Na topie

Tak będzie wyglądać Mad Box - najpotężniejsza konsola do gier

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Tematyka: Na Topie Producenci: Slightly Mad Studios

Obyło się bez zaskoczenia, ponieważ wybrano projekt konsoli o najbardziej klasycznym kształcie, w którym w oczy rzuca się wbudowany wyświetlacz.

  • Tak będzie wyglądać Mad Box - najpotężniejsza konsola do gier
A A

Przełom starego i nowego roku przyniósł sporo szumu wokół Slightly Mad Studios. Studio ujawniło bowiem plany przygotowania konsoli do gier, która będzie w stanie rywalizować z nowymi generacjami PlayStation i Xbox. Co więcej, ma być od nich wydajniejsza. Chociaż początkowo niektórzy podchodzili do tego z bardzo dużym dystansem to wszystko wskazuje na to, że Slightly Mad Studios traktuje cały projekt nader poważnie.

Głównym źródłem informacji na temat Mad Box jest Ian Bell. CEO Slightly Mad Studios bardzo chętnie dyskutuje z użytkownikami na portalach społecznościowych, za ich pośrednictwem ujawnia też pewne kwestie związane ze specyfikacją czy wyglądem konsoli. Mogliśmy rzucić okiem na kilka grafik koncepcyjnych, które spotkały się z bardzo mieszanymi opiniami. Ostatecznie nie powinno być jednak źle.

Ian Bell stwierdził, że to właśnie w sporej mierze dzięki reakcjom użytkowników już teraz wybrano finalny projekt konsoli. Nie można wykluczyć minimalnych zmian, ale zdanie co do designu urządzenia bez wątpienia można sobie już wyrobić. Obyło się bez zaskoczenia, ponieważ wybrano projekt konsoli o najbardziej klasycznym kształcie, w którym w oczy rzuca się wbudowany wyświetlacz.

Mad Box

Mad Box

Mad Box

Jak podoba Wam się wizja konsoli Mad Box? Przypomnijmy, iż plany zakładają premierę za około 3 lata.

Źródło: Ian Bell SMS Group - twitter

Odsłon: 8615 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij
  1. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -16    

    Opublikowano: 2019-01-14 10:57

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Toż to będzie głośne i wydzielało dużo ciepła, jakoś tego nie widzę.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2019-01-14 11:30

      skąd taki wniosek lol?

      nic nie wiesz o hardwarze ani o wymiarach

      Skomentuj

      1. sabaru
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2019-01-14 12:35

        Ma kule do wróżenia albo z fusów wyczytał :)

        Skomentuj

    2. Makkk
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-14 11:42

      Zależy co tam wpakują. Zauważ, że jest w tej chwili niski proces technologiczny: karty graficzne mają chłodzenie pasywne w trybie pulpitu, a przy obciążeniu nie są głośne (zależy od producenta). Zobacz jak wygląda boxowe chłodzenie do procesorów Intela - jest malutkie i nie wyje jak odrzutowiec ;) Jeżeli zrezygnują z napędu kosztem pobierania wszystkiego na wbudowany dysk konsola ta nie powinna być zbyt głośna.

      Skomentuj

      1. R3velation
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-14 16:22

        Wentylatory w PC mogą pracować na niższych prędkościach dzięki temu, że jest ich więcej, a obudowa jest większa i bardziej przewiewna. Konsola natomiast ma góra dwa wentylatory, które muszą schłodzić wszystko - procesor, kartę graficzna i sekcje zasilania, a ciepłe powietrze wydostaje się przez parę niewielkich otworów...

        PS4Pro jest strasznie głośne pod obciążeniem, jak następne konsole będą jeszcze głośniejsze to niech zaczną sprzedawać w komplecie słuchawki dla grającego i stopery dla otoczenia...

        Skomentuj

  2. xxx.514
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-01-14 11:00

    Wygląda nieźle, szczególnie ta półprzezroczysta obudowa daje niezły efekt - gdyby wpakowali jakieś delikatne podświetlenie od środka, to naprawdę było by coś nowego na rynku pudełek do grania. Co nie zmienia faktu, że to dalej konsola - a przy hegemonii Sony i MS pewnie dalej będzie 5 lat do tyłu za PCtami.

    Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-01-14 11:40

    @awesome1337 spostrzeżenia oparłem na grafice którą widzę i taki wniosek wysnułem

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-01-14 11:59

      reprezentujęsz poziom przedszkola w wyciąganiu wniosków w takim razie

      następnym razem użyj mózgu zanim napiszesz debilny komentarz

      Skomentuj

      1. AmigaPPC
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-01-14 16:08

        Oooo, i kto to mówi (pisze)? :P

        Skomentuj

  4. levusek1992
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-14 11:56

    Poczekamy zobaczymy. Fajnie jakby jakaś konkurencja była.

