Na topie

Transmisje gier 2.0 - Beam to teraz Mixer, a zmian jest więcej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Producenci: Microsoft

Mixer to program Microsoftu, który może przynieść nową jakość transmisji gier na żywo. Czym różni się od Beam (poza nazwą)?

 • Transmisje gier 2.0 - Beam to teraz Mixer, a zmian jest więcej
A A

Strumieniowanie jest istotnym elementem szeroko pojętej kultury growej, o czym najlepiej świadczą milionowe wyniki na Twitchu czy YouTube. Niedawno do walki postanowił dołączyć się także Microsoft, którego Beam pozwala transmitować wideo z Xbox One lub komputera z systemem Windows 10. Gigant poinformował, że narzędzie zmienia nazwę na Mixer i wcale nie jest to jedyna zmiana.

Mixer (czyli wcześniej Beam) jest zintegrowany z urządzeniami z systemem Windows 10, a tym, co go wyróżnia, jest większa interakcja widzów z transmitującymi. Krótko mówiąc: społeczność ma realny wpływ na to, co dzieje się na ekranie, a „sekundowe opóźnienia” gwarantowane przez Microsoft mają przełożenie na dużą atrakcyjność tej formy strumieniowania.

Nowa nazwa nie jest jednak zmianą samą w sobie, lecz efektem wprowadzenia poważniejszych modyfikacji. Najważniejszą z nich jest „kooperacyjne strumieniowanie”. Oznacza to, że kilku graczy może jednocześnie transmitować rozgrywkę z konkretnej gry. W przypadku tytułów, które obsługują tryb kooperacji, widzowie będą mogli więc na żywo oglądać akcję z perspektywy każdego z graczy.

Mixer coop

Kolejne nowości to: Channel One (dostępny 24 godziny na dobę program, w którym prezentowane są najciekawsze treści, podsumowania, porady oraz wiadomości ze świata gier i e-sportu) oraz Mixer Page (strona podsumowująca najciekawsze transmisje i kanały oraz najpopularniejszych streamerów). Ruszyły także testy mobilnej aplikacji Mixer Create, która pozwala transmitować na żywo wideo z kamery w smartfonie.

Źródło: Xbox

Odsłon: 2483 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
  1. q3aki
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-05-26 12:10

   a ja akurat sie zgodze z tym co piszesz, przy takim gigancie jak YT tego typu platformy raczej za wiele nie zwojuja.

   Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs2
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2017-05-26 12:30

     YouTube ssie jeżeli chodzi o streaming. A już na pewno dopiero raczkuje. Twitch wyprzedza go o lata doświadczenia na tym polu. Tak jak na YouTube jakieś blogerki mogą teraz robić vlogi live tak w świecie gamingu się to nie przyjęło jakoś. I wątpię, aby się przyjęło.
     Vimeo, o którym wspomniałeś... ta platforma zrzesza zupełnie innych twórców. To jak jakbyś twierdził, że LinkedIn jest do dupy, bo nie jest tak wielki jak Facebook. Nie jest, bo to zupełnie inna platforma.
     Mixer (Beam) ma duże szanse odnieść pewien sukces, bo bardzo dobrze współpracuje z Windowsem i XBoxem. Jak ktoś będzie chciał streamować z tych dwóch platform może to być wygodne. Wszystko zależy oczywiście od możliwości jakie będzie oferował i na jakich warunkach, bo Twitch nie stoi w miejscu.

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!