Na topie

Świetny - tak jednym słowem opisać można zwiastun kampanii Battlefield 1

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Materiały promujące Battlefield 1 były do tej pory bardzo interesujące. Ten najnowszy jest wręcz świetny.

  • Świetny - tak jednym słowem opisać można zwiastun kampanii Battlefield 1
A A

Dawno nie było tak wyczekiwanej strzelaniny jak Battlefield 1. Wielu graczy zaciera ręce na pojedynki wieloosobowe, ale z pewnością pojawią się też ci, którzy zdecydują się na kampanię. To właśnie w niej najmocniej poczuć można będzie klimat gry.

I wojna światowa zdaje się pasować do tego typu produkcji doskonale. Tym bardziej, że ostatnio zabierani jesteśmy raczej w przyszłość. Chociaż Battlefield 1 cofnie nas do minionych już czasów nie należy obawiać się, że będzie nudno. Ma być nie tylko ciekawie, ale wręcz wyjątkowo.

Nie należy nastawiać się na jednego bohatera. Kampania Battlefield 1 przedstawiać ma losy kilku postaci - nie tylko mężczyzn. Zdaniem twórców lepiej zobrazuje to oblicze wojny, pokaże jej zróżnicowanie i bogactwo ludzkich losów. Poniżej opis jednego z etapów.

„Przykładem może być opowieść Błoto i krew, która rozgrywa się pod koniec wojny i koncentruje na załodze brytyjskiego czołgu Mark V. Jej głównym bohaterem jest młody żołnierz, który dołącza do załogi jako kierowca. Nie ma doświadczenia z nowoczesnymi pojazdami pancernymi, ale musi to szybko nadrobić. Stara się też zdobyć zaufanie towarzyszy broni, tak więc w opowieści pojawia się też element relacji interpersonalnych i całość zyskuje wymiar jeszcze bardziej osobisty. Danny Edwards, nasz kierowca, nie jest wybitnym snajperem. Nie jest też asem pilotażu ani doświadczonym saperem. To były szofer, ochotnik – świeżo na froncie. Umie prowadzić pojazdy silnikowe i je naprawiać. Taki jest nasz punkt wyjścia.”

Nie zabraknie  wstawek filmowych, które mają pomóc w przybliżaniu historii, a także bardziej zaangażować graczy. Do celu prowadzić ma kilka dróg, co też wpłynąć powinno na atrakcyjność zabawy.

Co ciekawe, kampania to także autentyczne postacie historyczne między innymi kontrowersyjny idealista Lawrence z Arabii. Przy okazji warto dodać, że w etapie z nim zagramy jako arabska rebeliantka, prawa ręka Lawrence'a.

To tyle tytułem wstępu do prawdziwie słodkiego deseru - nowego zwiastuna Battlefield 1 skupiającego się właśnie na kampanii.


Źródło: battlefield

Odsłon: 7701 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-27 20:07

    Nie lepiej zagrać w Call of Duty?

    Skomentuj

    1. Polhar
      Oceń komentarz:

      20    

      Opublikowano: 2016-09-27 20:37

      Nie wiem co jest ekscytującego w śmierci milionów ludzi.

      Skomentuj

    2. kubas246
      Oceń komentarz:

      15    

      Opublikowano: 2016-09-27 20:41

      Znaczy co? IWŚ nie była pełna walk, szarży, brutalnych walk w okopach, heroicznych czynów, bohaterskich żołnierzy (Zagubiony Batalion, Bitwa o zamek Itter) i generałów którzy zebrali odznaczenia za wysłanie żołnierzy na pewną śmierć?

