Na topie

The Game Awards 2018 - God of War grą roku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Nie ulega wątpliwości, że God of War to jedna z najlepszych gier ostatnich miesięcy. Na gali The Game Awards 2018 produkcja Sony zgarnęła aż 3 wyróżnienia.

  • The Game Awards 2018 - God of War grą roku
A A

Gala The Game Awards 2018 przyniosła nam informacje i materiały promujące kilka bardzo ciekawie zapowiadających się gier. Ważną częścią imprezy było jednak przyznanie nagród dla tych tytułów, które trafiły w ręce graczy w minionych miesiącach.

The Game Awards 2018 gra roku

I bez zbędnego przedłużania wypada przejść do tego, iż najważniejszą statuetkę, za grę roku, zgarnął God of War. W pokonanym polu zostawił Assassin’s Creed Odyssey, Celeste, Spider-Mana, Monster Hunter: World oraz Red Dead Redemption 2. Zgadzacie się z takim werdyktem?

Sony może cieszyć się tym bardziej, że God of War zdobyło dwa inne wyróżnienia - za najlepszą reżyserię i dla najlepszej przygodowej gry akcji.

The Game Awards 2018 - pełna lista nagrodzonych

  • Gra roku: God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
  • Najlepsza rozwijana gra: Fortnite (Epic Games)
  • Najlepsza reżyseria: God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
  • Najlepsza fabuła: Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Najlepszy kierunek artystyczny: Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
  • Najlepsza muzyka: Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games) – Woody Jackson
  • Najlepszy dźwięk: Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Najlepszy występ: Roger Clark jako Arthur Morgan w Red Dead Redemption 2
  • Najlepsza gra zaangażowana: Celeste (Matt Makes Games)
  • Najlepsza gra niezależna: Celeste (Matt Makes Games)
  • Najlepsza gra mobilna: Florence (Mountains)
  • Najlepsza gra VR / AR: Astro Bot: Rescue Mission (SIE Japan Studio / Sony Interactive Entertainment)
  • Najlepsza gra akcji: Dead Cells (Motion Twin)
  • Najlepsza przygodowa gra akcji: God of War (SIE Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
  • Najlepsze RPG: Monster Hunter: World (Capcom)
  • Najlepsza bijatyka: Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / Bandai Namco Entertainment)
  • Najlepsza gra familijna: Overcooked! 2 (Ghost Town Games / Team17)
  • Najlepsza strategia: Into the Breach (Subset Games)
  • Najlepsza gra sportowa / wyścigowa: Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Najlepsza gra multiplayer: Fortnite (Epic Games)
  • Najlepsza gra studencka: Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences)
  • Najlepszy debiut niezależny: The Messenger (Sabotage Studio)

Źródło: PlayStation Europe

Odsłon: 3904 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. PS4Ekskluzyw
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2018-12-09 04:00

    Król może być tylko jeden :) Na exy z PS4 nie ma bata :)

    Zasłużona nagroda.....

    Skomentuj

    1. Doctor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-09 08:36

      A to ty jeszcze nie śpisz o tej godzinie?


      Nie mam nic do GoWa - mimo że typowa do bólu, to jest to jednak ponadprzeciętna produkcja AAA - ale nie oszukujmy się, wygrał bo tegoroczne zestawienie było wyjątkowo ubogie.


      Bo jak nie na Kratosa, to na co zagłosować? Na RDR2 z podejrzanymi recenzjami, gdzie krytycy dają ocenę 9.7 a gracze 7.2, bo okazuje się że gra tyłka nie urywa? Czy na najnowszego Assassina, w którym już nic z Assassina nie zostało?

      Skomentuj

      1. czorcik696
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-12-09 09:58

        RDR2 nie jest dla wszystkich. Wolne tempo rozgrywki i mało dokładne sterowanie nie podoba się niektórym graczom przyzwyczajonym do tempa GTA, lub innych Fortnitów. Mi to nie przeszkadzało i czułem się zrelaksowany grając w RDR2. Bardzo się cieszę, że w tym roku powstały dwa tak mocne i KOMPLETNE tytuły (razem z GoW) opowiadające swoja historię bez konieczności dokupywania DLC.

