Na topie

Do czego służy(ć będzie) kamera wewnątrz Modelu 3 Tesli?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Motoryzacja Samochody elektryczne Tesla

Wewnątrz samochodu Tesla Model 3 znajduje się kamera. Elon Musk wytłumaczył, w jakim celu. To część większego planu.

  • Do czego służy(ć będzie) kamera wewnątrz Modelu 3 Tesli?
A A

Samochody Tesla Model 3 docierają już do klientów. Zastanawiają się oni, po co nad lusterkiem wstecznym została zainstalowana kamera, zdająca się nie spełniać żadnej funkcji. Elon Musk postanowił odpowiedzieć na to pytanie, potwierdzając niefunkcjonalność, ale zwracając uwagę na to, że jest ona tylko tymczasowa.

Otóż kamera wewnętrzna ma umożliwić realizację kolejnego wielkiego celu Elona Muska i firmy Tesla, a urzeczywistnianie tego projektu rozpocząć ma się już wkrótce, kiedy tylko Autopilot stanie się całkowicie godny zaufania. Chodzi mianowicie o usługę współdzielenia samochodów.

Posiadacze tych samochodów będą mogli odpłatnie udostępniać je innym osobom na czas, gdy stoją nieużywane (na przykład podczas pracy). Wewnętrzna kamerka jest zaś rozwiązaniem związanym z bezpieczeństwem (utrwali na wideo na przykład to, kto i w jakich okolicznościach zniszczył tapicerkę).

Elon Musk od lat mówi o swojej wizji motoryzacji, według której samochody są tak ekonomiczne, jak to tylko możliwe. Nie tylko kosztują niewiele na start, ale też niedrogie jest ich utrzymanie (dzięki niezawodnym silnikom elektrycznym i taniemu „paliwu”), a dodatkowo można na nich zarabiać, udostępniając je innym.

Teraz widać, że Tesla na poważnie myśli o realizacji tego planu i przymierza się do startu swojej usługi. Pozostaje tylko pytanie o to, czy taka wizja przyszłości jest dla was przekonująca i atrakcyjna?

Źródło: Elon Musk na Twitterze. Foto: LivingTesla

Odsłon: 4404 Skomentuj newsa
Komentarze

32

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Shreq
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-08 14:47

    "Nie tylko kosztują niewiele na start, ale też niedrogie jest ich utrzymanie (...), a dodatkowo można na nich zarabiać, udostępniając je innym."
    Według tej wizji/stwierdzenia będą tak tanie, że każdego będzie stać na kupno i utrzymanie samochodu, co w konsekwencji zmniejsza szansę na wypożyczenie takiego auta, ponieważ będzie to najzwyczajniej mniej opłacalne niż kupno własnego.
    Trochę wychodzi z tego paradoks.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-04-08 14:53

      dlaczego? car pooling działa już teraz, i nie chodzi tylko o osoby których nie stac na samochod ale na oszczednosc miejsca na drogach i parkingach

      poza tym nie każdego od razu bedzie na to stać, auto elektryczne już teraz sa tansze w eksploatacji ale cena startowa nadal jest dosc wysoka

      wiec do momentu w którym dosłownie każdy bedzie w stanie kupic sobie samochód jest jeszcze bardzo daleka droga

      Skomentuj

      1. Shreq
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-04-08 15:05

        Odniosłem się do wizji pana Elona Muska gdy samochody będą tanie na start i niedrogie w utrzymaniu - wtedy moim zdaniem nie będzie to zbyt opłacalne, chyba że kwoty wypożyczenia będą naprawdę niewielkie w porównaniu z kupnem samochodu.
        Jednakże na razie tak nie jest i aktualnie taka funkcja byłaby jak najbardziej atrakcyjna zarówno dla właścicieli samochodów jak i osób chcących je wypożyczyć. Myślę, że sam pewnie bym z tego skorzystał.

