Na topie

Aplikacja Tankuj24 pomoże wybrać najtańsze, ale też najlepsze paliwo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Do tej pory aplikacja Tankuj24 lokalizowała stacje i porównywała oferowane ceny. Teraz dokłada do tego gwarancję jakości benzyny i oleju napędowego.

 • Aplikacja Tankuj24 pomoże wybrać najtańsze, ale też najlepsze paliwo
A A

Tankowanie paliwa to codzienność milionów z nas. W trosce o stan naszych portfeli, ale też kondycję silników naszych samochodów, staramy się najczęściej wybierać najtańsze paliwo o najwyższej jakości. W swoim miejscu zamieszkania przeważnie orientujemy się, na którą stację powinniśmy się udać, ale podczas trasy? Tu z pomocą może przyjść aplikacja mobilna.

O Tankuj24 już pisaliśmy – jest to aplikacja, która pomaga zlokalizować najbliższe stacje benzynowe oraz porównać ceny paliw w okolicy (a przy okazji pozwala zapłacić za tankowanie za pomocą smartfona). Do tej pory brakowało jednak tego, by oprócz zestawiania cen przedstawiana była również jakość oferowanego paliwa. To się zmieni.

W tym miesiącu startuje bowiem wspólna akcja Tankuj24 i Przemysłowego Instytutu Motoryzacji. W jej ramach eksperci sprawdzą jakość paliwa na różnych stacjach benzynowych. Przeanalizowane zostaną cechy benzyny (gęstość, prężność par, zawartość siarki i żywic obecnych oraz skład frakcyjny) oraz oleju napędowego (gęstość, temperatura zapłonu, zawartość siarki i zanieczyszczeń oraz skład frakcyjny).

„Współpraca z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji została podjęta w celu zapewnienia użytkownikom Tankuj24 najwyższej jakości paliw, które mogą zatankować na stacjach współpracujących z aplikacją. Jakość paliwa [PIMOT] sprawdza za pomocą specjalistycznego pojazdu badawczego, który pobiera próbki paliwa, wstępnie analizuje je na miejscu, a następnie zabiera do laboratorium do szczegółowej analizy” – mówią autorzy aplikacji i przedstawiają wideo:

Bez wątpienia jest to krok w bardzo dobrym kierunku. Gwarancja wysokiej jakości paliwa to właśnie to, czego najbardziej brakowało w aplikacji Tankuj24. Teraz jej autorom pozostało już tylko jedno ważne zadanie do wykonania: zwiększenie liczby współpracujących stacji benzynowych. Jeśli to zostanie wykonane, to aplikacja Tankuj24 (dostępna na Androida oraz na iOS) będzie kandydatką do listy pozycji obowiązkowych dla kierowców.

Źródło: Tankuj24, Energetyka24. Foto: Tankuj24

Odsłon: 4235 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. kryspus
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-09-15 09:29

  Przecież w tej aplikacji nie ma nawet 10% stacji paliw..

  Skomentuj

 2. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-15 09:53

  Super sprawa, tylko trzeba badać te paliwa najrzadziej co kilka miesięcy, gdyż skład paliwa może się zmienić przy każdej dostawie, a już kompletnie się zmienia w sezonie zimowym.
  Poza tym nie widzę na powyższej liście badania temperatury mętnienia oleju i i blokady filtra, a to jest krytyczne w niższych temperaturach - oczywiście dla oleju napędowego.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-09-15 09:59

   PS. A mogło by być wystarczającym, aby stacje paliw prezentowały bieżące świadectwa jakości paliw na stronach ministerialnych, a ewentualnie na stacji za szybą bez konieczności każdorazowego wołania o nie.
   Ja, na ten przykład, co zimę wołam o świadectwo jakości, ale pracownicy stacji są z reguły niechętnie nastawieni do tego obowiązku, chociaż po wielu latach się już chyba przyzwyczaili ;).

   Skomentuj

 3. Wasek
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-15 10:02

  Fajna aplikacja dopóki ktoś sobie nie kupi w niej reklamy i po jakimś czasie będzie pokazywać tylko jedną firmę jako najlepsze paliwo.

  Skomentuj

 4. mszark
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-15 10:19

  Myślę, że jakie to auto by nie było, można dostrzec różnicę w pracy silnika, gdy się zatankuje gorsze paliwko. A jazda paru km dla prau groszy taniej nieopłacalna.

  Skomentuj

   1. mszark
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-15 10:51

    No tak, jak ktoś chce zalać tira 1000l. Przy ~60l nie warto krążyć specjalnie.

    Skomentuj Historia edycji

    1. misiek12_sdz
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2017-09-15 11:07

     Specjalnie to nie, ale jeśli jadę do miasta obok, a tam paliwo jest nawet 15-20gr taniej, to zjadę te 100m z trasy i zatankuję pod korek przy okazji.

     Skomentuj

 5. misiek12_sdz
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-15 11:01

  Stacje najbliżej mnie: 52, 66, 92, 99, 156km... aha.

  Skomentuj

 6. Fiona
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-16 08:49

  Kolejny śmieć zamulający telefon.

  Koledzy powyżej już napisali czemu.
  W swojej okolicy CPN-y wszystkie znamy, mamy swoje stacje gdzie tankujemy i gdzie tankują nasi znajomi. W podróży - jak powyżej jeden z kolegów przyciągnąć nas może cena i znajome logo na CPN.

  To dla kogo ta aplikacja jest dobra - dla autorów wyłącznie. (kasa, kasa i jeszcze raz kasa)

  I może dla coraz liczniejszej grupy ofiar polskiego sytemu edukacji z wyłączonym trwale myśleniem.
  Im można nawet wcisnąć aplikacje jak mają trafić do WC i wodopoju...

  No teraz możecie drogie ofiary minusować ;P

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!