Na topie

Toshiba wymienia wadliwe baterie w laptopach Portégé, Satellite i Tecra

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Producenci: Toshiba

Problem ma dotyczyć ponad 100 000 egzemplarzy sprzedawanych głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Toshiba bateria do laptopa

AA

Koncern Toshiba rozpoczął program wymiany wadliwych baterii w laptopach z linii Portégé, Satellite i Tecra. Problem ma dotyczyć ponad 100 000 urządzeń sprzedawanych głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jak wskazuje serwis Ubergizmo, problem dotyczy litowo-jonowych akumulatorów produkcji firmy Panasonic, które są podatne na przegrzanie i w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do poparzenia lub nawet pożaru. Wadliwe egzemplarze znalazły zastosowanie w 39 różnych modelach z serii Portégé, Satellite i Tecra sprzedawanych od czerwca 2011 roku do stycznia 2016 roku.

Jak rozpoznać baterię z wadliwej serii? Wystarczy zerknąć na naklejkę po wewnętrznej stronie modułu - oznaczenia modeli zagrożonych przegrzaniem rozpoczynają się od „G71C”. Można także skorzystać ze specjalnego oprogramowania, które ustali z jaką wersją mamy do czynienia (do pobrania z tej strony).

Jeżeli w naszym laptopie znalazła się wadliwa bateria, to przede powinniśmy ją zdemontować i działać na zasilaniu sieciowym (do momentu przysłania poprawnie działającego egzemplarza - po wypełnieniu formularza na wyżej wymienionej stronie).

Źródło: Toshiba, CPSC, Ubergizmo

Odsłon: 6249 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. CrisPL
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-04-04 19:38

  Ech.. A już myślałem, że wymienię w ten sposób baterię na nową. Ale moja jest w porządku :

  Skomentuj

 2. Orlyyyy
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-04-04 23:36

  Kup popsutą G71C i wymień

  Skomentuj

  1. gormar
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2016-04-05 00:37

   Baterii ogniw, które podlegają wymianie raczej w Polsce nie kupisz. Chyba, że ze sprzętem sprowadzonym z USA.

   Sam myślałem, że już trafiłem w "Lotto" u Toshiby, ale informacja o wymianie ogniw w modelach zaczynających się od "G71C" nie była pełna. To nie wystarczy. Trzeba jeszcze, aby trzy kolejne cyfry były zerami oraz trzy ostatnie układały się w liczbę: "110". Niestety u mnie właśnie ta końcówka się różni, gdyż mam "C10" :(.

   Skomentuj

   1. stoya
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-05 13:42

    Możesz mi podpowiedzieć, jak wymienić taką baterię? Moja spełnia wszystkie warunki, komputer kupiłam rok temu w USA i grzeje się od początku bardzo mocno. Specjalnie rozkręciłam laptopa, żeby się upewnić i mój numer baterii to: G71C000JR110. Jak wpisuje wszystkie dane w formularzu na stronie, to pokazuje mi, że moja bateria jest ok, ale to niemożliwe. Od rana próbuję się skontaktować z Toshibą Polska i w ogóle z Toshiba USA też próbowałam, ale nie ma szans. Każdy mnie odsyła gdzie indziej :( Nie mam pojęcia kto i jak mógłby mi tą baterię wymienić. Bardzo proszę kogokolwiek o pomoc, jestem pewna, że więcej osób ma taki sam problem. Pozdrawiam, Kasia.

    Skomentuj

 3. greg82
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-11-19 21:47

  witam serdecznie...
  ja dopiero dzisiaj podczas aktualizacji mojego satellite C55-A zakupionego w USA zorientowałem się o możliwości wymianu baterii, a raczej o niemożliwości gdyż po wnikliwym sprawdzeniu numerów seryjnych oraz modelów baterii jak i laptopa zgodnie x instrukcjami na stronie producenta, która ma służyć temu całemu bałaganowi z wadliwymi bateriami dowiedziałem się że moja bateria jest ok. bateria padła(przegrzała się) praktycznie na samym początku.dodam,że numer seryjny baterii to G71C000JR110 czyli ten który bezsprzecznie jest wadliwy. zastanawiam się jak taka globalna firma jak Toshiba może tak postępować z uczciwymi klientami.czuję się oszukany.apeluje do wszystkich którzy, mają ten sam problem jak ja zróbmy coś z tym gdyż support na stronie to jakaś kpina. podpisuję się pod tym co napisała przede mną koleżanka o nicku"stoya"cała akcja jest wybitnie propagandowa, ale ja jestem tak zdeterminowany,że jak będzie trzeba naucz sie japońskiego i napiszę do samego prezydenta Toshiba Co. jak będzie trzeba. proszę o kontakt na g.wierny@yahoo.pl

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)