Obudowy

Ta obudowa zmieści najdłuższe karty grafiki

przeczytasz w 3 min.

SilentiumPC wprowadził do sprzedaży obudowę Gladius 800. Dzięki wyjmowanemu koszykowi na dyski pomieści ona nawet najdłuższe karty graficzne. Bez problemu zainstalujemy także większość radiatorów na procesory.

Obudowa SilentiumPC Gladius 800 jest zmodyfikowaną wersją popularnego Gladiusa 600. Podobnie jak w poprzedniej wersji, dostępna jest wersja zwykła (Gladius 800 Pure Black) oraz z oknem (Gladius 800 Window).

 Warto przeczytać:
 

W środku obudowy zmieścimy płytę główną formatu mATX lub ATX (na tylnej ściance jest 7 miejsc na karty rozszerzeń). Do dyspozycji użytkowników zostało oddane dziesięć zatok z beznarzędziowym systemem montażu – cztery zewnętrzne 5,25 cala oraz sześć wewnętrznych 3,5 cala. Jedną z większych zatok możemy zamienić na zewnętrzną 3,5 cala, natomiast wśród mniejszych znalazło się miejsce na dyski 2,5 cala. Dzięki modułowej budowie zatok 3,5 cala możliwe jest ich usunięcie, dzięki czemu w środku zmieszczą się nawet najdłuższe karty graficzne (o długości do 39 cm). Również w przypadku chłodzenia procesora mamy sporo miejsca - maksymalna wysokość radiatora, który można zamontować, wynosi 16 cm.
 

Tacka przeznaczona do montażu płyty głównej ma małe otwory, umożliwiające poprowadzenie za nią kabli, oraz jeden duży, tuż pod procesorem, do łatwego montażu rozbudowanych systemów chłodzenia. Oczywiście miejsce na zasilacz przewidziano na dole obudowy, a gumowe podkładki wytłumią wibracje. 
 

   


Obudowę wykonano ze stali SECC oraz tworzywa sztucznego, a jej wnętrze w całości jest czarne. Na przednim panelu znajdziemy dwa porty USB 2.0, jeden eSATA oraz wejście i wyjście audio. Dzięki temu, że panel zajmuje jedną z zaślepek przednich zatok, jego położenie możemy zmieniać. Wymiary Gladiusa 800 wynoszą 438 x 480 x 200 mm, a waga 6,54 kg. Za chłodzenie odpowiadają dwa ciche wentylatory dodawane w zestawie – 120 mm z tyłu oraz 140 mm z przodu. Warto również zaznaczyć, że na górnej i bocznej ściance (tylko w wersji bez okna) możliwe jest umieszczenie dodatkowych 120 mm wentylatorów. Konstrukcję przystosowano także do chłodzenia wodnego, umieszczając z tyłu dwa otwory na węże, natomiast na szczycie zostawiono miejsce dla chłodnicy z dwoma 120 mm wentylatorami. 


Obudowa jest już dostępna w sprzedaży w cenie 260 zł za zwykłą wersję oraz 280 zł za wersję z oknem.
 

Źródło: silentiumpc.com 
 

Polecamy artykuły:  
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nawet dobra jak za tą cenę.
    • avatar
      deel77
      0
      Obudowy na zdjęciach zazwyczaj wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. Po pierwsze w wielu przypdkach to producent dostarcza fotki (a więc tylko ładne, czasem poprawiane) i po drugie wiele zależy od spasowania elementów, czego niestety nie zobaczymy na fotkach.
      • avatar
        marian73
        0
        Jak bym widział moją obudowę firmy Centurion. Wszystko identyczne tylko ja mam wejścia usb, włącznik komputera wyście na słuchawki itp. na górze a w tej obudowie na środku. Reszta wnętrze, oraz wygląd zewnętrzne identyczne.
        • avatar
          marian73
          0
          Jak bym widział moją obudowę firmy Centurion. Wszystko identyczne tylko ja mam wyjścia usb, włącznik komputera wyście na słuchawki itp. na górze a w tej obudowie na środku. Reszta wnętrze, oraz wygląd zewnętrzny identyczny.
          • avatar
            cyferluu
            0
            Włącznik na górze i gniazda fajna sprawa, aby minimalizować ruch tym samym minimalna gimnastykę ciała ( 2 skłony dziennie to nie tak dużo) :D

            buda całkiem spoko.Im więcej miejsca tym chłodniejsze powietrze, eee racja?
            • avatar
              mrcezar
              0
              Prawie jak Antec 300:P
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Heh, dla mnie wystarczy jak obudowa zmieści radeona HD 5970 i jest git, bo mała ta karta nie jest, a mam nadzieje że większych już nie będą robić :D
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  To się podoba: PROSTOTA. A nie topowe dla graczy :)
                  • avatar
                    Patrick.
                    0
                    Bym brał z oknem, bo jak za taką cenę to nie jest źle : )
                    • avatar
                      Darxis
                      0
                      Pomysł na zmieszczenie najdłuższych kart? Brak obudowy :D
                      • avatar
                        Szymon331
                        0
                        Wpadła mi w oko. Lubię małe obudowy. Jeszcze ten zasilacz na dole (niezależny obieg powietrza) mniam. Miałbym cicho a komputer zajmowałby tyle miejsca ile zajmuje teraz. Czyli minimum.
                        • avatar
                          Gasek
                          0
                          I tak wolę CM 690;)
                          • avatar
                            Gothar
                            0
                            Ja mam stara obudowę Mustanga kopiłem ja z badziewnym zasilaczem 400W za 120zł zasilacz dałem siostrze do komputera który ma wszystko zintegrowane z płyta a sobie kupiłem corsarza. Wszystko się ładnie zmieściło i nie zaglądam do niej przez okienko. Nie wnikam czy procesor będzie mieć 60 st czy 64 st bo ma mało miejsca i powietrza.

                            Moje zdanie jest takie: jak masz za dużo pieniędzy i jesteś fanem designu to kup co chcesz, ale przeciętnemu użytkownikowi nie jest potrzebne krówsko na powietrze.

                            W erze miniaturyzacji i nanotechnologii robią coraz to dłuższe i większe karty graficzne, a powinno być chyba na odwrót.