Na topie

W Londynie dla Ubera jeździć będą tylko elektryki i hybrydy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

W stolicy Wielkiej Brytanii samochody z silnikami spalinowymi nie będą dopuszczone do świadczenia usług pod szyldem Ubera.

W Londynie dla Ubera jeździć będą tylko elektryki i hybrydy

A A

W Wielkiej Brytanii od 2040 roku będzie obowiązywał zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Uber zamierza pójść tą drogą jeszcze szybciej – zapowiedział właśnie, że planuje wymianę całej swojej londyńskiej floty na samochody elektryczne najpóźniej w 2025 roku.

Jeszcze wcześniej, bo w 2019 roku, wyłącznie samochody w pełni elektryczne oraz hybrydowe dostępne będą w jednej z usług firmy, mianowicie UberX. To niezwykle ambitny cel, biorąc pod uwagę fakt, że nie będzie to prosta wymiana. Wszak Uber opiera się na cudzych samochodach. Jest to więc raczej próba zachęcenia kierowców do przejścia właśnie na pojazdy zeroemisyjne. 

Władze Ubera zdają sobie sprawę z tego, że potrzeba będzie większej zachęty i taką też przygotowują. Konkretnie mówimy tu o kwocie nawet 5000 funtów, na jaką będą mogli liczyć kierowcy chętni do wymiany swojego aktualnego samochodu ze spalinowym silnikiem na elektryka lub hybrydę. Dodajmy, że obecnie „spalinowcami” jeździ ponad połowa kierowców UberX w Londynie.

Po co to wszystko? Szefostwo Ubera tłumaczy, że rozumie, jak dużym problemem jest rosnące zanieczyszczenie powietrza i nie zamierza się temu przyglądać. Chce coś z tym zrobić, a przejście na samochody elektryczne wydaje mu się dobrym pierwszym krokiem.

Źródło: TechCrunch, The Next Web, Engadget. Ilustracja: Uber

Odsłon: 2479 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
  1. jacy4
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-09-08 21:57

   Dokładnie, ludzie nie mogą mieć wyboru. Trzeba przepłacać.

   Skomentuj

 1. sebmania
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-08 23:09

  Ktoś mi wytłumaczy czym się różni uber od blablacar. jedyną różnicą jaką widzę to uber ma cennik i lepszą mapke.

  Skomentuj

  1. baca130
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-10 23:19

   Tym, że jednym jeździsz po mieście od ulicy do ulicy a drugim od miasta/Kraju do miasta/kraju. i jak w danym mieście jest obsługiwany to normalnie możesz zamówić a przypadku drugiego musisz czekać aż ktoś w danym kierunku będzie jeździć. Jak chcesz porównywać to porównuj do taksówek.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!