Na topie

Toshiba sprzeda swój dział sensorów firmie Sony

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Ciekawostki Foto Producenci: SONY Toshiba

165 milionów dolarów - czy to wystarczy, by uratować Toshibę i umocnić pozycję Sony?

Toshiba chodnik

AA

Firma Sony obecnie nie ma sobie równych jeżeli chodzi o produkcję matryc światłoczułych. Wygląda na to, że Toshiba postanowiła uznać wyższość swojego rodzimego konkurenta i zamiast próbować z nim walczyć, po prostu sprzeda mu swój dział odpowiedzialny za sensory. Jak informuje agencja Reuters, koncerny już się dogadały i finalizacji należy spodziewać się „wkrótce”. Firma Sony zapłaci podobno Toshibie około 20 miliardów jenów, co po przeliczeniu daje prawie 165 milionów dolarów.

Posunięcie ze strony firmy Toshiba jest bardzo zrozumiałe. Pomimo bardzo szerokiego portfolio, w którym znajdują się zarówno maleńkie akcesoria, moduły pamięci, laptopy, kamery przemysłowe i inne urządzenia do zastosowań profesjonalnych, jak i technologie związane z energetyką jądrową, gigant ma obecnie nie takie drobne problemy i jest w trakcie restrukturyzacji. Sprzedanie działu, który cieszy się niezłą opinią, ale jednocześnie nie ma szans w starciu z liderem wydaje się zatem bardzo rozsądną decyzją.

Sony z drugiej strony zyska kolejne technologie, które pozwolą mu jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na rynku. Na razie jednak Japończycy powstrzymują się od komentowania tych doniesień.

Źródło: Reuters. Foto: Reuters/Toru Hanai

Odsłon: 3130 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Eternal1
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2015-10-24 16:36

  Gratulacje dla SONY.
  Co to Toshiby; nie wiedziałem że inwestują w sektor jądrowy.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!