        Skomentuj

  2. danio1611
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-04-08 15:36

    Myślę że niewiele osób chciałoby żeby ich (dość luksusowy jakby nie patrzeć) samochód był eksploatowany przez obce osoby - tu by w dziurę wjechał bez zwalniania, tam by laczka przypalił na światłach dalej by na krawężnik wjechał z niemałą szybkością. Dodatkowo nie wiesz czy twój samochód wróci na czas bo być może jegomość utknie w korku przy powrocie. Albo wróci z baterią rozładowaną prawie do końca gdzie ty musisz jeszcze wrócić do domu albo gdy planujesz jechać gdzieś dalej. Pomijając już drobniejsze kwestie typu ktoś zostawił śmieci, ubrudził dywaniki czy opalcował ekran tłustymi łapami za które nikomu by się nie chciało ścigać a były by co najmniej uciążliwe. Samochód to w dzisiejszych czasach niezależność - wątpię że Musk to zmieni.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-04-08 15:58

      nie rozumiesz do konca chyba jak to działa, tym samochdem nie bedzie kierował losowy pasażer który może wjechac na kraweżnik ale autopilot
      to bedzie działac jak uber, masz apke wybierasz trase i najbliższe auto które spełnia twoje wymagania (patrz nizej) podjezdza i zabiera cie na miejsce

      >Dodatkowo nie wiesz czy twój samochód wróci na czas bo być może jegomość utknie w korku przy powrocie. Albo wróci z baterią rozładowaną prawie do końca gdzie ty musisz jeszcze wrócić do domu albo gdy planujesz jechać gdzieś dalej

      i w jaki sposób to jest problem? gwarantuje ci że appka która bedzie to obsługiwać pozowli ci na odpowiednie ograniczenia dostosowane do twoich potrzeb
      np. nie zakceptuje requestu na jazde jeżeli za godzine ty bedziesz potrzebował samochodu, albo pozowli tylko na krótki przejazd a potem wroci na parking i podłaczy sie do ładowania

      >Pomijając już drobniejsze kwestie typu ktoś zostawił śmieci, ubrudził dywaniki czy opalcował ekran tłustymi łapami za które nikomu by się nie chciało ścigać a były by co najmniej uciążliwe

      czym to sie rozni od tego co mamy dzis? jak np, jezdzisz uberem i ktos zrobi ci syf którego od razu nie zauwazysz to masz identyczna sytuacje, tesla nie wprowadza tu niczego nowego

      masz w samochodzie kamere, masz ID osoby która z niego korzystała i (nie bezposrednio) masz tez jej nr karty/konta
      jeżeli konieczna bedzie jakas kosztowna naprawa

      imo to bedzie bardzo popularna usługa, nie tylko dla duzych korporacji typu uber ale dla prywatnych osób też

      ja osobiscie nie miał bym problemu zarabiac na wypozyczaniu jednoczesnie siedzac 8h w biurze gdzie nie potrzebuje i tak tego samochodu

      Skomentuj Historia edycji

      1. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-08 16:14

        A tym się różni, że dziś w koszty usługi taksówkarskiej (jak Uber) wlicza się takie 'wypalcowanie' szyb czy zostawienie papierków, a w car-sharing już nie.
        Czy jeśli nie palisz chciałbyś, aby twoim autem jechał chociaż raz śmierdzący kopciuch, po którym przez miesiąc nie zlikwidujesz smrodu?

        Skomentuj

        1. awesome1337
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-04-08 16:18

          > a w car-sharing już nie.

          dlaczego nie?

          >Czy jeśli nie palisz chciałbyś, aby twoim autem jechał chociaż raz śmierdzący kopciuch, po którym przez miesiąc nie zlikwidujesz smrodu?

          ustaw w appce że nie akceptujesz palacych

          Skomentuj Historia edycji

          1. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 09:35

            No na pewno każdy palący będzie szczery do bólu.

            Skomentuj

          2. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 10:09

            wystarczy że bedzie wymóg zadelarowania się przy zakładaniu konta czy zamówienia samochodu

            jak ktos sie nie zastosuje to samochod może go wywalic w połowie trasy a potem sciagnac kare z karty, tym bardziej że zainstalowanie czujników dymu to żaden problem (o ile już ich nie ma)

            Skomentuj

          3. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 10:38

            Ale tu nie chodzi o to, że ktoś będzie palił w aucie. Samo to że wsiądzie do niego palacz, który przed chwilą zgasił peta, to i tak będzie smród.

            Zbyt mocno ufasz technologii i myślisz, że to wszystko takie super i proste. No niestety z ludzką naturą nie jest proste.