        Skomentuj Historia edycji

      2. Yamaraj6
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-09 14:13

        Gracze nie dają 7.2 tylko debile co nie mają konsoli wchodzą i dają 1 zaniżając oceny. Sprawdź sobie jak spadła ocena w dniu premiery. Kto ocenia grę na 100 godzin w dniu premiery. Wejdź sobie dla porównania na PS Store tam jest średnia 4,8/5. RDR 2 i God of War pozamiatały w tym roku, do tego bardzo dobry Spider-Man. Czas kupić PS4 albo ewentualnie czekać na 5 z kompatybilnością wsteczną i kupić w dniu premiery.

        Sam nie mam żadnej konsoli ale widzę że w tym roku pozamiatały i jak ktoś mówi inaczej to albo jest ślepy albo po prostu głupi.

        Skomentuj

    2. HardCorak
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-12-09 16:23

      @PS4Ekskluzyw Haha się obudził troll po prawie miesiącu :D. Jak tam twoje PS4 na SUPER ULTRA GRAFICE w 30 fps ze spadkami? :D

      Skomentuj Historia edycji

      1. PS4Ekskluzyw
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-12-09 20:07

        5 rok i ładnie łoi twój reaktor pc w cenie 10 konsol w kwestii gier i oprawy :)))

        Skomentuj

        1. HardCorak
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2018-12-09 23:48

          Takie teksty to piszą dzieci co mamusia tylko konsolke kupiła na porządnego PC'ta nie starczyło kasy co pokazuje bardziej szczegółową grafikę w 60fps w prawdziwym 4K a nie jakieś skalowane marketingowe 4K (czytaj: 2K) :)

          Skomentuj Historia edycji

          1. Yamaraj6
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-12-10 02:51

            Nie po*raj się z tym 4k w 60 fps którego na oczy nie widziałeś bo jedyna karta która jest w stanie to pociągnąć kosztuje ponad 6k. Poza tym między FHD, a 4k nie ma wcale kosmicznej różnicy. Polecam zobaczyć sobie ten filmik, do którego link daję niżej albo samemu sobie ogarnąć granie w wyższym fps bo różnica między 60 i 90 albo nawet 144 jest bardzo duża, a różnica między FHD i 4k na obrazie 24 calowego monitora jest niewielka, albo nawet niewidoczna. Nawet jak ktoś ma większy monitor to lepiej zainwestować w QHD 144 fps, albo ultrawide który daje większe pole widzenia i jest o wiele lepszy do gier/pracy i filmów.
            https://www.youtube.com/watch?v=ehvz3iN8pp4&t=
            Ustawienia ultra FHD >>>>>>>>>>> Średnie w 4k
            144 FPS FHD >>>>>>>>>>>>> 60 fps (lub mniej) 4k

            Już nie wspomnę o tym że granie w 4k i 60 fps na tą chwilę jest horrendalnie drogie i kompletnie nieopłacalne. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że nowe konsole pójdą bardziej w stronę QHD, większej ilości klatek 60 albo nawet 144 i w stronę nowych technologii takich jak Raytraycing czy Nvidia Flow niż w stronę kosmicznej rozdzielczości jaką jest 4k. Takie technologie po zoptymalizowaniu i dobrej implementacji mogą dać o wiele lepsze efekty wizualne w grach niż głupia większa ilość pikseli.

            Skomentuj

          2. Yamaraj6
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-12-10 02:52

            Tu link o którym pisałem:
            https://www.youtube.com/watch?v=ehvz3iN8pp4

            Skomentuj

          3. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-12-10 09:43

            "a różnica między FHD i 4k na obrazie 24 calowego monitora jest niewielka"

            To teraz oświeć wszystkich jaka jest różnica miedzy FHD a 4K jak ktoś ma podpiętego kompa pod np 55" tv.

            Skomentuj

          4. Yamaraj6
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-12-10 10:46

            Wszystko zależy od odległości z jakiej patrzysz na ekran, jeżeli 1-2 metry to będzie duża, jeżeli 6-7 to niewielka.
            Ogólnie nie raz tu i nie tylko tu były recenzje że bardziej się opłaca kupić bardzo dobre FHD niż przeciętne 4k.

