Na topie

Uber kończy ze śledzeniem użytkowników

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Uber ma nowego dyrektora generalnego, a wraz z nim pojawia się (podjęta wcześniej) decyzja o zaprzestaniu monitorowania lokalizacji użytkowników.

Uber kończy ze śledzeniem użytkowników

A A

Po większych lub mniejszych skandalach związanych z byłym już dyrektorem generalnym, Uber najwyraźniej chce pokazać, że zależy mu na sympatii i zaufaniu użytkowników. Dlatego też podjął decyzję o usunięciu elementu w jego aplikacji, który umożliwiał śledzenie użytkowników także po tym, jak opuścili oni samochód.

Konkretnie aplikacja monitorowała lokalizację klienta jeszcze przez 5 minut po zamknięciu drzwi od zewnątrz. Uber zapewnia, że nie miał złych intencji, a element ten powstał wyłącznie w trosce o bezpieczeństwo użytkowników. Organizacji walczących o prywatność takie tłumaczenia jednak nie zadowalały i ostatecznie amerykańska firma zdecydowała się na usunięcie tej funkcji.

Joe Sullivan, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Uber Technologies, przyznał, że wprowadzenie tej funkcji bez odpowiedniego wyjaśnienia zasadności jej istnienia, było błędem. Teraz firma stara się ten błąd naprawić – lokalizacja użytkowników będzie pobierana tylko w momencie korzystania przez nich z aplikacji.

Przy okazji warto dodać, że to nie jedyna zmiana w Uberze. Druga nie dotyczy jednak aplikacji, lecz samej firmy. Otóż wreszcie ma ona nowego dyrektora generalnego. Następcą Travisa Kalanicka został Dara Khosrowshahi – do tej pory znany przede wszystkim jako dyrektor generalny dużej internetowej firmy turystycznej Expedia („matki” między innymi mocno promującej się ostatnio w Polsce wyszukiwarki hoteli trivago). Kalanick napisał w oświadczeniu, że „nie mógłby być bardziej zadowolony” z wyboru.

Pozostaje trzymać kciuki, by cieszącemu się niemałą popularnością w naszym kraju Uberowi wyszło to wszystko na dobre. 

Źródło: Reuters, TechCrunch, The Verge. Ilustracja: Uber

Odsłon: 2864 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-08-30 16:40

   W sensie mówisz jeszcze o poprzednim polskim rządzie, czy mimo zastopowania miliardów złotych wyłudzeń podatkowych i spółek skarbu państwa przynoszących rekordowe zyski, gdzie wcześniej przynosiły tylko straty i były prywatyzowane za bezcen, to jednak wtedy było OK, a teraz źle?
   Bo jeśli mam być szczery to obecny rząd gorszy od poprzedniego jest tylko w jednym - okradaniu własnego kraju.
   o/

   Skomentuj

    1. halficzek
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2017-09-01 08:56

     "A obecny rzad, juz tylko wybiera z tego co zostalo ale postanowili troche ludziom dac"

     wtf? postanowił coś ludziom dać? to tak jak bym miał dziękować Pani w markecie że łaskawie oddała mi resztę za zakupy... Dać ludziom z czego? Z podatków które płacimy, cokolwiek bym nie dostał od rządu to nie przebije tego co ja im daje. No chyba że Ty akurat nie płacisz podatków i dlatego na tą chwilę się jeszcze cieszysz...

     Są jakieś kursy zaoczne wiedzy o społeczeństwie? Bo mam wrażenie, że spora część naszego kraju nie rozumie podstawowych spraw.

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!