    Skomentuj

  5. Ghola
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-14 12:03

    Nie obchodzi mnie jak wygląda, obchodzi mnie jak będzie działać.

    Może w końcu skończy się era beznadziejnego hardware w konsolach i z tym związany downgrade portu na PCty ;)

    Oby im się udało.

    Skomentuj

  6. david_89
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-01-14 12:20

    Obawiam się, że sony i m$ może robić wszystko, żeby nie dopuścić trzeciego gracza...

    Skomentuj

  7. sabaru
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-14 12:36

    Z wyglądu nawet ładna. Ale gdzie jest DVD-ROM.

    Skomentuj

    1. Ari93
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-01-14 12:50

      DVD-ROM :D To swoją drogą stwierdzenie? Jakieś niezbyt poprawne, można na Polski?

      Skomentuj

      1. sabaru
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-01-14 13:10

        Postaw mi jedynkę w dzienniku. Tak trudno się domyślić o co mi chodzi? https://www.google.com/search?q=DVD-ROM&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPiur2nu3fAhWnk4sKHUNGDJoQ_AUIDigB&biw=1592&bih=925

        Skomentuj

    2. saint115
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2019-01-14 13:47

      DVD-ROM????? To tak jak byś się zapytał gdzie wejście na kasety VHS ;)

      Skomentuj

    3. Snake73
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-15 11:45

      Chyba BD-ROM.

      Skomentuj

  8. davidoff
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-01-14 14:16

    hmm wszystko fajne ale jak to będzie znowu zmodyfikowany miniPC czyt. PS4 i XBOX to ja dziękuje co ma to zmienić. Jeżeli karta jak i sam procek będzie dedykowany czyli specjalnie zaprojektowany ( jak miało to miejsce z PSX, PS2, PS3 ) to może coś z tego będzie ciekawego, jeżeli nie to nie ma prawa bytu.

    Skomentuj Historia edycji

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-01-14 14:49

      i niby jaka miała by byc zaleta takiego rozwiazania skoro nie oferuje one wyrazniej lepszej wydajnosci niż x86?

      poza tym to był by strzał w stope
      nikt nie wyda gry która bedzie trzeba specjalnie portować na ta konsole

      Skomentuj

    2. Satanski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-14 21:13

      Będzie dobrze, jeżeli to nie będzie jakiś kolejny steam machine.

      Skomentuj

  9. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-01-14 14:51

    Kurde....a już miałem nadzieję że ta konsola może być ładna... a po powyższych renderach jednak dochodzę do wniosku że trzeba będzie ją gdzieś chować aby nie stała w widocznym miejscu :/ Szopka odpustowa na całego :(

    Skomentuj

    1. rulax
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-15 02:57

      Brzydal :)

      Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-22 12:41

        Okropny brzydal :(

        Skomentuj

  10. Radical
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-15 08:54

    Ten wyświetlacz na konsoli do niezła bzdura.... Ciekawe po co mi ze 2 cale które mówią z w co gram skoro gram na 60 calach to chyba widzę w co gram nie? :D

    Skomentuj

    1. noizebeat
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-01-15 09:31

      Być może znajdzie się tam jakiś interfejs dodatkowy co do ustawień połączenia z urządzeniem zewnętrznym niekoniecznie telewizorem. Po co od razu takie debilne wnioski?...

      Skomentuj

      1. Radical
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-15 18:08

        Debilne to jest myslenie ze ktokolwiek bedzie uzywal interfejsu na malutkim ekranie przy konsoli lezacej pod telewizorem skoro od tego masz juz dzisiaj aplikacje na telefon. Ladnie to wyglada na grafikach koncepcyjnych a ludzie lykaja jak pelikany jakie to cudo zamiast pomyslec.

        Skomentuj

  11. Snake73
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-15 11:51

    Cienko to widzę. W dzisiejszych czasach zaprojektowanie i wyprodukowanie sprzętu to dopiero początek długiej drogi. W historii konsol już było kilka tego przykładów (np Atari Jaguar). Microsoft i Sony mają swoje studia developerskie, które zapewniają oprogramowanie i wsparcie swojego sprzętu. To są molochy a i tak zawsze na starcie ich konsole mają problemy z małą ilością gier. A tu... Ale mogę się mylić.