            Skomentuj Historia edycji

          4. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 10:40

            i czym to sie bedzie roznic od tego ze do ubera wsiada ci koles ktory przed chwila palil?

            Skomentuj

          5. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 10:49

            Nie wiem czy jako kierowca ubera mam możliwość nie chcieć wozić palących. Ale jako kierowca w takim wypadku możesz go nie wziąć i odjechać.

            Poza tym, poza stanami nie wyobrażam sobie, żeby przez najbliższe 10 lat taka opcja pojawiła się. Autonomiczna jazda... zdecydowanie jeszcze nie teraz.

            W apce zrobisz to, w apce zrobisz tamto, nie bądź taki naiwny, to tylko apka, która jest tylko sugestią jak usługa będzie przebiegać.

            Skomentuj Historia edycji

          6. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 11:50

            w uberze nie można palic, wiec tak, ma prawo

            >Autonomiczna jazda... zdecydowanie jeszcze nie teraz.

            no jasne że nie teraz ale to bliska przyszłosc

            >W apce zrobisz to, w apce zrobisz tamto, nie bądź taki naiwny, to tylko apka, która jest tylko sugestią jak usługa będzie przebiegać.

            dlaczego tylko sugestia?
            przecież już teraz działaja podobne albo identyczne mechanizmy to nie jest kwestia stworzenia czegos nowego co może działac czy nie tylko użycie tego co już jest sprawdzone i działa w nowym zastosowaniu

            tesla to nie sa idioci, ogarna to porzadnie

            Skomentuj

          7. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 14:08

            Ok, zobaczymy za powiedzmy 15 lat jak udostępnisz swoją teslę publicznie. I przez apkę będziesz sobie wszystkim sterował. Naiwniak... no coż...

            W większych miastach już masz możliwość wypożyczenia samochodu "na minuty"... bierzesz jedziesz zostawiasz i wszystko przez apkę itp. Weź sobie sprawdź stan tych samochodów po paru tygodniach używania. Niestety taka polska kultura, że jak coś jest "niczyje" to można zniszczyć. A ganiaj się potem po sądach latami... bo chyba nie wierzysz, że ktoś ot tak komuś zabierze pieniądze z konta, na pokrycie szkód na podstawie swojego osądu. Marz sobie dalej.

            Skomentuj Historia edycji

          8. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 14:13

            15 lat? to żart?

            to jest kwestia 2-5 lat max zanim bedziemy mieli technologie które na to pozwala, reszta to są tylko kwestie prawne, co nie ma szans żeby zajeło tyle czasu

            przypominam co stało sie ostatnim raz w czasie podobnej rewolucji
            transport konny został praktycznie kompletnie wyparty w ciagu niecałej dekady

            Skomentuj

          9. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 14:16

            O stary... ty bujasz w obłokach. Zejdź na ziemię albo dorośnij. 2-5 lat na autonomiczny transport z możliwością wypożyczania swojego samochodu? Buahaha... hahaha... hahaha... eh

            Skomentuj

          10. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 14:21

            w ograniczonym zakresie autonomiczne samochody już teraz jezdza i daja sobie całkiem niezle rade
            idzie w to gigantyczna kasa, praktycznie od każdego wielkiego producenta samochodów (w elektryki zreszta też, nawet BP w to inwestuje)
            to jest tylko kwestia czasu

            Skomentuj

          11. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 14:31

            Kwestia czasu - ale nie 2-5 lat... Zapomnij, że w Polsce to się w jakiejkolwiek formie pojawi w tym czasie.

            Skomentuj

          12. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 14:35

            nie mówimy tylko o polsce przeciez

            Skomentuj

          13. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 15:07

            Dobra to już lecę się przejechać autonomiczną teslą do stanów. Czekaj, właśnie kupuję bilety. Już. Do zobaczenia na miejscu...

            Edit:
            Już wróciłem, było super, jechała sama i to nawet nie był mój samochód! WOW WOW WOW!

