Na topie

Ambitne RPG akcji - The Mage’s Tale - wkrótce na PlayStation VR

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Katalog gier kompatybilnych z goglami PlayStation VR już wkrótce zostanie wzbogacony o bardzo interesujący tytuł. To RPG akcji zatytułowane The Mage’s Tale, które zostało opracowane przez weteranów z inXile Entertainment.

 • Ambitne RPG akcji - The Mage’s Tale - wkrótce na PlayStation VR
A A

Autorzy Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera czy – ostatnio – The Bard’s Tale IV postanowili niedawno spróbować przenieść RPG akcji do wirtualnej rzeczywistości. Ekipa inXile Entertainment wypuściła już swoje The Mage’s Tale na Oculus Rift i HTC Vive, a w tym roku tytuł ten trafi na kolejne gogle VR, tym razem spod znaku PlayStation.

Jak wspomnieliśmy, The Mage’s Tale to RPG akcji, będące poboczną częścią serii The Bard’s Tale, której fabuła umieszczona jest między trzecią a czwartą odsłoną. Studio inXile Entertainment proponuje w tej grze eksplorację lochów, rozwiązywanie zagadek, toczenie pojedynków i zabawę magią, a na poznanie całej opowieści przeznaczyć trzeba około 10 godzin. 

The Mage’s Tale screen

Wersja przeznaczona na gogle pecetowe spotkała się z mieszanym przyjęciem. Część recenzentów wystawiła jej ósemki, chwaląc ładną oprawę wizualną, ekscytujące pojedynki i potężny poziom immersji. Inni postawili na siódemki, narzekając głównie na sterowanie i powtarzalność. Dodajmy, że GameSpot wystawił ocenę 4/10, a VRFocus – 10/10, więc zdania naprawdę są mocno podzielone.

Z recenzji można jednak mimo wszystko wyciągnąć wniosek, że The Mage’s Tale to kawał dobrej gry i jeden z najbardziej ambitnych projektów VR-owych. W tym roku stanie się on dostępny także dla posiadaczy konsol PS4 z goglami PlayStation VR. Pozostaje liczyć na to, że trafi do tego katalogu z ulepszonym sterowaniem. Tymczasem zostawiamy was już ze zwiastunem:

Źródło: PlayStation, inXile Entertainment

Odsłon: 2369 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-02 12:37

  Wolał bym jednak aby migracja szła w inną stronę... aby tytuły z PSVR zaczęły się pojawiać na Oculus Rift i HTC Vive... (aczkolwiek dużo tego nie ma: Resident Evil 7, Borderlands VR, Bound, Farpoint, Tetris Effect... i tyle?).

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-02 15:12

   zapomnij, to by powodowało że psvr traciłby na znaczeniu bez exclusive w zakresie vr. po prostu liczy się chciwość.

   Skomentuj

   1. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-02 15:59

    Chciwość, nie chciwość... interesujących "exclusiwów" nie mają zbyt wiele - a sprzedaż headsetów VR idzie Sony bardzo dobrze. Dobrze że chociaż ta firma forsuje VR na rynku... bo HTC cenowo to jakaś porażka, a Facebook najwidoczniej też ma jakiś dziwne pomysły na kontynuowanie linii swoich urządzeń VR. Dobrze że chociaż Sony robi jakiś większy ruch w VR... aczkolwiek szkoda że tak słabym sprzętem (mam nadzieję PS5 zmieni to).

    Skomentuj

    1. mesjan
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-01-02 22:15

     Mnie zastanawia dlaczego taki Resident Evil 7 które straciło wyłączność na ps4 VR 26 stycznie 2018 nadal nie ma na innych goglach.

     Skomentuj

     1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-03 00:14

      Pewnie nie jest to nieopłacalne dla producenta... za mały rynek? A może słowem klucz jest japoński producent - Capcom?

      Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!