Na topie

Te zdjęcia zrobiono przy pomocy OnePlus 5 - ładne?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Tematyka: fotografia smartfonowa OnePlus

Aparat ma być mocną stroną smartfona OnePlus 5. Przykładowe zdjęcia zdają się tę tezę potwierdzać.

  • Te zdjęcia zrobiono przy pomocy OnePlus 5 - ładne?
A A

Do premiery OnePlus 5 można powoli zaczynać odliczać już nie dni, ale godziny. Producent nic sobie z tego jednak nie robi i cały czas podgrzewa atmosferę przed i tak gorącym już wydarzeniem. Tym razem padło na aspekt fotograficzny.

Podobnie jak w przypadku poprzedników, spotkamy się zapewne z określeniem „pogromca flagowców”. A skoro ostatnimi czasy kładą one spory nacisk na możliwości fotograficzne to i OnePlus 5 będzie musiał oferować tu sporo. Mamy małą próbkę.

Pete Lau, CEO OnePlus, opublikował kilka zdjęć wykonanych nadchodzącym flagowcem. Mają one rozmiar 4608 x 3456 pikseli, co sugerowałoby matrycę 16 Mpix (aparat będzie tu najprawdopodobniej podwójny). Szczegółowość, odwzorowanie kolorów, a przede wszystkim rozpiętość tonalna wyglądają bardzo obiecująco, nie bez powodu wybrano zresztą scenę zachodu słońca. Można oczywiście akcentować, że zdjęcia zostały starannie wyselekcjonowane, niemniej i tak zdają się nastrajać optymistycznie. Oceńcie zresztą sami.

OnePlus 5 przykładowe zdjęcieOnePlus 5 przykładowe zdjęcie

OnePlus 5 przykładowe zdjęcieOnePlus 5 przykładowe zdjęcie

Prócz aparatu zapewniającego powyższe efekty, OnePlus 5 oferować ma między innymi procesor Qualcomm Snapdragon 835, 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 5,5-calowy ekran. Premiera smartfona już 20 czerwca.

Źródło: weibo

Zobacz stronę produktu OnePlus 5

brak aktualnych ofert

Odsłon: 7365 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij

Zobacz podobne

  1. obcypl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-17 16:24

    Nie wiem czego to wina ale fatalna jakość - posteryzacja, mozaika(pixel binning, filtry kompresji?), brak detali totalny. Wystarczy kliknąć lupkę, żeby zrozumieć jak daleko to odbiega od pożądanego efektu.

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2017-06-17 17:25

      To wciąż tylko smartfon, oglądając zdjęcia w powiększeniu w przypadku tego typu urządzenia jakość nigdy nie będzie idealna.

      Skomentuj

      1. PeterMac
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-06-17 22:15

        bedzie - Nokia 808 PureView ;)

        Skomentuj

  2. adamadamadam
    Oceń komentarz:

    -12    

    Opublikowano: 2017-06-17 16:34

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    ???? czy nie ma jakiejś pomyłki? te zdjęcia są fatalne! "wyglądają bardzo obiecująco" - czy osoba która to pisała jest niewidoma czy celowo się ośmiesza, bo chce przekonać resztę redakcji, że się nie nadaje?

    Skomentuj

  3. hex3n
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-06-17 16:40

    Gdy OnePlus 5 wejdzie na rynek, to będziemy mieć 3 prawie identyczne fony do wyboru: IPhone 7+ ASUS ZenFone 3 Zoom i wkrótce OP5. Jedyną szczelnie widoczna różnicą będzie czytnik linii papilarnych.

    Skomentuj

    1. detazu
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2017-06-17 17:12

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      No co Ty. iPhone porównujesz ? Bez jaj. To ma tak ograniczony system, że to nie ma porównania z Androidem. Ciekawe czy już zrobili możliwość wysyłania zrobionych tym telefonem zdjęć przez bluetooth czy nadal jest tak wielkim kastratem?

      Skomentuj

      1. sn00p
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-06-17 17:34

        Jemu chodzi o wygląd detazu! Te 3 smarty wyglądają prawie identycznie.

        Skomentuj

      2. Makar
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-06-17 17:35

        Może, jeszcze zaczniesz płakać, że irdy nie ma ? Ograniczony system ? To już zależy co kto dokładnie oczekuje, za to ekosystem wokół siebie ma idealnie rozwinięty, np MBP + iphone 7, i nie masz alternatywy dla takiego rozwiązania... Chociażby odbieranie połączeń na laptopie touchbarem, lub wysyłanie sms z MBP w trybie p&p bez potrzeby instalacji tony porgramów. Bo nagle okazuje się aby zapewnić taką samą integrację trzeba na androidzie zainstalować 10 aplikacji i system zwalnia niesamowicie.