            A tak na serio - co mnie interesuje co będzie gdzieś za 2-5 lat skoro jest wiele rzeczy które w innych krajach są albo są planowane a do nas nie dotrą "nigdy". Japonia ma superszybkie pociągi od nastu lat, a tu ledwo pendolino ogarnęli z bólem po tylu latach. Patrz jak się sieć autostrad rozrasta, dziesiątki kilometrów dziennie kładą... a nie czekaj... to nie u nas, u nas naprawiają te kilka kilometrów co położyli w zeszłym roku.

            Nie wiem jakim chorym optymistą trzeba by być, żeby się cieszyć jak ty, że gdzieś indziej na świecie będzie jeździć autonomiczna tesla - może na 2-5 lat w najlepszy wypadku, a wystarczy jeden głośny śmiertelny wypadek i całość się przesunie o kolejne lata. Niech zginie dziecko przez błąd maszyny a nie zobaczysz autonomicznych pojazdów przez dekadę.

            Nie wiem co tam ci psychiatra przepisuje na pogodę ducha, ale bierz pół. Bo w drugą stronę to też nie dobrze.

            Skomentuj Historia edycji

  3. mesjan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-08 17:49

    Ciekawi mnie kwestia innego typu, problemem dziś jest znalezienie parkingu co prawda gdy jadę do pracy zwykle miejsce znajduję jednak gdy muszę gdzieś pojechać w czasie pracy a tak by właśnie robiła wypożyczająca się tesla problem parkowania jest już duży. I co ona by wtedy tak jeździła szukając miejsca parkując gdzieś z dala.

    Skomentuj

  4. MaxDamageDA
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-08 22:27

    Heh... już niedługi GIRL-sharing.

    Zapieprzasz ciężko na utrzymanie, a Twoja leniwa kobieta siedzi w domu oglądając Netflixa i obżerając się pizzą? Udostępnij ją innym, aby zarabiała podczas Twojej nieobecności!

    heh

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-08 23:02

      niedługo?

      to już teraz funkcjonuje lol

      Skomentuj

  5. Telpher
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-09 11:35

    samochody elektryczne...dzięki taniemu paliwu.
    Bzdura, wystarczy prosty rachunek fizyczno ekonomiczny. Posłużmy się analogią do ogrzewania domu bo to ułatwi zrozumienie wywodu.
    Budując dom stajemy przed wyborem sposobu ogrzewania: węgiel, gaz, olej opałowy czy może ogrzewanie elektryczne. Aby ogrzać dom musimy dostarczyć odpowiednią moc w kW. Piece na rożne paliwa jak i ogrzewanie elektryczne opisywane są właśnie mocą w kW. Pytanie zasadnicze - czemu nikt nie wybiera ogrzewania elektrycznego ? Bo wychodzi najdrożej. Jakim więc cudem karmi się gawiedź informacjami przewijającymi się w mediach o "taniości" samochodów elektrycznych ? Odpowiedź jest prosta - w klasycznym paliwie samochodowym na cenę paliwa w dystrybutorze składa się:
    -Akcyza – stawka stała zgodna z dyrektywami Unii Europejskiej. Obecna stawka to 32,9%.
    -Opłata paliwowa – podatek wprowadzony w 2005 roku.Opłata ta to około 3-6% ceny całego paliwa.
    -VAT – uzależniony od końcowej ceny netto surowca, obecnie około 19%.
    -Marża – czyli zysk właściciela stacji.

    Czyli cena litra benzyny bez podatków to około 40% ceny na dystrybutorze.

    Oszczędność samochodu elektrycznego w głównej mierze wynika z różnicy ceny energii elektrycznej użytej do przejechania np 100 km i różnicy ceny paliwa klasycznego zużytego na pokonanie tego dystansu. Bilans zużytych kW energii musi wyjść taki sam bez względu na użyte paliwo (wliczając sprawność układu napędowego).

    Podsumowując, gdy pojawią się znaczne ilości pojazdów elektrycznych musi za tym pojawić się reakcja ustawodawstwa podatkowego, która zniweluje straty w nieuzyskanym podatku naliczanym dotąd w klasycznym paliwie. Drogi nie naprawią się za darmo itp. Jest to kwestią czasu.

    Ale nie dajmy się ogłupiać że pojazdy elektryczne są w magiczny sposób tanie w użytkowaniu bo nikt tu koła od nowa nie wymyślił.

