Na topie

The Sinking City - lovecraftowski horror detektywistyczny na nowym zapisie rozgrywki

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Na kanale Game Informer pojawił się 15-minutowy gameplay, który pozwala dobrze przyjrzeć się temu, jak wygląda rozgrywka w The Sinking City – najnowszej grze studia Frogwares.

 • The Sinking City - lovecraftowski horror detektywistyczny na nowym zapisie rozgrywki
A A

Prace nad The Sinking City właściwie już się skończyły – ekipa Frogwares zajmuje się już tylko dopieszczaniem detali. Opublikowany na kanale Game Informer zapis rozgrywki pokazuje więc ten detektywistyczny horror tak, jak faktycznie będzie on wyglądał. I trzeba przyznać, że prezentuje się to naprawdę dobrze.

Przypomnijmy, że w The Sinking City studio Frogwares zaprasza nas do Massachusetts z początku ubiegłego stulecia, ale przedstawionego w taki sposób, w jaki mógłby to miejsce opisać H.P. Lovecraft. Tajemnicza powódź, pradawne istoty i niepokojące zdarzenia to zdecydowanie coś, na co powinniśmy być przygotowani.

The Sinking City screen

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to będzie to przygodowy horror detektywistyczny. Zabawa polegać będzie zatem przede wszystkim na eksploracji świata w poszukiwaniu poszlak, rozmowach z mieszkańcami, którzy (czasem nieświadomie) mogą nas przybliżyć do zrozumienia, co się dzieje oraz rozwiązywaniu logicznych zagadek. 

Trzeba będzie też dbać o zdrowie psychiczne bohatera, którym jest prywatny detektyw nazwiskiem Charles Reed. Twórcy obiecują również wysoki poziom regrywalności, jako że każde śledztwo będzie można rozwiązać na kilka różnych sposobów. 

A zatem… jak to wygląda? Sami zobaczcie!

The Sinking City – gameplay (15 minut):

Chcąc uniknąć poważnej konkurencji, wydawca gry The Sinking City, którym jest Bigben Interactive, zdecydował się na przesunięcie jej premiery. W efekcie zagramy dopiero 27 czerwca – będzie to zatem tytuł w sam raz na rozpoczęcie wakacji. Dodajmy, że platformami docelowymi konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz pecety (przez pierwszy rok wyłącznie przez Epic Games Store).

Źródło: Game Informer, Bigben Interactive

Odsłon: 5678 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. KENJI512
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-13 16:38

  Ciekawe czy na konsolach "next-gen" będzie "current-genowy" Ray Tracing ;>

  Skomentuj

  1. KENJI512
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-04-13 16:38

   ps. oczywiście mam na myśli PS6 itp. :)

   Skomentuj

  2. Blackshadow
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-04-13 16:45

   Ale ty masz świadomość że current-genowy to on jest może dla max kilku procent graczy, a konsole to sprzęt dla mas?

   Skomentuj

   1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-13 20:53

    Zdaję sobie z tego sprawę i wiem, że być może konsole pod względem wydajność podzespołów w swoim przedziale cenowym być może są "next-genowe".

    Jedynie śmieszy mnie to reklamowanie ich jako "poznaj grafikę jakiej jeszcze nie było na naszym sprzędzie "next-gen"". Uważam to za celowe wprowadzanie w błąd klientów, których powinni edukować, zwracając uwagę na to, że chodzi o grafikę na konsolach (co jest prawdą), a nie jakiej jeszcze nie było (bo te same gry są jeszcze na PC).

    Ale Janusz byłby zły, że ktoś na PC dostaje lepszą grafikę lub prawdziwe 4K, a jego 4K wowoowo - jest tylko imitacją, sztucznie upscalowaną. Już nie mógłby się chwalić przed kolegami "zobaczycie najbardziej realistyczną piłkę nożną jaką można obecnie zobaczyć, kupcie piwo", gdyby było powrzechnie wiadomo, że na PC to wygląda jeszcze lepiej (droższym, ale jednak).

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!