Na topie

„Inteligentna” nawigacja GPS dla kierowcy - TomTom GO Essential

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Nawigacja GPS

Kategoria: Mobile Nawigacja GPS Ciekawostki Gadżety Producenci: TomTom

TomTom GO Essential to nowa nawigacja GPS w ofercie tego holenderskiego producenta. Uznanie wśród kierowców zyskać ma tym, że jej funkcjonalność nie kończy się na wskazywaniu trasy od punktu A do punktu B.

 • „Inteligentna” nawigacja GPS dla kierowcy - TomTom GO Essential
A A

To coś więcej niż tylko nawigacja GPS – to też zestaw głośnomówiący i wirtualny asystent podróży. Na rynku debiutuje urządzenie TomTom GO Essential, mogące zainteresować tych, którzy za kółkiem spędzają wiele godzin każdego dnia. 

TomTom GO Essential to przede wszystkim nawigacja GPS. Ma ułatwiać podróżowanie poprzez przejrzysty interfejs i czytelne komunikaty, dostarczanie informacji o ruchu drogowym oraz szybkie wyszukiwanie miejsc docelowych (a po pewnym czasie nawet ich przewidywanie przez system). Warto dodać, że wyświetlacz jest dotykowy, co pozwala wygodnie wchodzić w interakcje.

Urządzenie zostało wyposażone w moduł Wi-Fi pozwalający szybko i bezprzewodowo aktualizować dane. Może być również sparowane ze smartfonem w celu aktywowania opcji, takich jak rozmowy w trybie głośnomówiącym, korzystanie z Siri i Google Now oraz odczytywanie powiadomień na głos. Pomimo mnogości funkcji samochodowy gadżet ma być prosty w obsłudze. 

TomTom GO Essential GPS

Do wyboru są dwa warianty: z ekranem 5-calowym (za 999 zł) oraz 6-calowym (za 1199 zł). W obu przypadkach w skład zestawu wchodzą dodatkowo: magnetyczny uchwyt, ładowarka, (dożywotnio aktualizowane) Mapy Europy, dostęp do usługi TomTom Traffic oraz (sześciomiesięczna) wersja próbna usługi TomTom Fotoradary.

Mniej wymagający użytkownicy mogą wybrać (zapowiedziany niedawno) TomTom GO Basic, który wcale nie odstaje jakoś wyraźnie od modelu Essential, lecz jest nieco mniej „inteligentny” z technologicznego punktu widzenia.

„Po premierze TomTom GO Basic, TomTom GO Essential jest drugim produktem w naszej nowej, uproszczonej linii urządzeń. Dzięki temu jesteśmy teraz w stanie zaoferować szerszemu gronu odbiorców lepsze doświadczenia z jazdą, możliwości wstępnego planowania oraz inspirację TomTom Road Trips", komentuje Mike Schoofs z TomTom. 

Źródło: TomTom

Odsłon: 4673 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Nawigacja GPS w marketplace

 1. jeomax.co.uk
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-10 15:05

  Do redakcji: Mike Schoofs komentuje ze złymi polskimi literkami :)

  Skomentuj

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-10 15:48

   Poprawione, dzięki! :)

   Skomentuj

 2. baca130
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-10 17:18

  Tablet 7" + mapy offline oparte na OpenStreetMap i nic więcej nie trzeba.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)