    Skomentuj Historia edycji

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-04-09 11:59

      tylko ze silnik spalinowy bedzie nadal koszmarnie nie efektywny wiec nawet po podwyżkach podatku samochód elektryczny bedzie bardziej ekonomiczny
      poza tym chodzi też o srodowisko wiec jak rzad danego panstwa nie bedzie banda idiotów to beda zrzucac ulgi podatkowe na takie samochody żeby zachecic do ich używania (jak to działą np. w norwegi)
      i jak rownież powinny ustawic taki podatek żeby samochody elektryczne były tansze lub na takim samym poziomie

      zreszta, to tylko cena paliwa (czy prądu) elektry jest po prostu tanszy w serwisowaniu i utrzymaniu, ignorujac cene prądu vs bezyna i tak wychodzisz na plus już po kilku latach

      a sa jeszcze inne zalety elektryka

      Skomentuj Historia edycji

      1. Telpher
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-04-09 12:19

        jak niby wychodzisz na plus skoro samochody elektryczne są koszmarnie drogie porównując do tego samego standardu samochodu klasycznego ? O jakich dodatkowych kosztach eksploatacji piszesz skoro biorę samochód nowy z salonu na gwarancji i jedynie co mnie interesuje to lanie paliwa i ubezpieczenia bo wszystko mam na gwarancji ?
        Gdzie wygoda i wszechstronność użytkowania samochodu elektrycznego ? Pojedziesz elektrykiem na wczasy do Chorwacji ? Zabawki dla bogaczy udających jak to oszczędny samochód posiadają.

        Silnik spalinowy nieefektywny ?
        "Wytwarzanie w skojarzeniu energii elektrycznej i ciepła podnosi ogólną sprawność elektrowni jądrowej do ok. 60%" za źródłem http://atom.edu.pl/index.php/technologia/nie-tylko-prad/cieplownictwo.html
        "Obecnie użytkowane w Polsce elektrownie węglowe mają sprawność od 30% do 43%" źródło https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2760/lepiej-juz-sie-nie-da-wegiel

        Samochody hybrydowe - porównaj cenę zwykłego i hybrydy, ja sobie porównywałem Toyotę i jej spalanie. Po 250 tyś km. teoretycznie zwróci ci się w różnicy spalania różnica w cenie samochodu wynikająca z napędu hybrydowego. Tylko to w/g katalogu w cyklu mieszanym. Jak będziesz jeździł dużo w trasie to uwaga - spalisz więcej. O tym wiedzą tylko ci co mają hybrydy lub drążą temat, bo oszczędność hybrydy ujawnia się w cyklu miejskim gdzie dużo spalasz paliwa na częste ruszaniu z miejsca (spod świateł). Na trasie palisz więcej bo ładujesz aku.

        Skomentuj Historia edycji

        1. awesome1337
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2019-04-09 13:21

          >jak niby wychodzisz na plus skoro samochody elektryczne są koszmarnie drogie porównując do tego samego standardu samochodu klasycznego ?

          nie sa, tesla model 3 kosztuje ~55k euro, samochod spalinowy tej samej klasy jest tanszy może o 10-15k euro

          a ceny spadaja bardzo ostro wiec to tylko kwestia czasu jak będa tak tanie jak spalinowe

          >Pojedziesz elektrykiem na wczasy do Chorwacji

          nie, polece samolotem jak normalny człowiek lol

          poza tym zdecydowana wiekszosc osob nie ma potrzeby jechania tak daleko, dla nich póki co niech bedze ten spalinowy dla reszty 90% osób ponad 500km na jednym ładowaniu z tesli starczy im do wszystkiego

          i tu nawet nie ma o czym dyskutowac, badania udowadniaja że dla przecientego kierowcy zaieg elektryka to zerowy problem bo w ciagu dnia nie wykorzysta nawet 1/4

          >Silnik spalinowy nieefektywny ?