        Skomentuj Historia edycji

      3. raffal81
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-06-17 17:48

        Wysyłanie zdjęć BT :D to też mnie ubawiłeś ;)

        Skomentuj

        1. detazu
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-06-17 19:37

          Wiesz, istnieje coś takiego jak BT, ale apple stara się to olewać chyba. Wiele lat temu wiele telefonów miało BT a nie miało wifi. Wówczas chyba jedynym telefonem, który nie pozwalał na przesyłanie zrobionych zdjęć przez BT był iphone, co oczywiście było śmiechem na sali a każdy użytkownik takiego telefonu wyśmiany.
          @Makar - nie wiem które smarkfony z andkiem Ci zwalniają po instalacji 10 aplikacji, chyba taki z 256MB ramu. Zobacz jak działają te co mają 2GB ramu albo więcej to zmienisz zdanie.
          Co do irdy - owszem, przydatna rzecz, bardzo często z tego korzystam jako pilot do różnych urządzeń jakie mam w domu.
          Nie wiem co to jest touchbar, MBP i p&p ale zgaduję, że to jakieś wynalazki Apple, bez których można żyć.
          "odbieranie połączeń na laptopie " What ? Odbieranie połączeń na laptopie...ale ze smartfona? Ale po co ? I tak musisz mówić do smartfona, a więc musisz go podnieść do ucha. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy korzystać z tak mało przydatnej funkcji, ale na androida też są programy które pozwalają to uzyskać. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale jeżeli smartfon (obojętnie jaki) ma jakąś funkcjonalność, to znaczy, że producent zainstalował na nim program, który to umożliwia, a więc wg Ciebie jaka jest różnica między appką zainstalowaną przez producenta a przez siebie samego? Coś to zmienia? Czy to nie będzie nadal ta sama aplikacja? No ale to zrozumiałe, że iphona ciężko jest obronić;) Ktoś wam wmówił ekosystem i to powtarzacie jak mantrę, a to żaden argument tylko poważny minus tego systemu.

          Skomentuj Historia edycji

          1. mariusek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-20 10:50

            Zanim coś napiszesz proponuję się troszkę w temacie dokształcić i nie kompromitować.

            Skomentuj

  4. Yansi
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-17 17:28

    Nie, nie ładne.

    Skomentuj

  5. dolph
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 17:40

    Redakcja może widziała inne fotki, czy tylko copy/paste ten wpis? Przecież te fotki to masakra jakaś... jakby dziecko się do fotoszopa dorwało ;/

    Skomentuj

  6. raffal81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-17 17:49

    Jak na flagowca to tragedia ;]

    Skomentuj

  7. beem85
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-18 07:57

    Wygląda jakby do tych zdjęć dodali filtr pastelyzacji. Ale w O3T jest jeszcze gorzej, wkęc jakiś postęp jest.

    Skomentuj

  8. beem85
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-18 07:57

    Wygląda jakby do tych zdjęć dodali filtr pastelyzacji. Ale w O3T jest jeszcze gorzej, wkęc jakiś postęp jest.

    Skomentuj

  9. serek25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-18 09:42

    Aparat beznadziejny, ale efekt po powiększeniu jest zarąbisty, jakby te chmury na niebie zostały namalowane.

    Skomentuj

  10. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-18 11:40

    Podobają mi się te oceny jakości zdjęć dlatego pod tym względem nie wypowiadam się bo mój monitor zapewnia 72% pokrycia barw NTSC.
    Ciekawe ile osób się tu wypowiadających ma chociaż odbiornik ,który odwzorowuje 90% NTSC.
    Do taki zdjęć bez telewizora czy monitora z minimum 700nitów nie podchodzić i najlepiej 100% odwzorowania barw NTSC.
    Mój LG G2 na LineageOS robi lepsze zdjęcia bo ma przyszywany HDR ale i tak widoczny.

    Skomentuj

  11. misiek12_sdz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-18 12:56

    Mydło panie, odszumianie to jakaś porażka.

    Skomentuj

  12. ahael
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-18 13:52

    Jak na współpracę z DxO to wygląda to słabo.. te zapowiedzi, że będzie najlepszym aparatem w smartfonach to po tych samplach wydaję się to być pustymi słowami... No nic zobaczymy co czas pokaże. Może to pierwsze efekty testowania filtrów, 1szy soft... poczekajmy do premiery także na razie biorę to jako test sample :).