            To samo dotyczy jakości w grach, Wiedzmin w FHD zawsze będzie lepiej wyglądał niż Skyrim w 4k, bo jesteśmy na tym etapie że to nie ilość pikseli robi robotę bo FHD jest wystarczająco ostre, a technologie zawarte w grach mogą dać o wiele większą poprawę jakości niż głupie powiększanie ilości pikseli na siłę. Wiadomo że 4k będzie niedługo standardem, ale nie należy się spinać, bo wzrost jakości jest nieproporcjonalny do wzrostu ceny.
            Większy wzrost jakości widać przy przejściu z HD na FHD (2x więcej pikseli) niż z FHD na 4k (4x więcej pikseli).

            Skomentuj

          5. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-12-10 12:52

            6-7 metrów? Ja mam mieszkanie, a nie halę targową.

            Różnica między FHD i UHD jest i nie ma co się tu przekrzykiwać co się opłaca a co nie. Jednego stać innego nie. Tylko jak jesteś tym "innym", to nie ściemniaj, że nie ma różnicy albo jest ona niewarta pieniędzy, tylko przyznaj szczerze, nie stać mnie na takie fanaberie za takie pieniądze.

            To samo tyczy się wysokiego odświeżania. Bo ludzkie oko nie widzi, bo mi się dobrze gra nawet w pokaz slajdów... itd. Nie stać to nie stać, to nie jest jakiś wstyd przyznać, że no niestety nie mogę sobie pozwolić na taki komfort. Po co siebie i wszystkich dookoła oszukiwać, że nie ma różnicy?

            Skomentuj

          6. Yamaraj6
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-13 00:39

            Nigdy nie pisałem nic takiego że ludzkie oko nie widzi i nigdy nie pisałem, że nie ma różnicy. Oczywiście że jest różnica ale nie jest ona cytując mój wcześniejszy post "kosmiczna" i na pewno nie jest warta swojej ceny na tą chwilę.
            O wiele bardziej wolałbym grać w FHD/QHD w 144 fpsach niż w 4k w 60 fpsach.
            Tu już nawet nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie, ale NIE MA w tej chwili karty graficznej, która byłaby w stanie utrzymać stabilne 144 klatki w 4k w najnowszych tytułach. Oczywiście można sobie złożyć komputer z 3 RTXami 2080 Ti i kupić monitor za 13k, który obsługuje 4k 144fps, ale bądźmy poważni nikt normalny tak nie robi bo SLI w dobry sposób skaluje się w Hitmanie i może 2 innych grach.

            Skomentuj

          7. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-12-10 15:37

            " bo jesteśmy na tym etapie że to nie ilość pikseli robi robotę bo FHD jest wystarczająco ostre"

            Widać po tym co napisałeś, ze nie widziałeś FHD na telewizorze 4K 55".

            Skomentuj

  2. Chong-li
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-09 10:26

    Mi osobiście bardziej się podobał od God Of War najnowszy Assassin dlatego że uwielbiam klimaty historyczne starożytnego świata i bardziej lubię swobodę,exploracje i robienie tego na co mam ochotę w grach.God of war kupiłem tydzień po premierze,fabuła świetna grafika bardzo ładna i gra wciągająca ale od jej ukończenia po raz drugi do niej nie wracałem.Natomiast do Odysey wracam dość często tak samo jak do Wiedzmina 3 edycji roku ze wszystkimi dlc,HZD edycji kompletnej i oczywiście najnowszego RDR2.To są gatunki gier jaki mi najbardziej odpowiadają.

    Skomentuj Historia edycji

  3. hideo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-09 10:32

    gram GOW aktualnie (bo kupiłem w promce na czarny piątek za 119zł) i gra faktycznie wymiata jak wszystkie exclusive od Sony! :D

    Skomentuj

  4. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-09 11:16

    GOW na mnie zrobił też wielkie wrażenie, przeszedłem, zrobiłem platynę, a teraz ogrywam RDR2, ale mimo wszystko jakoś mnie znudził. Wrócę może na święta do tej gry.

    Skomentuj

  5. lukaszek2807
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-10 08:40

    Całkowicie zasłużone zwycięstwo Kratosa. Niestety RDR2 w późniejszych momentach wprowadza monotonie w naszych działaniach. Gra staje się nie zjadliwa dla graczy oczekującej od gry akcji ciągłych tweestów oraz wyzwań na każdym kroku. Gra staje się kombinacją symulatorem życia oraz grą akcji. Niestety to nie jest epicka przygoda na dzikim zachodzie.