      Skomentuj

    3. myceK
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-29 12:54

      Bardziej ekscytujące to było jakby ta gra przypomniała bardziej BF 1942 a nie BF4 :(

      Skomentuj

  2. kubas246
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2016-09-27 20:47

    Zastanawiam się czy jakieś studio (zapewne musiałoby to być studio indie, bo wielkie firmy takiego tematu nie podejmą) odważy się kiedyś przestawić wojnę jako bezsensowną, brutalną, prowadzącą do śmierci tysięcy czy milionów istnień (nie tylko żołnierzy, ale i cywili), do cierpienia?
    Bo jak na razie to mamy gry pokazującą wspaniały wygloryfikowany obraz wojny z pięknymi przemówieniami i hasełkami, żołnierzami którzy są niesamowitymi twardzielami i walczą dla dobra świata tłukąc tych ewidentnie złych. Jedyna gra która chciała pokazać okrucieństwa wojny (Six Days in Fallujah) wywołało niesamowite kontrowersje, sprzeciwy żołnierzy brytyjskich i amerykańskich, amerykańskich polityków i ostatecznie nie znalazło wydawcy.

    Skomentuj

    1. GLI75
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-09-27 21:10

      Jest taka gra:
      http://www.imfdb.org/wiki/Spec_Ops:_The_Line

      Skomentuj

    2. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-09-27 21:15

      Tak zrobili w Company of Heroes 2 (single player) pokazując brutalność i bezwzględność czerwonych w skutku sprzedaż została zakazana w Rosji :)

      Skomentuj

    3. Hedrox
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-09-27 21:43

      This War of Mine jest przecież antypropagandą wojny.

      Skomentuj

    4. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-27 22:34

      Wydaję mi się, że medium do tego jeszcze nie dorosło. Obserwując rozwój branży przez ostatnich kilka lat dochodzę do wniosku, iż pierwsze takie projekty powinny pojawić się w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Bardzo zresztą obiecującym studiem wydaje się być - głównie po ostatniej produkcji i wstępnych zapowiedziach następnej - rodzimy cdp. Na dużą skalę dotychczas było to jedyne studio, które w tak realistyczny sposób oddało towarzyszące jednostce emocje czy samą kreacje czarno-białego świata. :v

      Skomentuj

    5. daker836
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-27 22:48

      Mi się marzy właśnie taka gra osadzona w klimatach II WW w której będziemy mieli przedstawioną opowieść z wojny np rzeź wołyńską, lądowanie w normandi czy kampanie wrześniową gdzie zostanie pokazana cała brutalność wojny a to wszystko okraszone trybem FPS/rpg:)

      Skomentuj

    6. skypan
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-09-28 08:57

      Trzeba mieć zryty łeb by czekać na grę przedstawiająca brutalność wojny ! Jak można chcieć takiej gry ? To patologia ! Takie teksty pokazują jak autor wpisu ma zaburzone postrzeganie rzeczywistości - nie rozróżnia fikcji od rzeczywistości. Chce w fikcji mieć rzeczywistość ?! Battlefield od zawsze był grą arcade. Dla przypomnienia - to fikcja, gra a nie rzeczywistość. Została opakowana w taką oprawę a nie inną. Nie trzeba doszukiwać się w niej jakiś "szczytnych" celów. Większość to rozumie i po prostu gra w grę.

      Skomentuj

      1. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-28 22:24

        Ta patologia, którą z takim wysiłkiem próbujesz opisać to w uproszczeniu różnica poziomu inteligencji emocjonalnej między tobą a człowiekiem dojrzałym. Tu nie ma żadnej wielkiej filozofii.

        Skomentuj

        1. skypan
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-09-28 22:47

          Patrzę na to jak na zwiastun gry. Nie wypisuję, że oczekuję czegoś więcej - realizmu. Gumowa lalka zawsze będzie lalką choćby nie wiem jak ją odpicowali. Próżno szukać w niej realizmu a na dodatek chcieć jeszcze by była bardziej realna. Wpis trafny ale chyba sam siebie podświadomie podsumowałeś.

