SSD

Toshiba prezentuje nośniki XG6 z nowymi pamięciami BiCS4 3D TLC NAND

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2018-07-24

Nowa seria znajdzie zastosowanie na rynku OEM, gdzie zaoferuje jeszcze lepszą wydajność niż modele XG5.

W ofercie firmy Toshiba pojawiły się nośniki XG6, a więc następcy wysłużonych modeli XG5. Producent zastosował tutaj nowsze komponenty, które pozwalają uzyskać jeszcze lepsze parametry.

Nowa seria obejmuje modele M.2 2280 o pojemności 256 GB, 512 GB i 1 TB (później mają do nich dołączyć pojemniejsze wersje XG6-P - następcy XG5-P). Niezależnie od wersji maksymalne transfery sięgają 3180 MB/s przy odczycie i 2960 MB/s przy zapisie, a liczba operacji wejścia/wyjścia na sekundę ma dochodzić do 355 000 IOPS przy odczycie i 365 000 IOPS przy zapisie danych.

Modele XG6 bazują na nowych, 96-warstwowych kościach pamięci Toshiba BiCS4 3D TLC NAND. Oprócz tego zastosowano autorski kontroler, który korzysta z interfejsu PCI-Express 3.0 x4 i protokołu NVMe 1.3a.

Toshiba XG6

Nośniki Toshiba XG6 zostały zaprojektowane z myślą o rynku OEM, więc będzie można je spotkać w komputerach i laptopach. Można jednak podejrzewać, że producent wkróce zaprezentuje ich odpowiedniki na rynek konsumencki.

Źródło: AnandTech

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Najpierw muszą magazyny opróżnić ze staroci więc trochę na to poczekamy.Zresztą nie tylko oni mają to samo zadanie do wykonania z tym , że wszyscy czekają na prawdziwą poziomkę tego roku dla konsumenta jaką ma być Z-SSD drugiej generacji i może w końcu się doczekamy.
    Zaloguj się
  • avatar
    Komentarz dodatkowy, szkoda że to jest kolejne ..... TLC. W praktyce TLC wcale nie jest tańsze od MLC.