Na topie

Tak (kontrowersyjnie) może wyglądać Galaxy S10+ [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Na Topie Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Bardzo możliwe, iż producent nie zdecyduje się na wyświetlacz z notchem, ale mimo tego postawi na rozwiązanie, które również może budzić skrajne komentarze.

  • Tak (kontrowersyjnie) może wyglądać Galaxy S10+ [AKT.]
A A

Czy to się komuś podoba czy nie, Samsung jest jednym z liderów rynku smartfonów i o jego topowych propozycjach będzie mówiło się wiele. Między innymi o Galaxy S10+, którego wygląd może budzić pewne kontrowersje.

Przynajmniej jeśli sprawdzi się scenariusz, na podstawie którego przygotowano widoczne tutaj rendery smartfona. O ile sam tylny panel nie zaskakuje i nawiązuje w sporym stopniu do Galaxy Note 9, o tyle wyświetlacz od razu przyciąga uwagę. Wprawdzie nie mamy tu notcha, ale innego rodzaju wcięcie na frontowe aparaty, które również może budzić skrajne komentarze.

Galaxy S10+

Galaxy S10+

Pojawienie się tego elementu jest o tyle prawdopodobne, że koreański producent ma w planach nowego rodzaju wyświetlacze. Pierwszym smartfonem z „dziurą” w wyświetlaczu będzie Galaxy A8s, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu.


Obecność złącz USB typu C i słuchawkowego nie dziwi, akurat tym elementom Samsung pozostaje wierny. Co do specyfikacji nieoficjalnie mówi się również o procesorze Exynos 9820 lub Snapdragon 8150 (w zależności od rynku), 6 GB RAM, 128 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej i baterii 3700 mAh.

Premiera Galaxy S10+ powinna odbyć się w okolicach targów MWC 2019.

AKTUALIZACJA, 05.12.2018

Budzące mieszane odczucia rendery zostały zaktualizowane. Zauważyć możemy dwie istotne korekty - cieńsze ramki wokół wyświetlacza oraz poczwórny aparat główny. Najbardziej kontrowersyjny element pozostał jednak na swoim miejscu.

Galaxy S10+ smartfon render

Galaxy S10+ smartfon render

Galaxy S10+ smartfon render

Czy źródło omawianych grafik słusznie trzyma się wcięcia na frontowe aparaty? Jeśli spojrzeć na zdjęcie mające prezentować szkło ochronne dla Galaxy S10+ to wydaje się, że słusznie. Czarny scenariusz, bo takowym będzie dla wielu osób prezentowane tu rozwiązanie, zaczyna być coraz bardziej prawdopodobny.

Galaxy S10+ szkło ochronne

Źródło: @OnLeaks, 91Mobiles

Odsłon: 11996 Skomentuj newsa
Komentarze

34

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Diuran
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-12-03 15:24

    Miała być mała kropka a jest "wysepka", niah odpada tak samo jak Wstrętny Notch.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-12-03 16:07

      Kropka czy wysepka...to i tak zabiera ekran. Lepiej to rozwiązało Xiaomi w serii MiX. Tak przy najmniej w minimalnym pasku na dole jest aparat, a ekran jest Max do ramek.

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-12-04 14:33

      kolejna słuchawka za ok. 3 klocki której nie kupię :) po prostu nie widzę sensu. za 3 klocki to wolę kupić kompa, i dołożyć jeszcze klocka na grafę.

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-12-05 16:56

        Za klocki to w piaskownicy możesz od kolegów coś kupować. W dorosłym życiu musisz zarobić najpierw prawdziwe pieniądze.

        Skomentuj

  2. JanuszJestem
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2018-12-03 15:35

    I na co tam te 2 milimetry ekranu nad wysepką? To jak tak to ma wyglądać to wolę notcha.

    Skomentuj Historia edycji

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-12-03 16:12

    A ja wolę żeby jednak jakieś ramki były bo się wygodniej trzyma poziomo

    Skomentuj

  4. ent1994
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-12-03 16:59

    Jeśli notch to rak, to w takim razie co to jest? Choroba popromienna? A tak na serio to notcha na szczęście można ukryć, tutaj robiąc to tak samo wyjdzie na to że Samsung chce być na siłę oryginalny. Mam nadzieję że to fejk.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-04 14:35

      jak patrzę na tę słuchawkę to myślę że pomylili tył z przodem :) to z przodu pośrodku powinien być taki wielki prostokąt z tymi wszystkimi kamerkami :)

      Skomentuj

  5. lkozierowski
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-12-03 17:34

    a mi się podoba, jest subtelne.

    Skomentuj

    1. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-08 18:48

      Jak panny na Red Light District

      Skomentuj

  6. RockyBalboa
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-12-03 19:21

    Najlepiej jakby zakazali na całym świecie produkcji smartphonów i telefonów a ludzie by wrócili do dzwonienia z budek telefonicznych na żetony albo karty.
    Skończyło by się eldorado telefonów w cenie używanego samochodu.

    Skomentuj

    1. Yamaraj6
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-12-04 03:13

      Według mnie powinni zakazać produkcji supersamochodów bo jak to tak że samochód kosztuje tyle co 2 domy jednorodzinne...

      Super logika, zastanawiam się skąd się tacy ludzie biorą jak ty. Masz pełno świetnych alternatyw w cenie do 1500, nikt ci nie każe brać smartfonu za 3-5k. Jak ktoś chce sobie tyle wydawać na telefon to niech se wydaje.

