś w tym jest...
    Ale to samo można powiedzieć (ocenić kogoś) choćby po muzyce, jaką słucha, filmów, które ogląda, czy też jak sobie urządził wnętrza domu...

    Skomentuj

  4. Damian_jo
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-02-14 12:32

    Nienawidzę gdy dziewczyna z którą się spotykam zamiast porozmawiać woli patrzeć w ekran i oglądać xxx (zwykle to instagram,snapchat,facebook). Jeszcze ujdzie jak robi to od czasu do czasu, gdy w czasie rozmowy od czasu do czasu spojrzy na telefon. Ale jak w przypadku byłej z którą byłem 3 lata - trzeba było powtarzać się bo ona "aha, aha" a jak spytałem o coś to "mógłbyś powtórzyć?" I gdyby chociaż za 2 razem skupiała uwagę na rozmowie a ta drugi raz "co?" to ciśnienie skakało równo ;x Miałem ochotę jej smartfona zrzucić z 10 piętra.
    Nie jest zainteresowana to nie warto nawet ciągnąć rozmowy. Zdarzyło mi się z 2 razy spytać "spotkaliśmy się żeby pogadać czy pochwalić się smartfonami?". Oczywiście z biegiem czasu gdy jesteśmy razem to ujdzie - o ile ma się podzielną uwagę. W innym wypadku szkoda czasu.
    Jeśli zaś chodzi o system iOS kontra Android. Sam jestem przeciwnikiem iOS'a bo jak na moje używanie - potrzebuję bardziej otwartego systemu (miałem iP4S i iP6), ale jeśli osoba z którą się spotykam czy jestem posiada iOS'a no to co zrobię? Nie odrzuca mnie to - telefon to telefon, czy miałaby nawet symbiana.

    Skomentuj

    1. putout
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-15 00:10

      może to ty nie masz niczego ciekawego do powiedzenia?

      Skomentuj

  5. patol1984
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-14 12:52

    Niestety tak było, jest i będzie, mnóstwo osób ma taki system wartości, oceniając ludzi po tym co mają a nie jacy są.

    Skomentuj

  6. KENJI512
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-14 13:20

    Tia, "a jaki masz telefon?" i od razu wiem, że pustak^^ Chociaż z drugiej strony...


    ...jak sam widzę u kogoś iPhona to już wiem, że coś może być nie tak :D

    Skomentuj

  7. CyckoNos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-14 13:33

    "Nie chodzi tylko o to czy jest to nowy/stary smartfon, z niskiej/wysokiej półki..." dodałbym jeszcze czy jest czysty czy brudny.

    Skomentuj

  8. Skaza
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-02-14 13:58


    "Nikogo nie zdziwi pewnie fakt, że pisanie podczas randki czy w ogóle położenie telefonu na stole nie jest oceniane zbyt pozytywnie przez osobę siedzącą po drugiej stronie."

    To jedno zdanie podważa sens całego artykułu. Skoro wyjęcie telefonu podczas spotkania jest niemile widziane, to w jaki sposób może mieć znaczenie rodzaj posiadanego smartfona? Z drugiej strony, te wszystkie romantyczki najpierw dokładnie wycenią Twoje ubranie i samochód. Kobiety tak mają...

    A całe to pierdzielenie o uczuciach, emocjach i romantyczności jest tyłka warte. Lepiej od razu pokazać historię konta bankowego.

    Skomentuj

  9. anemus
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-02-14 15:38

    Ja bym raczej powiedział, że wyniki tej ankiety nie wskazują na nasze szanse na randkach w zależności od fona ale bardziej świadczą jakie odpady społeczne są czytelnikami ankietujacego portalu.

    Skomentuj

  10. PrestoEnzo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-02-14 16:57

    Czyli 9 na 10 potencjalnie spotkanych dziewczyn, to byłyby w pewnym sensie życiowe głupki, mimo wszystko lecące wyłącznie na kasę, pod dowolną postacią. Dobrze wiedzieć. Bardzo budująca informacja...

    Skomentuj

  11. dariozpata
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-02-14 18:31

    Lizałbym tą na zdięciu po między nogami jak reksio szynkę:)

    Skomentuj

    1. Vendeur
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-02-14 20:35

      Dzieciaku, najpierw skończ podstawówkę i naucz się pisać poprawnie, a potem myśl o szynce... 4 błędy zrobić w tak krótkim zdaniu, to trzeba naprawdę mieć zaawansowany analfabetyzm...

      Skomentuj

      1. drcocaina
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-14 20:43

        Daj spokój pokolenie, które wychowało się na "bazie" szkoła podstawowa/gimnazjum to w większości analfabeci już się do tego przyzwyczaiłem. Kolega może mieć nawet 20 lat i wcale bym się nie zdziwił.

        Skomentuj

    2. drcocaina
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-14 20:39

      Ty już nawet telefonu nie pokazuj bo właśnie swoim komentarzem "pokazałeś" kim jesteś. Jest takie określenie "dzieci milenijne" coś jak pewnego czasu "dzieci neostrady"

      Skomentuj

  12. lasq09
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-14 20:51

    Czy mam szansę na miłość posiadając nokie c5 ?

    Skomentuj

  13. zeniu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-14 23:26

    A dokładnie ile ma cali twój "smartfon". Najlepiej conajmniej 8.

    Skomentuj

  14. putout
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-15 00:02

    Współczuję tym którzy się z takimi spotykają. i tym którzy próbują coś ugrać za pomocą smartfona

    Skomentuj

  15. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-15 01:21

    Do kogo kierowane są te "newsy"? Już nie ma co się starać to publikujecie cokolwiek?

    Skomentuj

  16. serek25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-15 03:43

    A ja zabieram ze sobą na randki zawsze 10 fonów w różnych kategoriach cenowych i w zależności od towaru który chcę przejąć/zniechęcić wyciągam odpowiedni fonik.

    Skomentuj

    1. taki_jeden
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-15 09:19

      I zamiast przeglądać snapa, grasz w węża na starej Nokii!

      Skomentuj

  17. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-15 09:09

    Świetna wiadomość. Jeżeli dziewczyna kręci nosem bo nie masz iPhone to najlepszy znak że nie ma się co nią interesować.

    Skomentuj

  18. rulax
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-16 03:15

    Najlepsze są laski egzystujące ciągle ze srajfonikiem w dłoni: idzie chodnikiem - srajfonik, w komunikacji miejskiej też, w trakcie spotkań towarzyskich też sobie po ekraniku grzebie ... Po co takim osobom praca, znajomi itp. skoro srajfonik jest najważniejszy?

    Skomentuj

  19. pongo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-16 06:04

    A co to jest ten "Sukces pierwszej randki "?