Smartfony

Składany smartfon do gier - Samsung ma na to pomysł

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-01-31

Samsung chciałby zaoferować smartfona do gier ze składanym wyświetlaczem oraz fizycznymi przyciskami. Czy taka konstrukcja ma sens?

W ciągu kilku najbliższych tygodni powinniśmy doczekać się premiery składanego smartfona od firmy Samsung. Galaxy Fold, bo tak powinien się nazywać, być może nie jest jedyną tego typu konstrukcją rozwijaną przez koreańskiego producenta.

Na popularności zyskują ostatnio smartfony do gier. Zazwyczaj cechują się one możliwie najwyższa wydajnością, rozbudowanym chłodzeniem, agresywną stylistyką czy dedykowanymi kontrolerami. Przykładów mamy już sporo, chociażby ASUS ROG Phone, Xiaomi Black Shark, Xiaomi Black Shark Helo, Razer Phone i Razer Phone 2. Samsung chciałby pójść dalej i ma na to pomysł, o którym dowiadujemy się z opublikowanego przed dwoma dniami wniosku patentowego złożonego w USPTO (United States Patent and Trademark Office).

Składany smartfon do gier Samsung patent

Wyraźnie widać, że Samsung chciałby zaoferować smartfona do gier ze składanym wyświetlaczem. Jest to o tyle interesujące, że jednocześnie miałyby znaleźć się tutaj fizyczne przyciski nawiązujące do przenośnych konsol.

Redakcja LetsGoDigital, w oparciu o materiały ze wspomnianego wniosku patentowego, przygotowała rendery przybliżające nam możliwy wygląd urządzenia.

Składany smartfon do gier Samsung

Składany smartfon do gier Samsung

Co sądzicie o tego typu koncepcji? Wydaje Wam się praktyczna czy skończy się jedynie na pomyśle i wniosku patentowym?

Źródło: nl.letsgodigital

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I na patencie się skończy, bo wydadzą jeden składany telefon okaże się on porażką i tyle będzie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Telefon do gier nie ma żadnego sensu raz że ceny
  w tym budżecie kupimy sobie telefon i przenośną konsolę
  a dwa, że gry to na teflony to "upośledzone popierdółki" są
  Zaloguj się
 • avatar
  To tak jak dawno temu wyszła Xperia Play. Niby wszystko, ładnie. Sprzedało się dosyć dużo sztuk, ale nie przetrwało to jednak długo.

  Dzisiaj smartfon w założeniu ma być praktyczny, cienki i stylowy. A już przy drugiej opcji to wyklucza samsunga. No bo jak smartfon z ukrytą konsolą ma być cienki ? Nie tędy droga.
 • avatar
  już to widzę jak taką cegłę wkładasz do tylnej kieszeni ,
  jeszcze nie czas na taką technologię - to musi się zrobić cieńsze