Na topie

Transcend ESD230C - zewnętrzne SSD w wydajniejszej wersji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Dyski zewnętrzne

Kategoria: Komputery Peryferia Dyski zewnętrzne Tematyka: USB 3.1 Producenci: Transcend

Producent przygotował trzy wersje pojemnościowe, z których największa to 960 GB. Możemy liczyć na podobną, elegancką stylistykę i zauważalnie lepsze osiągi względem starszych modeli ESD220C.

 • Transcend ESD230C - zewnętrzne SSD w wydajniejszej wersji
A A

Firma Transcend wprowadziła do oferty zewnętrzne nośniki ESD230C, a więc następców serii ESD220C. Nowe modele oferują bardzo dobrą wydajność, a przy tym charakteryzuje się eleganckim wyglądem i lekką konstrukcją.

Nowa seria obejmuje modele o pojemności 240 GB, 480 GB i 960 GB. Nośniki bazują na pamięciach 3D TLC NAND i korzystają z interfejsu USB 3.1 typu C, a w zestawie dołączone są dwa przewody: z obiema końcówkami USB typu C oraz z jedną końcówką typu C i drugą typu A. Dyski sprawdzą się zatem jako pamięć zewnętrzna do smartfonów i tabletów wyposażonych w port USB-C, najnowszych MacBooków ze złączem Thunderbolt 3 oraz urządzeń z portem USB, w tym konsoli Xbox One oraz Play Station 4.

Transcend ESD230C

Dyski korzystają z protokołu USB Attached SCSI (UAS), a deklarowane transfery sekwencyjne sięgają 520 MB/s przy odczycie i 460 MB/s przy zapisie. Jest to zauważalne przyspieszenie w porównaniu do modeli ESD220C, których transfery wynosiły odpowiednio 410 MB/s i 400MB/s.

Producent dostarcza do urządzenia oprogramowanie Transcend Elite, pomagające w zarządzaniu danymi oraz samym dyskiem. Umożliwia ono m.in. tworzenie kopii zapasowych, szyfrowanie oraz przywracanie danych. Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz macOS.

Transcend ESD230C

Dyski Transcend ESD230C trafią do sprzedaży pod koniec marca w sugerowanych cenach: 239 złotych (240 GB), 379 złotych (480 GB) oraz 715 złotych (960 GB). Producent udziela na dyski 3 lat gwarancji.

Źródło: Transcend

Odsłon: 3502 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Agresor
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-03-18 12:06

  Świetna alternatywa dla pendriva.

  Skomentuj

 2. tarzinio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-18 14:33

  Yep, zgadzam się z przedmówcą, szkoda tylko, że te prędkości jakie deklarują, są tylko przy testach. Nieważne jaki pendrive, jaki ssd, jak przenoszę jakieś pliki, czy to zdjęcia, czy projekty, prędkość i tak jest bardzo niska, w porównaniu do deklarowanych.

  Skomentuj

  1. spid1005
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-18 21:30

   Nie do końca masz rację. Po części tak bo często się zdarza że jednak ta prędkość jest niższa niż podawana przez producenta. Natomiast musisz wiedzieć że to prędkość kopiowania pojedynczego pliku. Przenieś sobie 1 plik który ma powiedzmy 300GB i zobaczysz że prędkość rzeczywiście jest taka jaką producent podaje. Następnie przenieś sobie folder ze zdjęciami np. 1000 zdjęć i wtedy zobaczysz jak ta prędkość drastycznie spadnie. Deklarowana prędkość jest dobrze napisana, po prostu ty kopiując nie spełniasz warunków aby rozwinął swoją deklarowaną prędkość. Pobierz sobie program CrystalDiskMark, poczytaj co znaczą wyniki które uzyskasz i tam dowiesz się czy producent Cię "oszukał" czy nie ;)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!