          Skomentuj

      2. kubas246
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-28 23:09

        Nie zgodzę się. Twoja opinia przestawia tylko to, że Ty jak i twórcy gier (czy raczej gry) nie dojrzeliście do tego poziomu.
        Jak brutalność w grach to tylko odnośnie fikcyjnych wydarzeń? Przecież jest pełno niesamowicie brutalnych gier, które przy tym nie są niczym więcej niż kolejną brutalną gierką bez żadnego celu. GTA 5 i mordowanie, strzelaniny, czy słynne tortury, Hatred i masowe mordowania, Postal, Manhunt, itd. itd. To nie są brutalne gry? Są! Może zdarzyło Ci się grać w GTA? Nie sądzisz, że coraz realniejsze i brutalniejsze mordowanie na ekranie bez żadnych walorów edukacyjnych jest gorsze niż przedstawienie prawdziwej historii?
        Dlaczego więc nagle zamiast gloryfikacji wojny i wszechobecnego "america fuck yeah" nie możemy dostać gry dojrzałej? Brutalnej, ale równocześnie dojrzałej, przedstawiającej wojnę jako tragedie ludzi (żołnierzy jak i cywilów), zniszczone miasta, rozbite rodziny, efekt psychologiczny? Bo co? Bo jak gry to tylko mordowanie dla zabawy a nie próba nakłonienia do przemyśleń?
        Filmy już dojrzały do tego stopnia i potrafimy dostać piękne filmy przedstawiające brutalność świata, nie bezsensowną masakrę, ale brutalność świata i one zmuszają do przemyśleń.
        Filmy tego typu są nagradzane prestiżowymi nagrodami. Ale jak ja wspominam o grze w tym kontekście to już "nie odróżniam fikcji od rzeczywistości" i "mam zryty łeb"?
        Gry potrafiłyby tu przekazać jeszcze więcej, bo są interaktywne, jesteśmy częścią opowieści a niej jej biernym odbiorcą.

        Skomentuj

    7. Fenio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-28 18:13

      Już dawno temu powstała taka gra. Cannon Fodder.

      Skomentuj

  3. DDavi
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-27 21:35

    O matko! Tyle się będzie działo, tyle rewelacji i to wszystko przez... 4 godziny kampanii...

    Skomentuj Historia edycji

      1. TheEquinoxe
        Oceń komentarz:

        10    

        Opublikowano: 2016-09-28 00:54

        No czy ja wiem, do kina idę za 20zł...

        Skomentuj

        1. Dudzio993
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-09-28 08:35

          Mogło mu chodzić i płyty :)

          Skomentuj

  4. vandam
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-09-27 21:49

    Kolejny zwiastun napchany wszystkimi bajerami. Co w nim takiego genialnego? Ostatni raz się dałem nabrać na te chłyty w 2006 roku gdy wychodził Crysis. Jakież to genialne się wydawało po trailerze! Teraz to nie robi najmniejszego wrażenia

    Skomentuj

      1. vandam
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2016-09-27 23:35

        nie wiem czy trolujesz czy nie, w każdym razie trailery do Crysisa były napchane akcją co do sekduny, natomiast kampania była 90% tej akcji pozbawiona

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          14    

          Opublikowano: 2016-09-28 01:15

          To chyba ci skilla brakowało, bo w crysisa dało się grać tak szybko i widowiskowo, jak mało gdzie. Tylko trzeba było mieć mechaniki w palcach. Jak chodziłeś jak noob na niewidzialości celując w typa 5sek to się nie dziwię, że cię tempo gry nie porwało. Crysis pozwalal grać w sposób jaki sie chciało zachowując przy tym filmowość historii. Zdecydowanie jeden z najlepszych fpsów w historii. Oczywiście mówię o pierwszej części, bo kolejne z "super hollywoodzką fabułą" i konsolowymi mechanikami były tak słabe, że aż bolało.

          Skomentuj

          1. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2016-09-28 10:02

            Szybko i widowiskowo to sie gra w nowego DOOMa a nie w tego farcry'a z dodanymi mocami.

            Skomentuj

  5. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-14 11:17

    Kiedy premiera?