      Skomentuj

  7. LukisK
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-03 19:27

    Polecam zobaczyć Oppo Find X wg mnie wygląda obłędnie a nie jakieś szajsungi, ishity i inne dziwactwa

    Skomentuj

  8. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-12-03 20:43

    Ja bym to zrobił centralnie na środku wtedy byłby perfekt.

    Skomentuj

  9. sebastiang1807
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-03 21:23

    Mam nadzieje że to ten jeden z redakcyjnych nieśmiesznych żartów...

    Skomentuj

  10. aleksandra.koziorowska1993
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-03 21:33

    mi tak się podoba. nowoczesny by był

    Skomentuj

  11. steelek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-03 21:38

    Takie rozwiązanie jest lepsze od notcha... ale nadal wolalbym wersje bez aparatow frontowych i bez tego... 'prawie notcha'

    Skomentuj

  12. itekiti
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-03 23:57

    Paskudnie wygląda ta czarna wyspa na ekranie. Już rzeczywiście kropka gdzieś z boku byłaby znacznie lepsza, a najlepiej w ogóle bez przedniego aparatu lub chowany (u mnie by pewnie nigdy nie był użyty). Coś mi się wydaje, że znowu trzeba będzie czekać ns S11, a na razie tymczasem pozostanę przy starej, dobrej S8.

    Skomentuj

  13. Carius
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-04 10:00

    Według mnie lepiej byłoby zastosować 2 "kropki" w obu narożnikach i zachować symetrię, ale to pewnie jest większe ryzyko przy docinaniu wyświetlacza.

    Jedno jest pewne, render a rzeczywistość to dwie inne bajki i zanim nie będzie można tego wziąć w rękę, to nie mam zamiaru oceniać.

    Skomentuj

  14. Kris1
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-04 11:05

    Zdecydowanie za duży!!!

    Skomentuj

  15. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-04 14:16

    To jakaś PORAŻKA!
    Jak ten kwazimodo wygląda. To na froncie to jakiś syf, ropień, czy cysta wylazła na wierzch?

    Skomentuj

  16. DeltaWorld
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-04 17:58

    No to S8 na S10 nie wymienię... czekamy na kolejną odsłonę...

    Skomentuj

  17. Po1nter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-05 10:10

    Nie czaję jaki wy macie problem. Technologia idzie do przodu, macie dodatkową powierzchnię roboczą prawie na całym obszarze ekranu. To problem bo jest notch. Jeszcze 2 lata wstecz mieliście jebitny pasek na górze i na dole i jakoś płaczu nie było.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-05 15:58

      ja też nie czaję. wystarczy zrobić nieco dłuższą słuchawkę aby kamerki i czujniki przenieść powyżej ekranu. ja nie mam problemu, po prostu tego nie kupię :)

      Skomentuj

  18. staszkastara
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-05 14:23

    czy naprawdę telefon nie może mieć 4-5 milimetrowej ramki u góry ? czy to coś złego ? Już wolę notcha od tego co jest na tych zdjęciach.

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-05 16:36

      Wolę mieć u góry normalną ramkę niż notch czy ten obecny wyprysk.

      Skomentuj

      1. sceri
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-12-05 16:47

        Notch jest niemalże niezwuważalny podczas korzystania z urządzenia. Naprawdę!
        Ponieważ godzina oraz zasięg/bateria nie są najwaniejszymi informacjiami. Nie patrzy się na nie non-stop. Po prostu używając telefonu nie ma powodu, aby koncentrować swój wzork na górnej części ekranu.

        Używam telefonu z notchem od kwietnia br.

        Skomentuj

        1. staszkastara
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-05 20:46

          W sumie jak dobrze wykorzystasz te wcięcia to nawet może się to podobać. Oglądając recenzje OnePlus 6 podobał mi się motyw w którym "chowałeś" wcięcie i powiadomienia, godzina itp. były pokazane na czarnym tle. Ale np. w Xiaomi mi8 kompletnie nie wykorzystali tej przestrzeni.

          Skomentuj

    2. r_e_s_e_t
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-12-05 17:53

      To, tak samo jak z cienkimi laptopami, które na siłę i bez żadnego racionalnego powodu są pocieniane kosztem wszystkiego wlutowanego, brakiem portów, słabą baterią i klawiaturą, która nie pasuje do niczego. Upośledzone trendy marketingowe.

      Skomentuj

  19. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-05 17:20

    Ale przeszkadza w innych rzeczach ten notch. Takich jak oglądanie filmów, gry. W normalnym telefonie pasek powiadomień się chowa i jest cała przestrzeń a tu zostaje nie wiadomo co.

    Skomentuj

  20. Halavin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-05 18:30

    Lepsze to niż Notch (widać mały postęp).
    Spojler: S11+ będzie wyglądał jak Xiaomi Mi Mix 3 (bez tych wstrętnych "wycięć" w ekranie).

    Skomentuj

  21. Spoon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-06 12:41

    I to chyba tyle z zastanawiania się nad S10+.
    Czyli S9+, albo inna marka.

    Skomentuj

    1. Spoon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-06 12:42

      A liczyłem, że powalczą z tym trendem z notchem, bo to jest właściwie to samo, a nie 'brak notcha'. Ten tradycyjny już nawet lepiej się wkomponowuje po włożeniu statusów baterii/zasięgu itp niż takie coś.

      Skomentuj

  22. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-08 18:53

    A nie można zwyczajnie zostawić ekranu w formie prostokąta bez żadnych notchy czy innych syfow? Zwykły cienki pasek na górze ekranu jak jeszcze niedawno na wszystko co potrzebne. Bez docinania, bez pitulenia.