          tak? temat był wałkowany tyle razy ze nie mam zamiary pisac tego samego po raz 10, jak nie wierzysz to nie mój problem, mozesz zaprzeczac faktom ile chcesz nie zmieni to prawdy, wytwarzanie pradu w elektorowni+sprawnosc silnika elektrycznego jest nadal wielokrotnie lepszym rozwiazaniem niż silnik spalinowy

          a dodatkowo nie kopcisz starym dislem w miescie tylko w elektrowni poza miastem, która nawet jak jest weglowa to ma lepsze filtry niż jakikolwiek spalinowy samochód na rynku nawet swieżo z salonu

          jedyna w tym momencie bariera dla ekektryków jest cena

          https://www.youtube.com/watch?v=zLu1yZITRjA

          o hybyrdzie nie wiem po co tu dodajesz, to nie jest samochód na długie trasy tylko do miasta zreszta to i tak jest przejsciowe rozwiazanie

          Skomentuj

          1. Telpher
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-04-09 13:57

            komentujesz jak typowy entuzjasta, w sumie potwierdzasz wszystko co napisałem i przytakujesz ale, ale nadal uważasz inaczej. Odniosłem się do tezy zawartej w artykule że "Elon Musk od lat mówi o swojej wizji motoryzacji, według której samochody są tak ekonomiczne, jak to tylko możliwe. Nie tylko kosztują niewiele na start, ale też niedrogie jest ich utrzymanie (dzięki niezawodnym silnikom elektrycznym i taniemu „paliwu”). "

            Napisałem że się nie zgadzam że są tanie w użytkowaniu dzięki taniemu paliwu, bo paliwo kosztuje tyle samo. Napisałem że jest to manipulacja oparta na aktualnej sytuacji podatkowej dzięki której paliwo elektryczne jest tańsze dla użytkownika końcowego. Analizowałem hipotetycznie zakup elektrycznego pojazdu o podobnym standardzie co spalinowy. Nie kupię bo oszczędności z tego nie ma żadnej. Wizje i gdybania można mieć różne. Liczą się fakty tu i teraz.
            Z pojazdów elektrycznych można rozważyć tylko hybrydę kupowaną na firmę dzieki rekompensacie pomniejszającej różnicę w cenie między zwykłym autem a hybrydą. Do tego dochodzą nowe regulacje prawne https://www.bankier.pl/moto/beda-doplaty-do-samochodow-elektrycznych-w-polsce-nawet-do-36-000-zl-2537/.

            Tylko pytanie czemu wszyscy mamy dopłacać do czegoś co i tak tanie nie jest, ani oszczędne ?

            Skomentuj

          2. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 14:06

            >Tylko pytanie czemu wszyscy mamy dopłacać do czegoś co i tak tanie nie jest, ani oszczędne ?

            jak już z jednego powodu to dlatego że sa czystsze

            > Napisałem że jest to manipulacja oparta na aktualnej sytuacji podatkowej dzięki której paliwo elektryczne jest tańsze dla użytkownika końcoweg

            a rozumiem, czyli tu i teraz liczy sie tylko wtedy kiedy to jest tobie na reke

            >w sumie potwierdzasz wszystko co napisałem i przytakujesz

            co konkretnie?

            Skomentuj

          3. Telpher
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-04-09 15:03

            >jak już z jednego powodu to dlatego że sa czystsze

            skoro tak uważasz to rozumiem że jesteś gotów kupić za 55 tyś Teslę bo jest czystsza, kiedy zakup ?



            >a rozumiem, czyli tu i teraz liczy sie tylko wtedy kiedy to jest tobie na reke

            paliwo nie jest tańsze i to jest fakt

            >co konkretnie?
            przeczytaj jeszcze raz WSZYSTKO a jak nie pomoże to jeszcze raz, do bólu, chociażby to co napisałeś że dopłacisz bo są droższe ale czystsze, a dyskusja była o manipulacji że są tańsze a nie są

            nie pozdrawiam trolu i zakończyłem dyskusję bo argumenty zamieniłeś na pyskówkę

            Skomentuj

          4. awesome1337
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-04-09 16:35

            >paliwo nie jest tańsze i to jest fakt

            jest

            Skomentuj

          5. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 16:37

            >paliwo nie jest tańsze i to jest fakt

            jest

            >skoro tak uważasz to rozumiem że jesteś gotów kupić za 55 tyś Teslę bo jest czystsza, kiedy zakup ?

            nie potrzebuje samochodu i w ogóle nie rozwazam zakupu jakiego kolwiek

            ale jeżeli już bym szukał i chciał wydac te 200k+ to tak tesla była by na górze listy