Na topie

Tak (naprawdę dobrze) wygląda nowy System Shock

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Twórcy zaprezentowali materiał wideo, który prezentuje finalny wygląd odświeżonego System Shock. Czy udało się zachować klimat oryginału?

 • Tak (naprawdę dobrze) wygląda nowy System Shock
A A

Wydany w 1994 roku System Shock to jedna z gier, które przez wielu określane są mianem kultowych. Wszystko wskazuje na to, że nowa wersja ma się coraz lepiej i powoli będziemy przybliżać się do premiery.

Wszystko zaczęło się od udanej kampanii w serwisie Kickstarter. Dzięki zebranym funduszom Nightdive Studios rozpoczęło prace od razu zapewniając, że przygotuje coś więcej niż remaster. Problem w tym, że w pewnym momencie prace zostały wstrzymane, nieco zmieniono koncepcję całego projektu i jednocześnie przesunięto premierę na 2020 rok. Od tego czasu jest jednak tylko lepiej czego najświeższy dowód właśnie ujrzał światło dzienne.

Mowa o materiale wideo, który prezentuje finalny wygląd gry. Dosłownie, ponieważ nanoszone będą jeszcze poprawki, ale nie w zakresie oprawy graficznej.


Jak Wam się podoba? Pamiętacie oryginał? Udało się zachować jego klimat? Przypominamy, iż nowy System Shock zmierza na komputery osobiste (z systemami Windows, Linux i macOS) oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: Nightdive Studios

Odsłon: 9599 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. czorcik696
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-21 22:12

  Coś pięknego. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat.

  Skomentuj

 2. r_e_s_e_t
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-22 07:25

  Wygląda jak proceduralnie wygenerowane skrzyżowanie łodzi podwodnej ze średniowiecznym zamkiem i +500 na niebieskie światełka. W ogóle nie oddaje klimatu oryginału, a koncepcja artystyczna jest niespójnym zlepkiem niepowiązanych pomysłów.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-01-22 08:39

   Mam kompletnie odmienne zdanie. Już pierwsze spojrzenie przypomniało mi starego System Shocka. Wygląda do tego dużo lepiej (bardziej podobne do oryginału) od poprzedniej próby sprzed dwóch lat.
   Czekam na film z pozostałymi elementami gry, które zapewne są jeszcze w fazie rozwojowej.

   Skomentuj

  2. d i l
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-23 12:55

   Też tak sądzę - niebieskie światła i dym - club-owa impreza, a nie centrum badawcze. Powinni bardziej opierać się na 2 części, gdzie pomysł ewoluował, był takim usprawnieniem jedynki. W podobny sposób tworzą Black Mesa i efekty są bardzo dobre. Może chociaż doczekamy się jakiegoś mod-a, który wyprostuje choćby samą grafikę.

   Skomentuj

 3. levusek1992
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-01-22 09:35

  I niech ktoś mi powie, że ten RT tak potrzebny. Przecież to się niczym nie różni

  Skomentuj

  1. r_e_s_e_t
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2019-01-22 10:49

   Raytracing jest od dekad wykorzystywany do spektralnych symulacji zachowania światła. Jest ostatecznym celem na drodze do fotorealizmu.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!