Na topie

Tak wygląda spacer kosmiczny (wideo 360 stopni)

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Nauka Tematyka: Eksploracja kosmosu

Zobaczcie nowy film 360 stopni przedstawiający spacer kosmiczny (a jeśli macie więcej czasu, to także 7-godzinną relację).

 • Tak wygląda spacer kosmiczny (wideo 360 stopni)
A A

Spacery kosmiczne są fascynujące, ale też niezwykle niebezpieczne. Są wykonywane już od ponad 50 lat, ale mimo to nigdy dotąd nie mogliśmy się im przyjrzeć tak dokładnie jak teraz – w sieci opublikowany został pierwszy film 360 stopni, przedstawiający działania astronautów w przestrzeni kosmicznej.

Spacer kosmiczny – film 360 stopni

Dzięki współpracy Russia Today, agencji Roskosmos i firmie Energia udało się stworzyć niesamowite, 360-stopniowe wideo. Widzimy na nim skrót wydarzeń z działań dwóch astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (Sergiej Riazanski i Fiodor Jurczichin), polegających na wykonywaniu prac konserwacyjnych i wypuszczeniu trzech nanosatelitów.

Choć spacer kosmiczny trwał 7 i pół godziny, obejrzenie filmu zajmuje tylko 3 i pół minuty. To jednak bardzo dobrze wypełniony czas i naprawdę warto obejrzeć ten materiał (do końca):

Zadanie: spacer kosmiczny

Warto wspomnieć, że wczoraj odbył się kolejny spacer kosmiczny – Randy Bresnik i Mark Vande Hei spędzili kilka godzin na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, by zmodernizować ją – zadanie polegało na instalacji nowego LEE, czyli krańcowego efektora zatrzaskowego systemu zdalnie sterowanego manipulatora.

Wspominamy o tym przede wszystkim dlatego, że „misja” została zarejestrowana i pełny materiał wideo (całe 7 godzin) jest dostępny w sieci. Możecie go obejrzeć poniżej:

Źródło: Engadget, RT, The Register, CSA

Odsłon: 3053 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Osberth
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-10-06 15:41

  Film polecam wszystkim wątpiącym w kształt naszej planety. Sądząc po komentarzach na YT trochę ich jest. ;-)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!